dj.vadium

Claas Avero

Polecane posty

MDSikor    6

No to wtakim razie cierpliwie czekamy na fotki od użytkownika leniwy27.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

jakby ktoś nie wiedział to w galerii jest jeszcze parę zdjęć goviona. Ten elnino to wygląda identycznie jak govion. różni je jedynie nazwa. może nazwy oficjalnej jeszcze nie ma i tak po prostu wypuszczają po parę sztuk to do jednego kraju to do drugiego, a oficjalnie wejdzie za pół roku i będzie miał nazwę X. W innym przypadku dziwne by było, że na oficjalnej niemieckiej stronie claasa nie ma nic na temat nowego kombajnu, a nawet nie ma zapowiedzi, że taki kombajn może powstawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Elninio i Govion to sa te same kombajny tylko jak wyzej przypuszczał Dario23 poprostu dla kazdego kraju ma on inna nazwe... a oficjalna bedzie podana wraz z jego premiera... a to iz sa to te same kombajny potwierdzam tym iz Elninio jest starszym bratem Goviona popatrzcie na numery seryjne kombajnow ktore sa podane na tyle maszyny Govion ma 451 000 18 a Elninio 451 000 19 i kolejne przypuszczenie pewnie zostało ich wyprodukowane dotychczas ok 19 sztuk... :( ... :rolleyes: ale to tylko spekulacje bez potwierdzenia :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ2613    1

użytkownik @leniwy27 dodal juz fotki. mysle ze on jeszcze nie przeszedl fazy testowej do konca i wychodzi pod roznymi nazwami do kilku krajow. w tym roku w polsce na wystawach go chyba nie zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Może będzie w Poznaniu na targach pod koniec lutego.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Hmm a może te nazwy oznaczają że jeden jest na hydrostacie a drugi mechaniczny, lukasz tydzień po prezentacji tucano był już na jakieś wystawie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ten Elnino ma na 100% hydrostata bo widać węże hydrauliczne, govion z pewnością też ma hydrostata, ale można zapytać sie leniwego27.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ2613    1

wiem ze byl Tucano szybko ale ktos tu juz pisal ze prezentacja Goviona w Niemczech ma byc gdzies we wrzesniu a luty to juz chyba w nastepnym roku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWA    2

Govion, Elninio to z całą pewnością ten sam kombajn i żadnych różnic w nich nie ma. Występuje pod jeszcze inną nazwą - Avero 240:

 

Gość, który po tym co pisze wnioskuję, że ma coś wspólnego z Claasem na FP napisał, że wiele wyprodukowanych maszyn w ogóle nie miało żadnych oznaczeń nazwy kombajnu oraz numeru typu. Także pewnie nie ma jeszcze dla sprzętu ustalonej konkretnej nazwy. Do Polski trafiło podobno 7 sztuk. Pamiętacie jak wychodziły Megi i Mediony z nowymi blachami, a dopiero po jakim czasie wypłynęła nazwa Tucano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jedyne co można przypuszczać to to, że model zostanie bez zmian (240) bo na wszystkich sztukach jest ten sam typ.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

no to obstawiamy: dominator 240 czy tucano 240? nowej nazwy moim zdaniem nie dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

obstawiac ciezko ja mysle ze bd to poprostu inna nazwa... gdyz kombajn ten nie bd sie pokrywal ani z dominatorem ani z tucano... na tucano zamaly a na dominatora zaduzy ;P ... a ja sie teraz zastanawiam nad tym: tucano seria 300 nie ma APS a ten przyszly Govion ma posiadac ten system omlotu ... tucano ma 5 klawiszy a govion ma miec 4 wiec teraz pytanko... czy rzeczywiscie na roziwjajace sie gospodarstwo 100 ha nasz przyszly claas bd zbyt malym kombajnem..??? mysle ze nie... :rolleyes: gdyz ja majac te 100 ha i dominatora 68s spokojnie jestem w stanie wyrobic sie z zniwami... i zostaje czas jeszcze na usłógi choc uprawiam jedynie dwa rodzaje roslin... lecz mysle ze gdybym wprowadzil jeszcze do produkcji rzepak rownie spokojnie moglbym zdazyc wszystko "zebrac" z pola... i jeszcze jedno... a moze ten symbol 240 to tylko jeden model w tym rodzaju(niewiedzialem jak to nazwac) i pojawia sie większe goviony, elninio czy dominatory tego typu (np 25, 260) i bd miec wieksze silniki i moze troche inne parametry... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurus    0

Mi wydaje się ze będzie tak jak napisał @karol0604 bo jak popatrzeć to Claas jak i inne marki nie wypuszczają maszyn w pojedynczych modelach a seriami także może zaczynają od najmniejszego a potem zobaczymy np. GOVIONA 260 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucuti81    0

Tak mi się wydaję, że Claas zastąpi Dominatora tym Govion-em czy też jakkolwiek się będzie nazywał.

Cena porównywalna przepustowość również no dodajmy APS ale przy czterech klawiszach to cudów nie zdziała.

Bez urazy dla użytkowników dominatorów 1xx-150 ale pod względem mody, nazwijmy to, oblachowania odstają od reszty produktów claas-a

Kabina z serii x8, wnętrze pamiętające serie x6 i ogólne wrażenie claas-ów jak się nie mylę 68-38 z przełomu wieku, które wydajnością odbiegały od serii 88-98 - 5 klawiszowe (108 to prawie mega była) A następny wniosek z tego-zastąpienie luki po serii 88-98 ale mimo wszystko bym się skłaniał do zastąpienia obecnych dominatorów (stąd wczesne oznaczenie "N" - nowy, new itp)

No jak bym miał dać podobną cenę za dominatora 150 i Govion-a to bym się skusił na tego drugiego właśnie z powodu wyglądu

Tak na marginesie ten nowy zespół kontroli funkcji również nie wygląda na zbyt skomplikowany i "przeładowany" elektroniką co

poniekąd może odstraszać niektórych klientów.

Reasumując - zapewne chodzi o odmłodzenie oferty kombajnów z dolnej półki (o ile u Claas-a można o tej dolnej półce mówić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AeroPro    0

Coś mi pod Harry Potter'a podlatuje :( Nimbus (jakby ktoś nie wiedział to miotła była Harry'ego)xDD. Zaraz będzie Claas Avada Kedavra 240, Claas Lepper 240 xD Eh co ludzi nie wymyślą... I po co oni tyle nazw wymyślają, mogli by puścić na Azję jedną nazwę, Europę też jedną itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

Jak rozmawiałem z kolegą to mówił,że jak kupował mediona to mu w korbankowie powiedzieli,że to już koniec mediona ma on zostać wycofany, to pewnie jak medion to i mega i dominator wyleci.TUcano zastąpi te dwa większe a ten Govion, Givion, czy jak on się tam zwie dominatora. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Według oficjalnej strony claasa megi już dawno nie ma w produkcji, medion jeszcze niby jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chyba zawału dostał gdybym zobaczył takiego Nimbusa/ Goviona na autostradzie.

 

Czytałem na niemieckim forum, że jest 10 nazw i że Claas chciał w ten sposób zobaczyć, co dzieje się w internecie.

Jak w Bondzie- tajny projekt oficjalny.

 

Volanior- 7-ma do kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dominator 150 N to nazwa tymczasowa później ma mieć inną nazwę , gdyż to bedzie zupełnie inna wersja, z tego co wiem jest to hybryda kombajn klasa wielkości dominatora, wydajności mediona lub mega wyglądu tucano, silnik o mocy ok 200KM, z turborotorem APS za bębnem (zapewnia szybszy przepływ masy słomy), dlatego ma też być wydajniejszy od mediona a przy tym tańszy (cena mediona to 90 000 euro a dominatora 70 000 euro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Przez co rozumiesz turborotor APS... ??? czy chozi Ci system APS czy też system omłotu z rotorem...? czy moze masz namysli ze kombaj bd posiadal system APS i rotory zamiast wytrzasaczy tak jak jest to w lexionach seri 570 580?? Lecz nie pokrywalo by sie to z specyfikacja jaka producent pokazal na swoich modelach tetowych (mysle o govion etc...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jak nowy Claas (bd) może być wydajniejszy od Mediona skoro będzie miał mniejszą powierzchnię sit iwytrząsaczy?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koomar
      witam czy ktoś z forumowiczow dokładał koło wolnobiezne do sieczkarni? przy fabrycznym jednym kole odlaczenie siekacza jest bardziej kłopotliwe niż jak to było w dominatorach np 88 gdzie pasek wystarczyło przełożyć na wolnobiezke i po temacie
    • Przez wacek
      Witam, doszły mnie słuchy o wprowadzeniu przez claasa "nowego" kombajnu "AVERO 160". W praktyce, ma to być dominator z designem avero. Gdyby ktoś wiedział coś więcej proszę pisać.
    • Przez slawcioken
      Jestem zainteresowany kupnem Avero- poszukuje osób które już go kupiły bądź przymierzają się do jego zakupu.

    • Przez mario504
      ile kosztuje claas awero ? prosze pisac dane techniczne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj