Polecane posty

pawel131    0

ile może kosztować naprawa blokady przedniego mostu w mf 3080? Mechanik chce za to 2600 zł. Można to zrobić taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Napisz co konkretnie sie ze zepsuło i co mechanik chce wymienić???? Ile ceni za same częsci a ile za robocizne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

właśnie nie wiem co chce wymienić, nie wiem co się zepsuło, jak włączyłem blokadę to na przód nie działała. Za robocizne chyba nic nie liczył, bo robi więcej rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Lepiej sie dokładnie dowiedz co sie stało... Może też być tak że np. jakiś elektrozawór nie działa itp... także ogólnie rzecz biorąc możesz wydać 2600zł za coś co będzie warte o wiele mniej... A sam/we własnym zakresie już próbowałeś coś robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

nie jest to elektrozawór, tylko jakieś tarcze czy coś i są tam złamane jakieś zęby, było ich 6 chyba i 4 się złamały. Nie umiem tego nazwać bo nie widziałem tego jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

yhym... czyli elementy mechaniczne... sprawdź jeszcze ile ewentualnie by takie coś używane kosztowało... jeśli nie znajdziesz nigdzie niczego innego to będziesz musiał wydać te pieniądze... W tych MF minusem jest to że na wale nie ma "krzyżaka" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0DawiD0    0

koledzy podłącze się do tematu, rozebrałem przedni most i okazało się że mam ukręconą lewą półoś okoł 2cm od końcówki zakończonej frezami,wiecie może gdzie mogę dostać używkę lub może da się to jakoś wspawać całą końcówke z frezami nową, ta urwana oś wytarła jakąś tulejke która jest osadzona w obudowie i niemam pojęcia jak to teraz rozebrać ,wie ktoś może jaka jest kolejność rozbierania mechanizmu różnicowego???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Pewnie że blokada się przydaje przekonasz się o tym gdy będzie na prawdę mokro na polu ja musiałem jej kilka razy używać


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0DawiD0    0

Panowie wiecie może gdzie mogę dostać używaną lewą półoskę od przedniego napędu do mf 3645 ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Może w miejscowości Jędrzejów w woj mazowieckim tam stoi Mf 3690 na części i można sobie coś dobrać


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0DawiD0    0

Panowie znalazłem używke za 1000zł co sądzicie o tej cenie??dużo czy mało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Trudno powiedzieć dużo czy mało bo nie wiem ile kosztuje nowa i nie ma żadnego punktu odniesienia


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0DawiD0    0
Trudno powiedzieć dużo czy mało bo nie wiem ile kosztuje nowa i nie ma żadnego punktu odniesienia

Nowa kosztuje 2,9 tyś. Byłem wczoraj w koźminie wielkopolskim u takiego frajera co sprzedaje części do fergusonów jak dzwoniłem to "ośka idealna" a jak przyjechałem na miejsce to myślałem że tą ośką skrócę mu żywot,frezy by uszły ale rowek na bieżni od oringu taki jak by ktoś zrobił tokarką miejsce na zabezpieczenie ,widać że było coś kombinowane bo była już jakaś tulejeczka wciśnięta na tej gładzi, do tego widełki od krzyżaka potrzaskane młotkiem widać że niepracują tam inteligentni ludzie tylko jakieś oszołomy spod sklepu z winem ,chciał za to 1000zł. macie namiar może na taką półośkę w dobrym stanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawid to jeszcze nic nie będę może przytaczał nazwy firmy za olej zaśpiewał mi za litr uwaga 19zł za filtr hydrauliczny zamiennik 400zł i wkład 100zl,myślał że głupiego znalazł od razu podziękowałem,trzeba uważać na takich ludzi,aha i mówił że samemu lepiej nie wymieniać że trzeba najlepiej rozebrać wszystkie siłowniki spuścić z nich olej aha i jak powiedziałem mu że mam przy ciągniku ładowacz czołowy to ów pan powiedział że będzie potrzeba więcej oleju jakieś 15l ;) czyli 75 :P oszukują ludzi na każdym kroku.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Witam.
Chciałem zapytać co maże być przyczyną nie działania blokady mostu w masseyu 6150. Dodam że kontrolka blokady zapala sie po włączeniu przycisku ale blokada nie działa. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Edytowano przez PRZEMOxD11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Szczerze to nie mam pojęcia gdzie on się znajduje, umiem tym ciągnikiem jeździć ale całej budowy i rozmieszczenia poszczególnych elementów odpowiadających za daną funkcje nie znam. I chciałem zaciągnąć waszej porady na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

spoookoo. to se musisz poczekać na kogoś bardziej cierpliwego kto wytłumaczy gdzie są elektrozawory, nauczy korzystać z próbnika napięcia, klucza i ewentualnie pokarze jak wyczyścić... tak więc wezwij mechanika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMOxD11    10

Nie powiedziałem ze nie umiem korzystać z miernika, kluczy chodzi tylko o to ze nie wiem który elektrozawór jest od blokady most. Ale z twojej wypowiedzi wynika ze jestem bez mózgiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ehh chłopie... schyl się pod ten traktor, pooglądaj gdzie która rurka leci i sam dojdziesz do tego, że od blokady jest środkowy elektrozawór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka1207    0

Mf 6265 
Panowie, jak nie działa blokada mostu i nie włącza się kontrolka blokady mostów,  to problem leży w braku napięcia? gdzie jest ten elektrozawór? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie muszę zdjąć miskę w mf 3080 muszę  odjerzdzać przodem czy da radę ją zdniąć normalnie tak jak np w c 360 bez niczego ponieważ mam jeden korbowód do wymiany bo przy tłoku sie wybił pomożecie doradzicie pierwszy raz rozbieram wiec chce wiedzieć co mnie czeka proszę o odpowiedz i poradę czekam na wasze odp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj