Zaloguj się, aby obserwować  
woju88

Jaki kombajn na 120 ha + usługi ok 200-250 ha

Polecane posty

woju88    0

Witam , zamierzam w przyszłym roku zakupić kombajny na srodki z PROW. Zastanawiam sie nad Claasem Tucano 340 , lub Casem AF 5088 , doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

no to w sumie bedzie ok . 300 ha , licząc ze otrzymam dofinansowanie z PROW to te " moje " 50% ceny to noge wydać do 250tys. czyli łączna kwota na kombajn wyniesie jakies 500 tys,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

niekoniecznie. Z tym zakupem jest tak zawsze zlecałem usługe i po sprawie. ALe w koncu nie zawsze mozna czekać na wyk. usługi. Postanowilem ze musi byc kombajn. A ze jest okazja otrzymania dofinansowania to dlaczego nie może być nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To jak może być NH :D ? Np model CSX7060 bądź tańszy jakiś z serii CS.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

decyzja i tak padnie w momencie kiedy przeanalizuje oferty ( tucano 340 , case axf 5088, nh csx, i moze jd ) , bardziej skłonny jestem do claasa i case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moim zdaniem to nie masz pojecia o kombajnach skoro porownujesz tukana z jednym bebnem mlocacym, do case z rotorem :D wprawdze tez beben :D

jesli chcesz na serio pogadac to wypisz wiecej informacji ktore sa istotne przy wyborze kombajnu, chyba ze nie wiesz o jakie chodzi, bo tak moze tez byc patrzac na twoje wypowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

brozak2 ja dlatego poszukuje opinii przedewszystkim dwóch modeli tucano i case , ponieważ niewiem który jest lapszy , wiem ze rotory w case pracują duzo wydajniej na duzych kawałkach. Co do tucana 340 to jest 5 - klawiszowy. Od tego przecież jest forum zeby szukać rozwiązan i opinii innych co nie :D A zakładam ze bede wykonywał usługi to mysłałem w tym przypadku o case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

woju88@ wspomniany CASE to kombajn rotorowy, przeznaczony na gospodarstwa o większej powierzchni... NIE NA 120ha ma nadzieje że zrozumiałeś :D

TUCANO to kombajn "na wytrząsaczarz", posiada 2 lub 3 bębny młócące... 340 a ich 2...

No co tu dużo mówić... skoro interesuje Cie tucano, to powiem że w zupełnośći wystarczy na taką powierzchnie...

Dane techniczne i inne wiadomości możesz znaleźć w następujących linkach:

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/claa...techniczne.html

http://www.claas.co.uk/countries/generator...lang=en_UK.html

Jeżeli interesuje Cię coś jeszcze lub jest cośco chciałbyś wiedzieć to pisz... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

czyli wnioskując można stwierdzić ze najlepszy na taką powierzchnie nadał by sie tukan. Zapodałem temat tego case bo w rzeszłym roku pracowały u mnie 2 AFX 8010 i zadowolony byłem z jakości omłotu. Drugą rzeczą to szybkość pracy. mój wujek polecił mi tego case ale porównując ceny claasa i case to mam w kieszeni ponad stówke.

A jak sie ksztaltuje jakość pracy między serią 300 a serią 400 z APS??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

akurat tucano 340 ma 6 klawiszy, co do reszty to nie chce mi sie pocic klawiatury. poczytaj sobie inne tematy o kombajnach tam zostalo juz duzo napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A czasem seria 300 nie ma 5 klawiszy a seria 400 6 klawiszy? :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A z jakim hederem byś go brał? I jak daleko masz na pola do tych usług?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

wacham sie między 5,40 a 6m , na uslugi to najwiecej u jednego gościa ok. 15km , a jak wujek bedzie chciał zeby pomóc to mam do niego 120km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Najgorzej bedzie z przejazdem po drogach bo za każdym razem heder odpinaj i zapinaj... :D A nie myślałeś o hederze składanym?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

nie ma takiej potrzeby , rok temu to wujek u mnie robil usługe zobacz w mojej galerii czym.... i tez jechał z wuzkami po drogach ponad 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja radze lepiej wziąść węższy :D jednak zawsze można szybciej jechać a po tych drogach lepiej jedzie się z węższym, Jak dołożysz mu stół do rzepaku to i tak będzie miał około 6 metrów


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ja również polecam węższy ( z wiadomych przyczyn) , czyli w tym przypadku C540. Składany to już gruba kasa, więc nie ma co o tym myśleć... :D

ralfMTX140@ no już nie przesadzaj że stół tyle powiększa szerokość roboczą... Może go poszerzyć o jakieś 10 cm a nie o 60... :D Kos bocznych oczywiście nie ma co liczyć bo one wykonują inną prace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

heder c540 jest optymalny. Ale mimo tego i tak wózek musi być :D , pola mam praktycznie w jednym kompleksie. na usługi to jechałbym w jedno miejsce i sprzęt stał by w danym gosp. az robota nie bedzie skonczona , nie ma sensu zjezdzac tyle km. a słyszałem ze cenowo różnica miedzy c540 a c600 jest nieduża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
ralfMTX140@ no już nie przesadzaj że stół tyle powiększa szerokość roboczą... Może go poszerzyć o jakieś 10 cm a nie o 60... :D Kos bocznych oczywiście nie ma co liczyć bo one wykonują inną prace :D

Nie chodzi mi tu o szerokosc robocza a o szerokosc calego hederu :) Wiadomo szerokosci roboczej nie zmienisz :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

na szerokość całego hederu wchodzą osłony kos bocznych , i przekładni która napędza motowidła , to jednak zwiekszy całkowitą szerokość hedera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Glownie oslony tu poszerzaja heder :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj