vdan

Kontrola PIORiN !!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vdan    5

Witam.

Po przeszukaniu FORUM nie znalazłem takiego tematu więc go zakładam.

Za kilka dni mam kontrolę z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Czy ktoś już taką kontrolę w gospodarstwie miał?

Czego się spodziewać?

Czego będą szukać?

Czy ktoś wie jakie są konsekwencje takiej kontroli?

Proszę o wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

skontrolują sprzęt do wykonywania zabiegów i uprawnienia (jeśli wykonujesz zabiegi osobiście), ponadto powinieneś przedstawić ewidencję zabiegów chemicznych najlepiej zgodną z formularzem i do tego mogą obejrzeć magazyn ŚOR oraz nawozów, teoretycznie mogą nakładać kary pieniężne ale to są tylko bardzo sporadyczne przypadki (trzeba się po prostu postarać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jak nie masz magazynu nawozowego i wydzielonego pomieszczenia na chemię to mów tak jak ja - kupuję i tego samego dnia zużywam - niczego nie przechowuję a faktury to mam zbiorcze jak odwiozę opakowania.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

pierwsze co to pójdą do opryskiwacza i zobaczą czy masz ważne badania techniczne. potem uprawnienia na opryskiwacz.ewidencja zabiegów.miejsce skladowania ŚOR najlepiej jakbys mial osobne pomieszczenie tylko na środki albo metalową szafkę zamykaną na klucz. jakiś papier że zdajesz puste opakowania. pewnie zapytaja gdzie skladujesz nawozy. jak nie masz gdzie to rób tak jak pisze Nikita przywoża i rozsypuje tego samego dnia na pole. nie masz się czego obawiać jak nie będziesz mial wielkich uchybień to nic Ci nie zrobią. powodzenia i napisz jak będziesz po kontroli.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

A ja łaśnie wypier****m z podwórka vw transporterka z napisem "atestacja opryskiwaczy"

Godzina 19sta a tutaj głąb wjeżdza mi na podwórko jakby jakiś mój kumpel był albo znajomy.

Normalnie idioci wjeżdzają na podwórko i zanim wyjdzie palant z auta to wali w klakson zeby ktoś wyszedł z domu.

Musze zacząć się powstrzymywać bo niedługo to cegłami będę w akwizytorów uderzał :D

Czy u was też tak jest?

Ostatnio wywaliłem 2 gości z obwoźnego handlu paszami - to samo - wjeżdza na podwórko i w klakson zamiast wysiąść z auta - zanim otworzyli drzwi już odjeżdzali.

 

Co do opakowań - tak się składa że obok firmy gdzie biorę i ŚOR i nawozy jestem 2 razy w tygodniu i kumpel tak samo więc 4 dni na 7 ktoś tam przejeżdza więc na głupie pytanie gdzie trzymam opakowania padnie głupia odpowiedz - odwożę zaraz po wykonaniu zabiegu.

A papierków na to że oddałem to nie mam przy sobie bo leżą w komuterze firmy w której sie zaopatruje i jeśli wam zależy to jedziemy tam (na wasz koszt i mnie odwozicie) i wam je wydrukuje chlopak, no chyba ze nie jest to pilne to odbiorę wydruk co brałem i jakie pudełka zdałem i odesle wam kserokopię.

 

A co robię z preparatem gdy mi go troche zostanie? Nigdy mi nie zostaje!! Zawsze dobieramy tak preparaty aby nic nie zostało (albo ilościowo albo jakościowo - >różne preparaty).

Atest jest, kwit z uprawnieniami jest.

Fakturki są - korekta ze zwrotem opakowań będzie jak jakaś kontrola mi wpadnie na podwórko.

Nawozów luzem nie kupuję a te co kupuję to tak jak ŚOR - zużywam i opakowania odwożę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Wiadomo jak wygląda kwestia z opakowaniami po ŚOR, ale jak wygląda sprawa z workami po nawozie? Czy sprzedawca od którego kupiłem nawozy ma obowiązek przyjąc odemnie worki? To takie małe pytanie przy okazji tego tematu :D

 

A z tego co wiem, to za brak atestu na opryskiwacz - mandat 200 zł, brak kursu - 200 zł, brak ewidencji zabiegów - 100 zł. Tak mówił przedstawiciel PIORiN na szkoleniu, na którym byłem w tamtym roku. Więc pewnie stawki albo się nie zmieniły, albo wzrosły, bo spaśc raczej nie mogły.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

z tego co mi wiadomo to worków nikt ci nie przyjmie.ja mówię że oddaje razem ze śmieciami i do tej pory nie mialem z tym problemów.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co do akwizytorów to trzeba zrozumieć, iż taka jest ich praca, a nie wysiadając z auta dbają tylko o swoje bezpieczeństwo (niedługo dojdzie do tego, iż powróci sławetny atrybut rolnika - widły, miejmy nadzieję, że nie kosa) np mój pies swojego czasu rzucał się do okna z opuszczoną szybą (sznaucer olbrzym) i bez problemu kontrolował kierowcę - na szczęści nie robił nikomu krzywdy

 

co do worków to ja bigbagi oddaję w punkcie skupu odpadów wtórnych (innego sposobu nie znam), jest to problemowy odpad ze względu na niską gęstość (podobnie jak opakowania po środkach - ale tutaj mamy precyzyjniejsze rozwiązanie legislacyjne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

widły - kurcze - podstawie je pod dom aby nie biegać do chlewa :D dzięki za podpowiedź

BTW: - psa mam zawsze w zagrodzie ale może czas sprawić sobie rotwilera pełnej krwi :D

 

Co do worków po nawozach - nie próbowałem ich oddawać ale kumpel powiedział mi tak: "dawaj każde opakowanie jakie masz - przyjmiemy i pójdzie z innymi".

Myślę że ZGKiMy robiąc zbiórki foli po sianokiszonkach też przyjmą folie po nawozach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
A co robię z preparatem gdy mi go troche zostanie? Nigdy mi nie zostaje!! Zawsze dobieramy tak preparaty aby nic nie zostało (albo ilościowo albo jakościowo - >różne preparaty).

Jak myję opryskiwacz? A opryskiwacz mam wyposażony w zbiornik do płukania który napełnia się czystą wodą i ostatnim kursem zabieram w nim wodę a wypłuczyny wypryskuje na polu. To teoretycznie w razie kontroli, w praktyce jest inaczej :D

 

 

Zobaczą ze mamy sianokiszonki i poproszą o papier z utylizacji foli to pokazemy im jedną folie i powiemy ze dopiero zaczęliśmy spasać i jeszcze nie utylizowaliśmy :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12145    0

to napiszcie co robic z tymi workami i nawozami i opryskami czy mozna oddawac w punktach gdzie sie kupiło

 

a takie pytanie czy do ropy tez sie przyczepią????? tez musza byc jakies pomieszzenia bo trudno miescic 6 tys litrów w szopce specjalnie do tego

a nawozy gdzie tszymacie bo ja pod wiate i tak sie boje czy sasiad nie zamelduje bo lubi dzwonic a na jesien zawsze mam pod wiatą z 30 pare ton nawozów gdzie to dawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja do nawozów mam specjalnie zaadaptowany stary dom z drewna. Mam tabliczkę nieupoważnionym wstęp wzbroniony powieszoną na drzwiach, które są zamykane na sztabę i kłódkę. Co do pustych pojemników to trzymam z tym magazynie i potem wywożę na śmietnisko(legalne). Pozostałości trzymam w starej niepracującej już zamrażarce zabezpieczonej kłódka i dla bezpieczeństwa tabliczka uwaga trucizna. Teraz mam zamiar zrobić tak ze starym drewnianym kufrem, a w przyszłości zrobić metalową klatkę na nieopróżnione opakowania bądź metalową szafę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teoretycznie rolnikowi nie wolno samemu wymieniać oleju, ale w praktyce, aby być w zgodzie z przepisami wymieniasz olej, a stary oddajesz do punktu wymiany oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@marcin974 - dokładnie jak piszesz - płukanie/mysie z cieczy roboczej na polu

sianokiszonkami się nie martwię bo nie mam tego (ani bydła tak naprawdę).

 

Co do olejów i paliw - tego PIORIN nie kontroluje afair. Oni są od ochrony roślin.

 

Oleje, paliwa, folie po sianokiszonkach to raczej Ochrona Środowiska.

 

Duży problem jest z rolnikami - wpada typek na podwórko i wypytuje o różne rzeczy a głupi chłopina mu mówi a powinno być tak.

- Dzień dobry - ja w sprawie atestu opryskiwacza.

- proszę o dokument potwierdzający że ma pan do tego uprawnienia (jakiś papier z PIORINu bo oni są do tego upoważnieni) albo proszę opuścić teren godpodarstwa bo idę po psy.

 

- Dzień dobry ja w sprawie dopłat.

- Poprosze papier kim pan jest bo ja pana nie znam i nie wpuszczę i psami poszczuję jak pan wejdzie - albo papier albo wypad.

 

Ja tak gonię teraz każdego - nie ważne kto to, jak cwaniakuje bez przedstawienia się i bez papieru kim jest to wypad-teren prywatny, no chyba że typka znam.

Albo niech sie legitymują i wystawiają mi papier z kontroli (zakres, czas rozpoczęcia, czas zakończenia albo wypad) jak w innych podmiotach gospodarki krajowej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

Co do przepracowanego oleju w mojej okolicy są dwie firmy odbierające taki olej bo mają piece na taki własnie olej.Co do bigbagów jeszcze dwa lata temu powiat odbierał to od nas teraz niema na to funduszy i legalnie oddajemy to do firmy która skupuje plastiki.Bańki po środkach i odżywkach odwozimy tam gdzie kupujemy i nic nie mówią biorą wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@Nikita_Bennet - taka postawa mi się podoba - wylegitymować delikwenta i tyle bo powiedzieć ze jest z PIORIN-u to może każdy

 

firmy rozprowadzajace środki ochrony roslin mają ustawowy obowiazek odbierania opakowań więc dlatego robią to w miare bez problemów - gdyby jednak nie chcieli to moża ten fakt zgłosić do wyzej wspomnianego PIORIN-u - każdy taki dystrybutor ma koncesje na tego typu działalność więc gdyby ja przez taki incydent stracili to leżą na łopatkach

 

my mieliśmy kontrole jakoś w marcu - podeszli tylko do opryskiwaczy i popatrzeli czy są naklejki weszli i wyszli z magazynu chemicznego, przejzeli zeszyt rozchodu środkó i po kontroli wypisali protokół ze jest wszystko git i już - cała checa trwała może 30 minut


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

czy ja dobrze zrozumiałem że jakis specjalny zeszyt prowadzicie dotyczcy srdków ochrony ??? Czy moze wystarczy rejestr do programów rolnosrodowsikowych?? Bo u mnie to na 1000000% nikt takich zeszytów nie prowadzi ;) A ja nawet na szkoleniu nie był bo znajoma z ODR mnie wciagnełą na liste bo brakowało im chetnych :P Także przeszkolony ale nie przeszkolony :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

wiesz my prowadzimy pełną księgowość wiec do rozliczeń srodków musimy mieć zeszyt (zwykły zeszyt A5 w kratkę) i tam zapisujemy ile poszło jakiego srodka kiedy i kto robił oprysk - pozniej na podstawie tego robi się kwity rozchodów - a przy okazji jest to dobra ewidencja


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A jak jest z beczkami z ropą czy się doczepią? ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Po kontroli,

Okazało się że nic strasznego.

Trzeba prowadzić książkę zabiegów, którą w sumie zobaczyliśmy jak nam ją przywiozła babka z PIORINU. Zadnych problemów.

Sprawdzała atest opryskiwaczy, miejsce składowania ŚOR, sprawdziła zeszyt w którym pisaliśmy co gdzie i kiedy stosujemy, napisała w książce kontroli że zostaliśmy pouczeni jak należy prowadzić takie rzeczy i tyle.

Szybko sprawnie i na temat, obrzarła się tylko i napiła i po sprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

@vdan, w jaki sposób masz składowane ŚOR? Mówi się, że powinno byc oddzielne pomieszczenie lub zamykana szafa/regał. Czy są jakieś wytyczne/przepisy/ograniczenia dotyczące tego co można składowac w sąsiednim pomieszczeniu, lub w pomieszczeniu w którym znajduje się taka szafa?


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ŚOR nie powinny stać razem ze zbożem, paszami i jej komponentami, zwierzętami. Dobrze jest mieć powieszone tabliczki ostrzegawcze.

 

My jako objęci OSN, ale nie wiem jak to jest z tymi, których to nie obejmuje. Ojczulo prowadzi taki specjalny zeszyt, który dostał podczas MDR Poświętne i tak zapisuje co, w jakiej dawce, na jaką rośline było stosowane i kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj