19Damian89

MF 5455 czy Valtra N92

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
19Damian89    0

no nie wiem koles mowil ze przejdzie to tylko 1 KM wiecje niz jest .. no ale zobaczymy wniosek juz zlozony i oferty tez .. to jak N92 nie przejdzie to MF 5455 tym bardziej bo on ma 105 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no i N92 odpadla z gry zostal tylko MF 5445 i JD6230 ktory z tych dwoch bedzie lepszy waszym zdaniem na glowny ciagnik na 40ha z czasem bedzie jakies moze 60ha czy sobie poradzi z plugiem 4obracana, agregatem aktywnym i siewnikiem 3metry, rozrzutnik (nie wiem ile ton), beczke(nie wiem ile litrow), jakie sa zawsze opnie na temat JD i MFa ...

 

chocasz MFa wujek nie chce bo ma zle doswiadczenia z MF255 i ma jak by to powiedziec dosyc MFow ... no ale moze sie da przekonac ..

 

czasu jeszcze troche jest ale zeby potem nie zalowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1987    0

nie mam akurat tych ciągników, ale uważam że ciągnik do 4 obracanej musi ważyć powyżej 4,5tony i masa musi być rozłożona dobrze na przód, inaczej będzie podskakiwał na dołkach w czasie jazdy i bedzie bujać przy wykręcaniu. A co do tych koni to jak złożony wniosek na 90-100KM to tyle musi być, nie przejdzie ani 105 ani 101, wiem bo miałem przez pewien czas praktyke w ARiMR. na ten areał to mało jest 100KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

To Twój wuja porównuje MFa 255 z przed 15-20 lat do nowych? Miał złe doświadczenia ze starym to nie chce nowego?


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jak wpisałeś 90-100KM to masz problem, bo N92 ma 101KM. Agencja parametrów sztywno się trzyma...

Z tego co wiem to massey ma tgw. power boosta :D

Jeszcze bardziej przekracza.

A valtra fajny ciągnik tylko środek za skąpy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

MF 5445 ma 100KM mocy maksymalnej i to Ci napiszą na fakturze i homologacji, moc z power boost nie musi być uwzględniana we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

100KM bo kuzyn ma 19ha a wujek 20ha i bira na kuzyna jak by mial polaczone to by mial 40ha calosci a tak maja podzielone i dlatego tlyko 100KM niestety

 

@Avendrion MF 255 ma dolkadnie 20 lat juz i mial 3 kapitalki z czego pierwsza byla do niczego .. i wuja sie zrazil do MFow dlatego go nie chce a Valtra ma mala troche moze byc .. no wlasnie chodzi o moc nominalna a nie maksymalna na Power Boots.. ale wiem ze JD 6230 ktory ma tez rowne 100KM sasiad ma 100Konnego Jelonka tylko troche starszego to radzi sobie bez problemu na gorach z 4 obracana i agregatem aktywnym i siewnikiem 3m smiga .. w jakim by to nie bylo ma byc TUZ i WOM w przodzie wiec nie powinno nimi bujac czy tak czy tak ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

mojego 5435 + ładowacz z jakimś osprzętem z ibisem L 4 nie buja, można spoko się przemieszczać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Mój MF 4455 to nic innego jak Valtra A92 +ładowacz i jakiś osprzęt jak pisze kolega wyżej i do tego pług GB 3+1 i też nie buja (do pługa mam koło transportowo-podporowe) i w rasie dłuższej jazdy ciągam pług za sobą(pole oddalone o 20km)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

posiadam 5435, wersja ze scieta maska w homologacji ma 101 koni a w prospektach ma 92 konie, piszesz do korbankow prosbe o wyjasnienie, oni przesylaja Ci je i dajesz je do agencji.

 

co do samego ciagnika jestem naprawde zadowolony, w prasie vicona pali mi 6-7l/h (robie okolo 40szt w tym czasie) przy beczce miesci sie miedzy 5,5-6l, w agregacie ares l/z unii z walem ciezkim i siewnikiem 3,0 famarolu pali okolo 7l/h w jeden dzien udalo mi sie 21ha zasiac (12h), lepiej radzi sobie od zetora forterry 112koni

w zadnym ciagniku nie ma tak dobrze rozwiazanego rewersu. Ogolnie nie wzialbym nic innego teraz obrocz MF (chyba ze fendt, ze wzgledy na skrzynie)

 

nie chcialem JD ze wzgledu na spalanie, kazdy mowi ze JD jest swietnie wykonany bezawaryjny, ale spalanie ma przecietne, testy i urzytkownicy mowia to samo.

 

Poza tym po podpisaniu umowy mozesz w kazdej chwili prosic o aneks o zwiekszenie mocy o te 5 koni (powod juz sam sobie wymyslisz)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@statek, to co ty masz tam za silnik przecież 5435 z tego co pamiętam ma mieć 83 konie,a homologacja na 101 koni dotyczy silnika SISU .Może dali ci inną homologacje tak jak mi.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

dobra homologacje dostał :D Nominalna moc wg homologacji ~102KM a wg prospektów 92KM, a maksymalna 96KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

5435 zgodnie z info na stronie maja 92 konie nominalnej a 96 maksymalnej, model z 2007r mial 83 konie tak jak mowi ferdek1


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Zapytaj w agencji czy nie możesz wzięć ciągnika powyżej 100KM. Bo rozmawiałem dzisiaj na targach z jednym przedstawicielem i mówił że na spo Może być różnica rzędu kilku procent. Pisze się tylko jakieś małe pisemko i gra...

 

 

Sorki. Doczytałem że @statek już poruszył tą kwestię :D

 

 

Edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

dzięki za wyjaśnienie.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

aha dzieki dzieki napewno sie dowiem dokladniej to znaczy powiem kuzynowi co i jak .. a MF to jak juz 5445nie mniejszy dzis ogladalismy Valtre N92 MF5445 i JD 6230 i JD jst tanszy od Valtry i podobna cena do MFa .. tylko zeby sobie poradzil z tym plugiem a nie go meczyc .. no ale by musial sie dokladnie dowiedziec ile mu tych koniow naliczyli i jak mowicie napisac jakis aneks zeby 5KM wiecej tak .. czyli jak mu nalica powiedzmy 106 plus te 5 tak to bedzie mogl wziasc N101 ktora ma 110KM? ale ten MF malo pali i widac ze wydajny ciagnik ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

No bo agencja ma taki margines błędu. Bo ludzie składali wniosek ma ciągnik co miał 100KM. Za pół roku wyszła nowa seria. Model ma o 4KM więcej i co wtedy?

 

Z tego co się dowiedziałem to na te mniejsze modele Valtry jest jakaś promocja :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

w podstawowej wersji N92 kosztowala kolo 180tys netto a JD6230 tez postawowa kolo 170tys netto a ceny MF nie znam. ale N92 bedie slabsza od JD 6230.. a MFa wujek nie chce bo maja silniki perkinsa a do nich sie zrazil ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a czym sie zrazil?:D

bardziej oszczednego silnika nie znam, podobno sisu ale w testach i tak perkins jest gora


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

OK - ale porównaj wyposażenie jd i valtry. Różne marki w niejednakowy sposób interpretują pojęcie wyposażenie standardowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

no JD to byl Basic czy jakos tak czyli nie taka uboga wersja .. a Valtra nie wiem .. a zrazil sie tym ze ma 20 lat perkinsa i jakos ma juz go dosyc moze z oszczednoscia masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

aha chyab ze tak to jak sa te wersje w JD jak bys mogl napisac .. i jest szansa na wiekszy ciagnik jesli sie uda jutro zalatwic dzierawe i mozna zrobic aneks to umowy i napisa ze ma sie wieksza ilosc pola i o ile to przejdzie bo nie wiem tego to bedzie wieksza maksymalna moc cignika niz 100KM bo dojdzie 8,5ha .. i wtedy w gre wejda wieksze ciagniki Valtra N111 albo JD 6430 .. bo pewnie nic innego nie bedzie brane pod uwage i z tego co teraz jest naliczone musi sie kuzyn zmiescic w 240tys netto ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Z JD jest Basic, Classic, Comfort, Premium.

Chyba w dobrej kolejności to podałem, od najuboższej do najbogadszej <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj