Zaloguj się, aby obserwować  
paralaksa

82SA IIA czy 1025A-II

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
paralaksa    0

wiem, że jest podobny temat już, ale o poprzedniej generacji

http://www.agrofoto.pl/forum/Pronar-82SA-czy-1025A-t4554.html

mam kilka pytań do użytkowników tych dwóch maszyn

pierwsze to podnośnik w 1025 czy nadal jest na jednym tłoku czy już może monoblock?

czy skrzynia biegów w 1025 jest naprawdę tak upierdliwa (pomimo ewidentnego plusu polegającego na pochodzeniu z modelu 6 cylindrowego)

hmm i czy ewentualna zmiana turbospreżarki po okresie gwarancyjnym nie dala by 82 kopa umożliwiającego dorównanie mocą 1025 (i czy tylko turbo trzeba byłoby zmienić?)

Dzięki z góry za odpowiedzi.


1. nie wiesz czegoś? google
2. dalej nie wiesz? google
3. dalej brak odpowiedzi? to zadaj w końcu sensowne i logiczne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Zależy jaka ci moc potrzebna. Sa ma 80 a 1025 ma 105km. A co do p5 to mój miał znajomy miesiąc czasu. Sprzedał bo takiego szajsu nie widział może miał 5 napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paralaksa    0

hmm co do p5 to mimo wszystko mam mieszane uczucia, nie mam ochoty być królikiem doświadczalnym bo niby masz podzespoły, które są naprawdę ciekawe (ale w czasie kryzysu może się też zdarzyć ze ktoś na czymś będzie chciał zaoszczędzić)no może z wyjątkiem silnika IVECO :D, to obawiam się o dostępność części.

a co do mocy to wiem ile mają koni :D interesuje mnie tylko podnośnik i skrzynia ( no i jeszcze zmiana turbo w 82)

a co do miłości do mtz lubisz to co masz czy lubisz to co chciałbyś mieć?

jak ja nie lubię klepania postów, które nic nie wnoszą do dyskusji


1. nie wiesz czegoś? google
2. dalej nie wiesz? google
3. dalej brak odpowiedzi? to zadaj w końcu sensowne i logiczne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

W 82A i SA nie ma turba w I generacji ale za to w II generacji jest już we wszystkich modelach turbo jest i intercooler.

@Pronarek82a może jakiś trefny model się trafił albo po prostu nie został dobrze dotarty lub z winy użytkownika były też te naprawy.

Ja też bym wolał P5 niż Pronara z serii II :D :D


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jeśli pronar to tylko P5 CZY P7 u mnie mają wersje a sa i tsa to wszyscy narzekają :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paralaksa    0

jeżeli kurs euro(spadek dużo poniżej 4 zł) i zysk z produkcji pozwolą to będzie inny ciągnik, a jeżeli nie pozwoli to chciałbym wiedzieć jaką mam alternatywę

i nie neguje tego, że p5 to ciekawa maszyna


1. nie wiesz czegoś? google
2. dalej nie wiesz? google
3. dalej brak odpowiedzi? to zadaj w końcu sensowne i logiczne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Według mnie pronar II jest za drogi do tego co oferuje lepiej P5 tak jak mowia koledzy EHR, półbiegi to jest to. A jesli jesteś przekonany do techniki ze wschodu to radziłbym coś prosto z Mińska -taniej i w orginale. Z tym euro to masz racje bo jakby było tańsze to coś z zachodu by sie bardziej opłacało. A tak w ogóle to jaka moc cie interesuje? Bo ja nie widze sensu kombinowania z turbem jak kupujesz nowy ciagnik lepiej przemyśleć sprawe i dobrać odpowiednio moc. Tak wieć sprecyzuj bardziej bo jak kupisz za duży ciagnik to i maszyny też odpowiednie musisz zapiać to trzeba brać pod uwage. Oraz to ze jeżeli chcesz nim robić jak najwiecej to przecież nie tylko sie orze w polu duży musi spalić swoje w lżejszych pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

Ta i umnie też trewny ta? Po prostu dopracować nie umieją ciągników i biorą sie za 180km. A jaka jest gwarancja że sie nie trawi u kogoś tak sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

A co sie znajomemu działo? I czemu tak szybko sie pozbył skoro jest od tego gwarancja? A i jeszcze jedno: znajomy czy znajomy znajomego kogoś kto gdzieś coś słyszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
Ta i umnie też trewny ta? Po prostu dopracować nie umieją ciągników i biorą sie za 180km. A jaka jest gwarancja że sie nie trawi u kogoś tak sam

A czego u mnie w Pronarku nic poważnego się nie dzieje?? Jak to możesz wytłumaczyć?? Może po prostu trzeba trochę dbać o swój sprzęt :D

Tak samo widziałem że pod którymś zdjęciem pisałeś że przyczepy z Pronaru są też do niczego bo się łamią ramy czy coś w tym stylu, a może to wiana użytkowników którzy przeładowują swoje przyczepy o 2x, jak przyczepa ma 6T to ma być te 6 ale jest jeszcze zapas mały i możemy te 8 naładować i nic się nie stanie ale jak już więcej to czego tu wymagać od producent?? Wiem że te stare przyczepy są wytrzymalsze ale co zrobić tak już jest poprostu :D


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1

No są ale tak co teraz jest wytrzymale. Niccc. Znajomy. A co z gwarancji. Gwarancji niema przez cały czas. Skonczy sie i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A może po tych awariach by się dalej nie psuł i by chodził dobrze. A co kupił zamiast tego Pronara P5??


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj