Gość wolf19

Jak "otruć" drzewo?

Polecane posty

Gość wolf19   
Gość wolf19

Jak zaszkodzić brzozie(drzewo), żeby uschła?

 

Opis sytuacji:

Otóż na cmentarzu koło grobu rośnie dosyś duża brzoza (~50cm średnicy) i gołebie, które siedzą na niej w nocy paskudzą ( wiadomo o co chodzi?) pomnik...

 

No wyciąć zdrowego drzewa zarządowi cmentarza nie wypada... także musi uschnąć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wez pile i podetnij pierscien dookola kolo ziemi wytnoij taki pasek z 5 cm i wyrwij kore w tym miejscu dookola. I po drzewie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

wkrętarka,wiertło 10mm i ponawiercaj naokoło w korzenie przy pniu czysty randap w te otwory wlej ze 2 razy tak co tydzień najlepiej teraz gdy wegetacja rusza i pokłopcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

do @kobra89

 

Za bardzo widoczne... chodzi mi bardziej o podlanie tego drzewa, albo coś w tym stylu.... może bys jeszcze "wstrzyknięcie" jakiejs substancji do rdzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Trzeba nawiercić dziur w drzewie a potem w te dziury nalać jakiegos oprysku albo podkopać korzenie ale tutaj jest to nie możliwe raczej


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Podobno kwas akumulatorowy jest dobry


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

@Dawid777, ale żeby kwas wlać w te nawierty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dziura na ~25 cm w głąb - wiertarką wywiercona i zalać klinikiem 360 sl lub innym rundup'em :D

ponoć działa - ja wycinam drzewa lub gałęzie legalnie :D

a gołębie - wiatrówka lub groch na haczyku uwiązany na żyłce - to ostatnie gołąb połknie i się zamęczy (stary sposób na wyłapywanie gołębi ich durnym właścicielom).

  • Sad 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

To sprubuje nawiercić ze dwa otwory i nalać randapu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

randap w otwory tylko dokładnie na około min.z 5-6 otworów iniema mocnych a zwłaszcza że niewidoczne dła oka

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A mi ogrodnik mowil ze wystaczy pod kore strzykawka dac roundapu i wyschnie bo teraz brzoza ciagnie soki/.

  • Sad 1

Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Właśnie w takie otwory :D Roundup dobry tylko drogi :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

5-6?? Ja bym nie załował otworow tylko najwyzej zeby nie było bardzo widac to mniejesze wiertło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Do @kobra89 Chyba takiej co dopiero wzeszła napewno nie takiej wielkiej :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

5-6 otworów to chyba bedzie troche widać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tylko uważaj żeby nikt cię nie zczaił czy nie podkablował, bo za takie cos można beknąć tak samo jak za wycięcie tego drzewa i nie uważasz że to będzie dziwne że zdrowa brzoza nagle uschła?

 

Spróbuj z 5l ON podlać pod te drzewo, kiedyś w PRL jak PGR nie miał gdzie opchnąć beczki 200l ropy bo beczka była potrzebna to wyleli to w lesie to wokoło tego wszystkie drzewa uschły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Co ty gadasz ona sobie pociagnie do gory teraz, bo ciagnie wode z gleby w tym momencie i sok idzie gory i zdecznie wszystko/.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

I rzuc zapałke :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

No to lepsze z tym roandap'em czy z ropą? (koszt ten sam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@dawid777 ropa sie nie zapali od zapałki...

Lepsze bedzie z roundapem bo mniej go czyc a jak nalejesz ropy to troche jedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

A ja bym miał lepszy sposób tylko nie wiem jak tam masz gałęzie. Ja bym rozwiesił na drzewie kawał foli albo chociaż jakiś worek czy coś w tym stylu tak nad grobem. Nie musiał byś wycinać ani otruwać tego drzewa.

  • Like 1

Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no dobra bo widzę że poza rundupem to prawie nikt nie ma pomysłów.

Idziesz do administratora cmentarza i mówisz że to drzewo ma zniknąć bo ptaki sr**ą ci na zmarłych.

U nas (natura2000) opie****o pełno drzew w ten sposób.

Oficjalnie to mogą sie zawalić na groby, ptaki sr**ą itp i drzewa w 100% leganie zostały wycięte.

Wcześniej był problem z wronami - też srały po grobach.

Wygoniono je propan-butanem i taką fajną zabawką hukową :D


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Nagira
      Dzień dobry, czy ktoś zamierza uprawiać lub ma już doświadczenie z Gipsówką (Łyszczec wiechowaty)? Taka sama wartość ekonomiczna jak słonecznik, różnica ta że to wieloletnia bylina.
      Proszę o odpowiedź osoby posiadające doświadczenie z tą rośliną.
    • Przez kodzi
      Ktoś chętny do remontu skrzyni biegów Mtz82 1997r. Woj lubelskie okolice Piask 21-050.
    • Przez Rafalsk
      witam
      mam ziemie gliniaste slabo przepuszczalne, czasem jest tak jak duzo deszczu spadnie to dluzszy czas nie mozna wejsc w pole, co byscie podpowiedzieli zrobic zeby jakos ulepszyc ta ziemie, jakis czas temu bylem na targach i proponowali mi jakies granulki ze ziemia sie uzyzni bardziej i bedzie bardziej przepuszczalna ale niewiem czy to wogle ma sens i dziala
    • Przez Adrian111192
      Witam,
      zwracam się z prośbą do osób doświadczonych w szkółkarstwie, ewentualnie sadownictwie. 
      Posiadam większą ilość świeżo zaszczepionych jabłoni i grusz, sadzonki maja goły korzeń i ok. 50 cm wysokości. Nie chce sadzić ich do gruntu. Moje pytanie brzmi następująco czy mogę je wsadzić w donice, jeżeli tak to w jaki sposób.
    • Przez WhyDuck
      Witam.
      Interesuje mnie założenie szkółki drzewek owocowych. Posiadam odpowiednią wiedzę na temat uprawy i pielęgnacji  (skończyłem szkołę w tym kierunku ) Niestety nurtuje mnie kwestia opłacalności takiego ,, biznesu". Mam około 4.5 ha ziemi z możliwością dzierżawy kolejnych 5 ha. Może ktoś z forumowiczów prowadzi taką działalność i podpowie jak z dochodowością takiej szkółki?
      Będę bardzo zobowiązany za każdą podpowiedź . Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj