Zaloguj się, aby obserwować  
elektrotech

Wiosenne renowacje sprzetu

Polecane posty

andrzej2110    535

W tym roku odmłodziłem nowo zakupiony przetrząsacz. W kolejce czeka rotacyjna. w tamtym roku robiłem sieczkarnie a 2 lata temu przyczepę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

2 lata temu zrobiłem rozrzutnik ( wyremontowałem ), teraz zima pomalowałem lejka do nawozów, agregat i pług. Mam zamiar pomalowac kosiarkę, zgrabiarkę i wyremontowac beczkowóz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek    5

Dzięki Elektrotech. Przymierzam się jeszcze do odnowy cyklopa bo ma ohydny żółty kolor ale na razie nie mam czasu , może jak przyjdzie znów zima to coś zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

no nie powiem nie powim na rozrzutniczek to aż miło popatrzeć ale , chyba w tym sezonie obornik jeszce nie wożony.. :blink: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Panowie, widze że dbacie o swoje sprzęty :blink:. Też staram się aby moje maszyny wyglądały jak najlepiej. W tym roku planuje molowanie moich ciągników: Ursusa C 360 i C 4011. Ostatnio ten zabieg robiłem chyba 6 lat temu. Ale była to fachowa robota (był dany podkład i 2 warstwy autorenolaku :rolleyes:) więc do dziś jest dobrze :D. Chociaż już najwyższy czas na świeże barwy :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesin    1

ja w tym roku odmalowalem zakupiony ciagnik- c-360 3p no i czekamnie jeszcze remont i malowanie przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

chcialem dodac -niezła jest frajda wyjechać odnowionym sprzetem :rolleyes: - warto dbac o maszyny jak się świecą

 

ps

teraz mam kopaczke w remoncie oraz szykuję się do odnowy -przetrzasarki do siana oraz rotacyjnej-jak zrobie zadam Fotki

 

 

hihi-lubie kolor niebieski :blink:)) bo na taki kolor odnawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
chcialem dodac -niezła jest frajda wyjechać odnowionym sprzetem :blink: - warto dbac o maszyny jak się świecą

 

ps

teraz mam kopaczke w remoncie oraz szykuję się do odnowy -przetrzasarki do siana oraz rotacyjnej-jak zrobie zadam Fotki

hihi-lubie kolor niebieski :()) bo na taki kolor odnawiam :(

 

Wdziałem, że pług odmalowałeś na niebiesko. Lemken ma niebieskie pługi :rolleyes:, więc jeszcze musisz naklejke "Lemken" dać mu hehe :D. Ja lubie różne ciekawe naklejki przyklejać na maszyny :). Oczywiście w umiarze :). Obecnie na tylnej szybie w Ursusie C 4011 mam ładną naklejkę "PIONEER - soud, vizion, soul" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja zaczynam renowacjie zetora T25 i odziwo nie mam problemu z cześciami....duzo pasuje od c330


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

uważaj witek zeby nie popsuc jego rodowodu i ograniczac sie z czesciami od c330 :rolleyes: pózniej zabytek na orginalnych czesciach bedzie droższy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

tak czytam i czytam i powiem szczeze ze troche chce mi sie śmiać :lol: w sumie kazdy ma swój rozum i robi to co uważa za słuszne. Spoko ze tak dbacie o sprzet ale ja czegoś takiego nie uznaje z kilku powodów po pierwsze jak sie pomaluje to faktycznie wyglada ładnie ale wystarczy ze pojedzie sie w pole troche błota a to gdzieś sie zachaczy porysuje a to bedzie trzeba "postukac" i z czsem bedzie trzeba malowac od nowa a po drugie szkoda mi kasy i czasu na upiekaszanie maszyn np pługi trójki używam tylko jesienią i na wiosne a przez reszte roku stoją za garazem pomalowane przepałem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dobre podejście do tematu. Po co malować??? I tak kiedyś zardzewieje i zgnije ;):) :lol: :):o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

no tak po co malowac .tylko jak widza rolnika z rozwalajaca sie c-360 i skorodowanym plugiem to sam wiesz co o takim rolniku mysla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

zrobiłem sprzęgło w c330 i szas na remont kosiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Ja właśnie zaprowadziłem do speca przyczepke 4,5 t zobaczymy co z niej będzie :lol:


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
tak czytam i czytam i powiem szczeze ze troche chce mi sie śmiać ;) w sumie kazdy ma swój rozum i robi to co uważa za słuszne. Spoko ze tak dbacie o sprzet ale ja czegoś takiego nie uznaje z kilku powodów po pierwsze jak sie pomaluje to faktycznie wyglada ładnie ale wystarczy ze pojedzie sie w pole troche błota a to gdzieś sie zachaczy porysuje a to bedzie trzeba "postukac" i z czsem bedzie trzeba malowac od nowa a po drugie szkoda mi kasy i czasu na upiekaszanie maszyn np pługi trójki używam tylko jesienią i na wiosne a przez reszte roku stoją za garazem pomalowane przepałem i tyle.

No jasne. Po co malowac, można kupic nowy :o :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

@abuk14 masz racje po co malowac jak sie maszyna porysuje albo zawita na niej rudy lepiej kupic nowa a ta oddac na zlom. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
tak czytam i czytam i powiem szczeze ze troche chce mi sie śmiać :lol: w sumie kazdy ma swój rozum i robi to co uważa za słuszne. Spoko ze tak dbacie o sprzet ale ja czegoś takiego nie uznaje z kilku powodów po pierwsze jak sie pomaluje to faktycznie wyglada ładnie ale wystarczy ze pojedzie sie w pole troche błota a to gdzieś sie zachaczy porysuje a to bedzie trzeba "postukac" i z czsem bedzie trzeba malowac od nowa a po drugie szkoda mi kasy i czasu na upiekaszanie maszyn np pługi trójki używam tylko jesienią i na wiosne a przez reszte roku stoją za garazem pomalowane przepałem i tyle.

 

trochę wstyd odrapanym sprzetem jechać przez wieś;)

 

bo jakby tak patrzeć jak sam piszesz to ciagnik tez mozna przewalić przepałem....i co..powiedza ze jestesmy brudasy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

i czy nie jest lepiej jak w parku maszynowym stoja ladne zadbane maszynki a nie stare rupiecie ktore tylko strasza swoim wygladem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

kumpel w tamtym roku rozebrał i pomalował pasze (kostkę). Po złożeniu nawet dobrze chodzi (tak mówi :lol: ) Może będę mieć fotki jej i jak się zgodzi to tu dodam albo sam to zrobi bo neta założył właśnie ;). W tym roku rozebrał bizona supra. teraz jest złożony i gotowy do żniw :o


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
@abuk14 masz racje po co malowac jak sie maszyna porysuje albo zawita na niej rudy lepiej kupic nowa a ta oddac na zlom. :lol:

To tak jakby '' po co się myc i tak się pobrudzisz''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj