fokmen

GPS i program do wyznaczania punktow

Polecane posty

fokmen    2

Witam mam GPS-a i poszukuje programu w ktorym moglbym zanaczyc jakis punkt np. odcinek dreny i pozniej aby ten program mnie do niej doprowadzil...

Czy ktos z was posiada taki program lub wie w jaki sposob mozna byloby to zrobic?

Z gory dziekuje za wszystkie wskazowki...B)

Pozdrawiam...


Moje filmiki zobaczycie na

http://pl.youtube.com/profile_videos?user=fokmen5

zapraszam do ogladania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo.

Teraz jestem w trakcie testowania Nonigpsplot. Programik dość ciekawy u mnie chodzi na windows ce 5. Myślę że powinien sprostać twoim potrzebom. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolcat    0

Witam. Pozwólcie, że odgrzeje wątek, ale potrzebuję podobnej porady jak twórca tematu. Dużo pracuję usługowo (głównie kosiarką bijakową) i potrzebuję sprzętu dzięki któremu miałbym pewność, że jadę po własciwych granicach, nikt mnie nie oszukuje na hektarach itp. O ile hektary sprawdzam sobie w domu za pomocą Geoportalu(przed zleceniem zawsze biorę mapkę z nr działki), to praktycznie co roku dochodzą mi nowe działki, na których nieraz sam własciciel jest w stanie wksazać granice wyłącznie "na oko", bądź granice zagniają się w tylu miejscach, że w końcu można się machnąć i zrobić za dużo, bądź za mało.

 

Potrzebuję urządzenia dzięki któremu mógłbym np wstukać współrzędne wielu punktów, połączyć je w całośc, a następnie jechać wzdłóż wyznaczonej granicy. W ogóle super by było, gdybym na tak wyznaczonej powierzchi mogł dodatkowo wyznaczyć sobie obszar, którego np nie koszę jeżeli łaka jest na dopłatach rolno-środowiskowych. Jestem pewien, że jest to możliwe tyle, że nie bardzo wiem jakich urządzeń i jakiego oprogramowania mam właściwie szukać.

 

Na codzień używam nawigacji Lark Freebird 43.2, ale jestem w stanie zainwestowac w bardziej wydajny sprzet. Czy np taka zabawka da radę - http://allegro.pl/gp...3391635526.html ?

Z góry uprzedam, że przestudiowałem podobne tematy, ale większośc z nich była założona kilka lat temu i być może są już dostępne lepsze urządzenia. Dlatego odgrzewam.

 

Pozdrawiam, Michał.

Edytowano przez lolcat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efarmpl    0

 

Trochę stare ale odpowiem może komuś to pomoże. Instalujesz program GISowy np bezpłatny Qgis robisz pomiar działki lub wczytujesz jeśli już takowy posiadasz następnie wyznaczasz obszar który ma byś niekoszony i przenosisz to w teren. Możesz też podczytać geoportal przez warstwy WMS.

Druga opcja instalujesz na telefon Geoportal Mobile bierzesz załącznik graficzny i ruszasz w tren, po wyznaczeniu obszaru niekoszonego warto sprawdzić czy to co masz zamiar zostawić mieści się w  wymaganym procentowym przedziale powierzchni zgodnie z programem rolnośrodowiskowym.

 


efarm.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Można też użyć programu TrekBuddy, a mapy ściągać z geoportalu programem Kafelkarz. Na Androida lub Javę. W sytuacji bez zasięgu GSM ma takie rozwiązanie przewagę nad ,geoportalem mobile'. Na fragmentach mapy można wtedy narysować obszary niekoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj