emtecc

AdBlue jako nawóz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emtecc    22

Witam

Ktoś z przeglądających to forum pryskał nawozem w płynie jakim jest AdBlue.

 

Jeśli tak to jak go stosujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

To raczej nie ten dział, zadaj to pytanie w dziale dotyczącym produkcji roślinnej.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Witam

Ktoś z przeglądających to forum pryskał nawozem w płynie jakim jest AdBlue.

 

Jeśli tak to jak go stosujecie

To jest roztwór mocznika ale nie jest nawozem lecz dodatkiem do procesu spalania oleju napędowego w silnikach diesla, w ciężarówkach, by uzyskać normę EURO 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Co was to obchodzi, że za drogi. Ja mam tanio:P

dzięki, napiszę w innym dziale

 

Głównie chodziło mi o to czy zwykłym zawieszanym opryskiwaczem da radę to pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Oczywiście, że można zwykłym opryskiwaczem, musisz tylko sobie dawke obliczyć żeby nie przesadzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ciekawa sprawa 2zł za litr a ile ma to azotu?


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Jest możliwość kupna owego AdBlue po 85gr za litr. Wychodzi 850 zł za tysiąc litrów przy 32% azotu co przy RSM za 1200zł wychodzi i tak tanio.

Zawsze do oprysków daję mocznik, który trzeba rozpuszczać na sicie w opryskiwaczu, o ile daję 10 - 20kg na ha to przy 160ha i kilkukrotnym opryskiwaniu to trochę roboty jest a tu jest rozpuszczony i tylko przelewam wiadrem z paleto-pojemnika do opryskiwacza.

 

Czy ktoś stosuje AdBlue w uprawach polowych ?

Najczystszy możliwy mocznik i to już rozrobiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

AdBlue ma 32 % mocznika , a nie N . Musisz zrobić nowe obliczenia :) .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Kolego nie pisz głupot, bo to, że nie ma już tutaj mądrych ludzi nie oznacza, że masz tak pisać... W adblue jest stężenie mocznika a w RSM jest stężenie samego azotu... Dla jasności w 1 litrze adblue masz 163 g azotu a w 1 litrze RSM (32%) masz 422 g azotu więc przy cenie 85 groszy za litr adblue nie jest to opłacalne... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Witam Mam takie pytanie po ile musialbym kupic Adblu aby bylo oplacalne???

 

Lać go na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

Kolego nie pisz głupot, bo to, że nie ma już tutaj mądrych ludzi nie oznacza, że masz tak pisać... W adblue jest stężenie mocznika a w RSM jest stężenie samego azotu... Dla jasności w 1 litrze adblue masz 163 g azotu a w 1 litrze RSM (32%) masz 422 g azotu więc przy cenie 85 groszy za litr adblue nie jest to opłacalne... Pozdrawiam

jesteś pewien tego co napisałeś??? jak dla mnie to bzdury w samym założeniu... W AdBlue azot jest w formie mocznika a RSM jest w czystej postaci??? Czyli według Ciebie w formie azotu cząsteczkowego. Bo to jest azot czysty... Jednak tak się składa ze w zadym nawozie nie występuje w takiej postaci (pomijam fakt że azot w formie cząsteczkowej jest gazem) a jedynie w formie związków: azotanów, amidów czy nawet azotynów. Jeżeli jest tak jak napisałeś i w RSM jest N2 to raz że taki nawóz nie działa bo rośliny nie przyswajają takiego azotu a dwa trochę trudno by było utrzymać ten azot w wodzie... Substancja polarna w niepolarnej i dodatkowo różnica stanów skupienia itd. itd.

P.S. przejrzyj swoje notatki z masy molowej i przeliczania stężeń bo Twoje obliczenia są mówiąc delikatnie śmieszne....

Tutaj masz link w jakiej postaci występuje azot w RSM: http://www.unibaltic...pl/agro/rsm.php

Dla ułatwienia dodam że azot amidowy to mocznik co jest właśnie w AdBlue. Mam prośbę: nie wprowadzaj ludzi w błąd swoimi teoriami bo jak widzisz niektórzy w to wierzą.

 

EDIT:

Tak się rozpisałem a dopiero teraz zwróciłem uwagę na to zdanie, które załatwia temat:

Roztwór saletrzano-mocznikowy (RSM®) 28%N, 32%N produkowany przez...

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Kwestia pierwsza chciałem zwrócić uwagę na to że w adblue jest podane stężenie mocznika czyli coś koło 32,5% CO(NH2)2 a w RSM jest podane stężenie samego azotu czyli 28% lub 32 % N i chyba jest rzeczą oczywistą że jest to pod postacią mocznika i azotanu amonu...

 

Kwestia druga to jeśli twierdzisz, że obliczenia są błędne to proszę przedstaw swoje i będzie po problemie... Bo z linka http://www.unibaltic...pl/agro/rsm.php którego sam podałeś wynika że moje obliczenia są prawidłowe więc ktoś się z nas myli zgadnij kto...?

 

utrzymać ten azot w wodzie... Substancja polarna w niepolarnej

 

Jak już to substancje niepolarną w polarnej...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj