Zaloguj się, aby obserwować  
mario_08

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego

Polecane posty

b0gdan    90

trudno aby sam ciągnik przynosił pieniądze, od tego są uprawy, zwierzęta, maszyny polepszające technologie, ale sam ciągnik może być najtańszy bez komfortu, z kiepskim wyposażeniem np taki BELARUS, albo stary 30 letni URSUS o odpowiedniej mocy. Nowy ciągnik pozwoli nam zwiększyć komfort pracy i zapewnić więcej wolnego czasu. Owszem nowszy przynosi oszczędności na remontach ma większą wydajność, ale ważniejsze będą moim zdaniem maszyny... jeśli się mylę proszę mnie wyprowadzić z błędu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@b0gdan co do ważności maszyn to zgadzam się z Tobą

 

Natomiast jeśli porównasz Belarusa za 80tys. z MF bądż innym ciągnikiem za 80 tys- to stracisz na mocy ciągnika, czyli na jego wydajności, co chyba jest istotniejsze niż lepiej wymodelowane siedzenie czy bardziej opływowo wyprofilowana deska rozdzielcza :P

 

Nie czepiaj się Belarusa bo jest z innego przedziału cenowego- jeśli bierzesz ciągnik o wartości 130-220tys. i mocy 80-90 to porównuj go z Belarusem o mocy 120-155koni- pieniądze te same, natomiast komfort związany z wydajnością pracy jest znacznie większy- na korzyść Belarusa rzecz jasna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie do końca bo np w moim przypadku belarus o mocy 150 kM miałby mniejszą wydajność i byłby znacznie droższy w utrzymaniu jak taki 80-90 konny ciągnik, a komfort to nie tylko wydajność pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@gazi ale fakt faktem- należy porównywać ciągniki, których cena nie jet tak zróżnicowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tak zgadzam się z tobą, ale należy porównywać ciągniki których moc też jest zbliżona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie,

większym ciągnikiem nie zawsze zrobisz więcej i szybciej

 

ale to chyba nie o tym temat, i nie o wyższości belarusa nad innymi ciągnikami a ni innych ciągników nad belarusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

"nie,

większym ciągnikiem nie zawsze zrobisz więcej i szybciej" tzn. @gazi np czego takiego? ;)

 

Oczywiście, że temat nie o tym. Podałem Belarusa jako propozycję i ot masz- rozpętało się piekiełko. :P

 

1500mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

np jak obie wyobrażasz 150 konnym ciągnikiem pracować z paszowozem w niskiej oborze, albo z turem w ciasnych pomieszczeniach lub na małym placu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Mając na myśli większą moc, chodziło mi o pługi, agregaty, talerzówki, przyczepy samozbierające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że ten temat dotyczy raczej ciągnika pomocniczego który właśnie wykonywał by pracę w paszowozie i tym podobne a nie praca w pługu, talerzówce czy agregacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Więc Belarus 820 jest odpowiedni, zwłaszcza że ciągmik pomocniczy ma mięć standard, bez bajerów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że jak autor tematu wspomniał że valtra a nie wejdzie mu do obory a ma 2.65-2.68 wzrostu to jakim cudem zmieści mu się belarus który mierzy 2.8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Najlepiej jeszcze mu tura pożądnego załóż i na pewno nie będzie się psuł :) JD z turami nie wytrzymują a belarus wytrzyma ;) i jeszcze ten klasyczny zgrzyt w skrzyni :P a biegi jak dobrane że 2 jest szybsza od 3 :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@Dawid777 cosik Ci się pomyliło...2+reduktor to i owszem-szybsze od 3...mi nie zgrzyta, kwestia wprawy jak mówiłem- zgrzytnąć może z 8 na 9 z uwagi na duży przeskok

 

Co do wysokości: Belarus na stozkowym przednim moscie jest wyzszy, to fakt...ale na Carrraro juz niższy- nie wiem o ile ale znacznie, widac na pierwszy rzut oka

 

W każdym ciągniku przodek "dostaje w łeb" pod turem, to dodatkowe obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

@adamplus czytajac twoje wypowiedzi musze przyznac ze niekiedy mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera. wiekszosc twoich wnioskow jest rownie poprawna jak stwierdzenie ze silnik mtz ruskie wymyslili czy tez z ostatniego postu ze przedni most to carraro. mam tez powazne zastrzenia co do stwierdzenia ze belarus pali na dotyk na mrozie... z autopsji wiem ze nowy mtz mial u mnie problem z odpalaniem przy -5 st no ale teraz moze jakies inne rozruszniki daja...

nie moge tez sie powstrzymac od pytania dlaczego wybrales navare?? rozumiem zuk nie bo dostawczego ci nie potrzeba ale tarpan bylby w sam raz.

 

zrozumialbym twoj zapal w przekonywaniu do zakupu jak najtanszego traktoru kosztem wyposezenia i wygody gdybym mial tym traktorem nie pracowac. ale podejrzewam autor tematu bedzie nim osobiscie jezdzil wiec nie widze powodu dlaczego nie mial by inwestowac w swoje miejsce pracy tak jak wydaje pieniadze aby uczynic swoj dom ladniejszym i wygodniejszym.

nie rozumiem juz kompletnie dlaczego mam porownywac belarusa 150 km z fendtem 90km. kupujac traktor glownym kryterium jest przeciez jego moc i gabaryty co wynika z potrzeb danego gospodarstwa i zadan jakie beda staly przed nowym ciagnikiem. potem okresla sie sume jaka moze byc wydana i szuka odpowiedniego modelu.po co mi belarus 150km na 40ha gdzie fendt 90 km spokojnie bedzie wykonywal rozne prace poczawszy od ciezkiej uprawy po jakis lekki transport czy prace z ladowaczem w o niebo lepszych warunkach?

 

jesli myslisz ze fendt 90km i belarus 90km zrobia to samo w polu mylisz sie. gwarantuje ci ze fendt np w orce plugiem obrotowym dysponujacy lepsza zwrotnoscia, autorewersem, programowalnymi funkcjami podnoszenia i obrotu na uwrociach oraz bezstopniowa skrzynia wykona prace szybciej doliczajac do tego mniej zmeczonego a wiec bardziej sprawnego operatora. pracujac kilka-kilkanascie dni(a potem kilka kilkanascie lat) z rzedu zaoszczedzisz paliwo a wolny czas poswiecisz na obracanie kasa na gieldzie.

 

odnosnie tematu uwazam ze belarus do wyzej wymienionych zadan w gospodarstwie mlecznym kompletnie sie nie nadaje ze wzgledu na zwrotność- duzy rozstaw osi i tylko 39 stopni skretu kol w osi TYPU carraro gdzie kazdy inny zachodni traktor ma 50 lub 55(zetor np.) a nawet 60 stopni. druga sprawa to jego wysokosc czyli moze gdzies tam w oborze sie nie zmiescic. brak jakiegokolwiek rewersu- sprawa nieoceniona w traktrorze do takich zadan.

druga sprawa to komfort w kabinie - tragedii nie ma ale wszystko jest gorsze niz u drozszych konkurentow a wiec halas, umieszczenie pedalow, kierownicy. @adamplus mam wrazenie ze nigdy nie pracowales w klimatyzowanej kabinie skoro stwierdzasz ze dmuchawa w belarusie i jej 2 stopnie regulacji spokojnie wystarczaja na goracy sloneczny dzien.

 

na podsumowanie ja polecalbym tak jak juz niektorzy same dorado 87 lub odpowiednika sdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@beorn to lepiej uważaj na ten scyzoryk w kieszeni kolego bo jeszcze Ci coś obetnie...

 

Poczytaj co to takiego było ZSRR, dobrze Ci to zrobi. Nie wiem czy wiesz ale jak KC komunistów z Kremla zablokował handlowo Litewską SRR to pozbawil siebie polowy dostaw ciagnikow rolniczych. A do MTZ to ma tyle ze podobnie i bialorus produkowala ciagniki da calej ZSRR. A że tobie na mrozie nie palił przy 5 stopniach...cóż, może juz czas bylo stare akumlatory wymienic? Przy 5 stopniach to mi c360 odpali a co dopiero bel..

 

Nie rozumiesz dlaczego porównuję Belarusa 150 koni z Fendtem 90? Dlaczegóżby i nie? Jeśli można porównywać Belarusa 820 z takim, gdzie roznica w cenie wynosi ponad 100tys. ...nie będę tego tłumaczyć. Czytaj uważniej posty.

 

 

 

@beorn powiem ci, że najzabawniejsze jest, jeśli ktoś ma uprzedzenia do czegoś, a nie ma o tym zielonego pojęcia, i co najwyżej powtarza co usłyszał od podobnego sobie...ale spokojnie, ja jestem tolerancyjny, a na scyzoryk to uważaj, bo krzywdę sobie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To ojciec porównywał mf 47km i mtz 82 80km i wolał kupić tego 47km a był droższy od mtz w 87r, i na tamte czasy mf 255 zrobił to samo co i mtz a spalił połowe tego paliwa, podobnie było by teraz z fendtem 90km i belarusem 150km, nawet gdybym miał do wyboru fendta 65km i jeszcze większego belarusa wolał bym fendta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Teraz to żeś powiedział. Nie widziałem jeszcze MF255 z pługiem 4x40 albo agregatem 4,2m.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Napisałem przecież że "na tamte czasy" tzn 15-20 lat temu a niby kto wtedy słyszał o agregatach 4,2m czy pługach 4x40 - chyba tylko pgr ;), sam pamiętam jak znajomy co kupił zaraz po nas mtz 82 (a wcześniej sprzedał t25) pluł sobie w brodę że sprzedał władka (no ale potrzebna była kasa) bo jak zaczoł latać ze zgrabiarką mtz-em to ani zawrócić się na łące żeby zgrabić wałek a spalanie 6-7l/godz tak samo w innych lżejszych pracach , za 2 lata po mtz kupił c 360 to z tego ciągnika jest zadowolony, bo tak jak napisałeś mtz to jest tylko dobry do agregatu i pługa :P ale nie do lżejszych prac, poruwnuje się tutaj mtz do proximy a bardziej powinno się do forterry jeśli chodzi o gabaryty i dane techniczne oczywiście, zmierzam w tym teacie tylko do tego że są ciągniki które jako jeden wystarczy do wszystkich prac w gospodarstwie mlecznym, a mtz napewno nie spełni tego zadania i przy mtz musi być jakiś mniejszy pomocniczy.

ps. zanim ktoś się czepi że z jednym się nie da to znam wielu gospdoarzy co trzymają po ponad 20 krów i jednym zetorem np. 5340, lub lambo, czy ursusem 4514 obrabiają to, nie sztuką jest mieć na podwórku całą kolekcję polskiego czeskiego i radzieckiego pzremysłu ciągnikowego, ale jeden dobry ciągnik do wszystkich prac i samemu wszystko w polu robić a nie sadzać dzieciaki na traktory he he.

i niech to będzie ten fendt 90km za 200 tyś, bierzesz takiego na fundusze, odliczasz wat, i wychodzi za 90 tyś zł, po 5ciu latach jak ukraine wejdzie do UE to wykupią wszystkei nasze graciwo z wielką radością za ciężkie euro które to dostaną z brukseli i za takiego fendta dostaniesz prawie jak za nowego, składasz wnisoek na jeszcze wiekszego fendta i następne maszyny, fabryki produkują jeszcze więcej maszyn przemysł się rozwija i jest hapy, własnie dlatego nas przyjeli do ue, bo po co niemcy mieli wydawać kase na neutralizajcę wraków samochodów i starych maszyn jak polacy to wykupią, oraz z nowych maszyn jak dostaną kilka euro zwrotu to też będą chcieli zachodnie maszyny i technologie, nawet elektrownie wiatrowe 30sto letnie które w dani miały iść do kasacji są u nas montowane, przecież te wszystkie euro które dostajemy z zachodu i tak na zachód wydajemy, obyśmy nie zostali z ręką w nocniku jak unia wymyśli finansowanie rolnictwa z krajowych budrzetów i dowali opłaty ekologiczne na wszystko a do tego zmierza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

jedni mają malucha i się cieszą a inni navary i bugatti i też się cieszą to tak samo z tymi belarusami 150 konnymi a przeciw fendtOWI 90 km wiadomo ja bym wzioł fendta ale nie mogę bo wydajność gospodarstwa mlecznego jes równa zeru i c..j bąbki strzelił ii maszynek za prow nie kupie heheheh.ale jak ktos chce belarusa dla udręki prosze bardzo a bym zapomniał te większe mają już silnik deutza to osiągnięcie ale co z skrzynią.bedlarus best machine.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@Ferdek07 prawda jest taka, że jest potrzebny i ciągnik o większej mocy i taki o mniejszej sile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a skąd wiesz ile pali fendt w lżejszych pracach jak sam nie wiesz ile pali Twój belarus, to co pisałem że wystarczy jeden ciągnik to szczera prawda, znajomi którzy kupili zachodnei ciągniki po 90 -100km śmieją się że niepotzrebny mniejszy bo ta c 360 tyle samo paliła ze zgrabiarką czy rozsiewaczem jak taki lambo 80-100km oczywiście można mieć mniejszego ale jakiegoś agroplusa 56 lub nh td60d ale nie c 360, oczywiście każdy ma te gospodarstwo mleczne inne, ale chyba każdy się zgodzi że przy krowach to ciągnik chodzi codziennie i czasami to po 50 razy na dzień trzeba wsiadać i wysiadać z ciągnika i z ładowaczem się nakręcić i bele układać i zwozić itd, np. znajomy ma tura na pronarze 82tsa a bele układa c 360 z turem tak samo obornik łąduje c 360, bo np. lepiej się wozi gnuj pronarem a ładować pronarem lub bele układać to jakby całą stodołą jeździć a nawet jeśli mało pali to przez 10- 12 godz pyrkotania beczka ropy naleci, po 4 latach urzytkowania pronara chce go sprzedać i same dorado 66 z turem stolla wziąść i o to chodzi że ten ciągiczek spali pół tego co pronar z turem albo i jeszcze mniej a zrobi 2 razy szybciej bo zwrotniejszy, tak samo z kosiarką, zgrabiarką itd, jeśli to ma być ciągnik do krów to musi być mały zwinny lekki i komfortowy, np. dla mnie uprawa pól i orka to tylko epizod i jakbym się uparł to i c 330 bym obrobił ( nie raz bywało).

Wnioskujesz spalanie fendta 90km z wykresów? a ja moge się założyć że w lekkich pracach spokojnie poniżej 4l/godz pali ten fendt zaleznie od obciążenia, a w ciężkiej pracy też mniej od belarusa spali,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@Ferdek07 napisalem ze znalazlem wykresy jakiegos norweskiego instytutu...i mówię, że taka opłacalność bedzie prawdopodobnie wystepowac w innych ciagnikach tej klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj