Zaloguj się, aby obserwować  
mario_08

Ciągnik do gospodarstwa mlecznego

Polecane posty

mario_08    4

Witajcie!

Proszę was o pomoc w doborze ciągnika do gospodarstwa mlecznego o pow. powyżej 60ha w granicach mocy 65-80 KM. Będzie to ciągnik pomocniczy glownym zadaniem ma byc mieszanie wozu paszowego. Ciągnik musi być czterocylindrowy, zachodniej firmy (żadne zetory, ursusy itp.) w ubogiej konfiguracji tzn. brak jakichkolwiek bajerów typu ehr, szerokie ogumienie, ma to być standard.

Z góry dzięki za odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Jako ciągnik pomocniczy proponuje Lamborghini R2 86 Target. To jest uboga seria jest małych gabarytów akurat do obory lub lekkich prac.


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4
co tam sie bede rozpisywał: VALTRA

Mógłbyś uzasadnić dlaczego Valtra, nie mam przekonania do serii A, poza tym nie miałaby klimatyzacji bo w innym wypadku nie wejdzie do obory.

@Kubus posiadasz taki ciągnik? Jak tak to napisz coś więcej o nim, jak się sprawuje z czym pracuje i czy nie jest za lekki np: do pracy z rozżutnikiem 8t. Szukamy zastępcy za Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Pomijajac fakt że ma to być "zachodni" a chodzić ma głównie z paszowozem i bez "bajerów"....to może Belarus 820, na przodzie Carraro (jest niższy niż ten na stożkach).....cena tak 75tys. zł B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Czytałem te tematy i nie mogłem znaleźć odpowiedniego więc założyłem nowy, w pierwszym poruszane są ciągniki rzędu 130KM nie potrzebujemy takiego

 

@adamlupus być może masz sporo racji co do tego ciągnika, jest on chyba najtańszy na rynku, ale znajomy ma takiego i odkąd go kupił wciąż się z nim użera, co jakiś czas nękają go jakieś awarie. Ludzie się go czepiają i być może nie bez powodu? Zgadzam się co do fendta, że są za drogie ale nie mają też modelu, który by nam odpowiadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A moze coz z Nh TD5040 lub Case JX80? Ludzie nie narzekaja, tanie, mechaniczne no i gabarytami tez chyba Ci spasuja?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22
Mógłbyś uzasadnić dlaczego Valtra, nie mam przekonania do serii A, poza tym nie miałaby klimatyzacji bo w innym wypadku nie wejdzie do obory.

@Kubus posiadasz taki ciągnik? Jak tak to napisz coś więcej o nim, jak się sprawuje z czym pracuje i czy nie jest za lekki np: do pracy z rozżutnikiem 8t. Szukamy zastępcy za Ursusa 912

 

Ja go nie posiadam lecz myślę że taki 80 km to spokojnie powinien dawać rade z rozrzutnikiem 8t.


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Dlatego, że ciągnik 4-cylindrowy jest bardziej zwrotny niż 6-cylindrowy... B) Chyba logiczne... B) Co wogóle twój post wnosi??? B)

mario_08@ z tego co piszesz to następujące ciągniki odpowiadają twoim wymaganią...

-Case JX

-NH TD

-Valtra A

-MF 4455

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Valtra seria A, a mf to to samo B) tylko mf ma jedną wade sprzedaje go korbanek.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

a ten ciągnik ma być nowy czy używany? noi ile funduszy masz na to?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

To tak ciągnik ma być nowy i zakupiony ze zwrotu unii czyli jakieś 150 tys. zł. Patrzyłem w intenecie to Case JX ma silnik trzycylindrowy poza tym to to samo co new holland, już jednego new hollanda mamy T5060. Valtra serii A, nic do niej nie mam ale dealer tych ciągników nie odpowiada, wspólpraca się nie układa. Ciągnik w granicach 70 -80 Km. W sumie odpowiadają New Hollandy TD5040 i T5030. Massey byłby bardzo fajny ale jest chyba dość drogi. Jak się ma sprawa z Jd 5080R? Czy można dostać jeszcze Jd 5620? Co do reszty, nic mi nie przychodzi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Po co zaliczasz JD 5620 do tej grupy ?-przecież wyraźnie napisałeś w pierwszym poście że potrzebujesz ciągnika bez bajerów typu np.EHR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lutek    1

Nowe Case JX (te z TIER III) maja juz silniki czterocylindrowe.

Jest jeszcze Same, wersja Dorado mozesz wziasc 76 lub 86 maja 4 cylindry, lub 66 3 cylindry - zwrotniejszy i mniej pali. Wyposazenie bez bajerow, cena tez przystepna. To tyle chcialem wniesc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4
Po co zaliczasz JD 5620 do tej grupy ?-przecież wyraźnie napisałeś w pierwszym poście że potrzebujesz ciągnika bez bajerów typu np.EHR

Ale chyba była wersja Basic o ile dobrze pamiętam, zresztą każdy ciągnik ma jakąś podstawę i chciałbym się coś dowiedzieć o potencjalnych kandydatach, dlatego zwracam się do użytkowników ciągników z przedziału 70 -80 KM w tym John Deere.

 

@marcin19t ale którego new hollanda byś brał?

 

@lutek dzięki za informacje nie wiesz jak się sprawują te same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mario-nawet w tej podstawowej wersji (przecież ja taką Basicowatą B) wersję mam) - ta seria ma podstawowe komponenty identyczne z Premium-nie znajdziesz tu MHR-u ,blokad i napędów włączanych mechanicznie ...

@adamlupus-zainteresuj się na poważnie historią-inaczej zawsze będziesz miał takie zdanie o radzieckich czołgach...-naprawdę zachęcam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

*mario 08 hmm ja mam Belarusa 820

 

Mario-nawet w tej podstawowej wersji (przecież ja taką Basicowatą B) wersję mam) - ta seria ma podstawowe komponenty identyczne z Premium-nie znajdziesz tu MHR-u ,blokad i napędów włączanych mechanicznie ...

@adamlupus-zainteresuj się na poważnie historią-inaczej zawsze będziesz miał takie zdanie o radzieckich czołgach...-naprawdę zachęcam

 

 

@Jaro co do oceny moich zainteresowań źle trafiłeś. Ale masz racje "takie zdanie" o radzieckich czołgach będę miał zawsze. Wówczas były to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie czołgów- dobre zarówno jako broń, ale i chroniły załogę. A co najważniejsze były PROSTE w konstrukcji i tanie- z uwagi na niski koszt produkcji części. Przy czym nie obniżało to w żadnym stopniu sprawności bojowej.

Nie mówię, że nie miał wad B) wręcz przeciwnie- "komfort" załogi był nienajlepszy...ale popatrz na fakty wykazywane w literaturze naukowej- T34 wygrywał na polu walki (przegrywały jedynie w duzej przewadze liczebnościowej czołgów niemieckich, a gdy szanse były wyrównane prym wiodły T34). haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4
Mario-nawet w tej podstawowej wersji (przecież ja taką Basicowatą B) wersję mam) - ta seria ma podstawowe komponenty identyczne z Premium-nie znajdziesz tu MHR-u ,blokad i napędów włączanych mechanicznie ...

@adamlupus-zainteresuj się na poważnie historią-inaczej zawsze będziesz miał takie zdanie o radzieckich czołgach...-naprawdę zachęcam

 

Czyli taki ciągnik nie nadaje się jako pomocniczy? Czasem pociągać rozżutnik, chodzenie w wozie przez cały rok, kosiarka, troche transportu, siewnik do kukuydzy. Nie polecasz tego ciągnika? Jeśli o okrojenie chodziło mi o to żeby skompletować jak najtaniej ciągnik danej marki.

 

 

@adamlupus na ilu ha pracuje twój Belarus i ile robi mth. rocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

adamlupus @ chyba ty trochę mylisz pojęcia, co ty chcesz ciągnikiem na wojnę jechać ? To po pierwsze, a po drugie, to jak bym kupował ciągnik, którym będę jeździł calutki rok dzień w dzień, to wolał bym dopłacić, i mieć ciągnik z porządnym komfortem, z dobrym serwisem, a co najważniejsze wytrzymałym. Bo kupić ciągnik, i później nie mieć czym paszy u mieszać dla bydła, to trochę porażka, i tzw. pozorna oszczędność. Dla tego sprawą pierwszorzędną powinna być marka, z dobrom opinią co do wytrzymałości, i z dobrym serwisem. Na drugim miejscu postawił bym na komfort, bo jeździć co dzień po godzinę, lub więcej ciągnikiem z głośną kabiną, i z niewygodnym ustawieniem dźwigni itp. to jakieś nieporozumienie. Jeżeli ja bym wybierał ciągnik dla siebie z takimi wymaganiami, to postawił bym na NH T5050. Może i cena odstrasza, ale jak do tego typu prac, to ciągnika tańszego i lepszego na pewno nie znajdziesz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

@adampulus Nigdy nie miałem styczności z belarusem jedynie co opinie innych użytkowników bądź osób postronnych, zwrócę na niego uwagę podczas jakichś imprez rolniczych. Według Ciebie ten ciągnik nie ma żadnych wad?

 

@endrjuu00711 Coraz więcej osób doradza kupno własnie new hollanda serii T5000, już mamy T5060 (nudno na podwórku się zrobi B) dwa identyczne new hollandy), chciałbym mieć jeszcze jakieś porównanie tego ciągnika do innych marek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj