Skocz do zawartości
HorPol65

Jaki TUR do C 360

Polecane posty

gambler    5

Jak możesz to zrób fotę tego tura ok bardzo bym prosił ;)

zrobiłem mały filmik troche blisko stałem ale cos tam widac.......proba siłowa bedzie jutro czy dzwignie baga saletry jak nie wymiana pompy i zaworka......no i musze sie nauczyc sie to ustrojstwo obsługiwac w kombajnie na pamiec jezdze a tu nauka od nowa

a ktos wie tura trzeba odpowietrzac ...? bo jak niemam łychy ta sam niechce opadac za bardzo ja by go cos tłumiło

Wiadomość z agroFakt.pl

plus1988    0

witam.chce zakupic tura do ursus c 360 czytam i czytam te posty.i sam niewiem co myslec o tym wszystkim.zasadniczo pracowal by on sporadycznie.ziemie czasami przesunac.obronik troche wrzucic.cos postawic.cos przeniesc.lekkie sporadycznie roboty.nieznam sie na tym.znalalzlem taki http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-euroramka-360-330-mf-zetor-3b-i3932225507.html spodobal mi sie .ale czy bedzie dobry?

PanJ30    0

Witam.Chciałbym zakupić w najbliższym czasie tura do C-360.Ma on służyć do ładowania obornika oraz podgarynania zboża plus  lekkie prace ziemne.Chciałbym zakupić coś podobnego jak ten : http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-euroramka-lyzka-widly-c-360-i4819926611.html albo ten: http://allegro.pl/tur-4-ladowacz-czolowy-c-360-euroramka-lyzka-widly-i4819930073.html. Są w tej samej cenie,który byście polecali.I tutaj pytanie czym różni się tur 3 od 4.

Edytowano przez PanJ30

Genius9872    69

polecam firme mrolnicze.eu 601059694 508317816 :) bardzo dobre tury:) 1sekcyjny 3600 2 sekcyjny 4600:) bardzo dobre wykonanie sprzęt masywny dowolna konfiguracja siłowników co chcesz to ci założą:) 

Kedzior12    5

Jeśli tur to przynajmniej dwusekcyjny :D o wiele wygodniej się robi. Druga sekcja jest dużą zaletą przy układaniu balotów. Przekonałem się o tymu siebie, gdy trzeba było czasem ułożyć w trudno dostępnym miejscu :) przy załadunku obornika również nie ma problemu :)

Genius9872    69

zgadza się jest ogromna różnica tur 1 i 2sekcyjny ja sam przerabiałem:) kosztowało mnie to coś około 1tys zł to tylko tyle że za te pieniądze mam wyprowadzoną 3 sekcję:) 4,5tys za 2 sekcyjny chcą z firmy z któej brałem także polecam:) skompletują wszystko wg zamówienia i fantazji

wilku3195    0

witam mam dylemat zastanawiam sie jakiego kupic tura do c360 na 10h? pomozcie zaraz wiosna a obornik na plycie lezy.xD

Genius9872    69

ja jak bym miał teraz kupić brał bym 2sekcyjny ale po pierwsze kazał zamontować siłowniki do podnoszenia wzmacniane i 2stronne (tak jak w turach 3sekcyjnych) i żeby wyprowadzili węże pod 3sekcje albo przynajmniej rozdzielacz był 3sekcyjny:) 

1210    0

witam mam dylemat zastanawiam sie jakiego kupic tura do c360 na 10h? pomozcie zaraz wiosna a obornik na plycie lezy.xD

Ja na 14 hektarach ładuje obornik ursusem c-330 z turem dwusekcyjnym. Szału nie ma, ale jestem niezależny i kiesdy pasuje to wywoże. Wywoże obornik 3 razy do roku po około 10 rozrzutników 3,5 t. każdorazowo. Mam drugi ciągnik do rozrzutnika tak że nie ma przepinania. Pola nie daleko tak że w dniu jak się spręże to mam wywiezione. Oczywiście jest płyta obornika nic w ziemię nie wkopana. Polecam tura dwusekcyjnego zamiast cyklopa. Jak coś w przyszłości będziesz miał do balotów

Edytowano przez 1210

Genius9872    69

jeżeli chodzi tur na  c330 lub c360 vs Cyklop to nie oszukujmy się nie ma szans Tur;p

ojciec w 3min ładuje rozrzutnik cyklopem:) powodzenia jak ktoś nie ma płyty gnojowej :) mam tura i cyklopa i w życiu bym nie zamienił cyklopa na samego tura :) a mam szerokie opony wzmocnioną pompe oleju i wspomaganie przy c360:)

jedynie funkcjonalnością i mobilnością tur na ciągniku bez przedniego napędu bije cyklopa:)

podstawa to dobra hydraulika w cyklopie :)

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

DawidLeniak    27

Ja posiadam zwykłego tura 3 sekcyjnego na jednego tłoka z krokodylem i z łyżką tur jest z blachy 4 mm 
obornik ładuje 5-6 minut  biggrin.png bele siana ładuje az milo podnosi dwie bele bez niczego układa 3 rzędy beli na 4 jak sie chce to tez połozy a przy kiszonce ma trochę cięzko ale podnosi
żwir załaduje łąke podrówna itp smile.png 
rama jest dos solidna ponieważ z przodu są dwie poprzeczki  i jedna na krzyż  
tylko mocowanie jest przez blok i jedni mówią ze moze pęknąć skrzynia wink.png 
i te roboty co wykonuje c360 sobie bardzo dobrze radzi i spomagania nie mam i nie potrzebuje tylko smar wystarcza biggrin.png 

ps ja kupujecie to bierzcie z wzmocnionymi tłokami ;) 

Edytowano przez DawidLeniak

Dom612    1

Witam koledzy od zimy szukam tura do mojej 60 tki próbowałem z uzywkami ale stan  jakich je znajdowałem pozostawieł wiele do życzenia i teraz zainteresowal mnie taki tur:  http://allegro.pl/olimet-tur-ladowacz-czolowy-euro-ramka-c-360-l-w-i5591698333.html          lub taki 2 sekcyjny :  http://olx.pl/oferta/ladowacze-tury-tur-do-ursusa-c-330-c-360-2-sekcje-nowe-transport-raty-CID757-IDa0aH1.html#3cde050183            czy mógł by mi ktoś podopwiedzieć i ich zaletach badz wadach ? Głownie bedzie mi służył do zwożenia bel słomy i sianokiszonki , ładowania obornika i prac ziemnych może jakies pola porównac jakis kamień przewiesć i chciał bym założyć dodatkowo hydrauliczne sterowanie joystikiem,  i czy do turów 3 sekcyjnych trzeba jakieś więkrze przeróbki przeprowadzic w ciagniku ? Proszę o jakieś podpowiedzi w tym temacie :)

Genius9872    69

Witam koledzy od zimy szukam tura do mojej 60 tki próbowałem z uzywkami ale stan  jakich je znajdowałem pozostawieł wiele do życzenia i teraz zainteresowal mnie taki tur:  http://allegro.pl/olimet-tur-ladowacz-czolowy-euro-ramka-c-360-l-w-i5591698333.html          lub taki 2 sekcyjny :  http://olx.pl/oferta/ladowacze-tury-tur-do-ursusa-c-330-c-360-2-sekcje-nowe-transport-raty-CID757-IDa0aH1.html#3cde050183            czy mógł by mi ktoś podopwiedzieć i ich zaletach badz wadach ? Głownie bedzie mi służył do zwożenia bel słomy i sianokiszonki , ładowania obornika i prac ziemnych może jakies pola porównac jakis kamień przewiesć i chciał bym założyć dodatkowo hydrauliczne sterowanie joystikiem,  i czy do turów 3 sekcyjnych trzeba jakieś więkrze przeróbki przeprowadzic w ciagniku ? Proszę o jakieś podpowiedzi w tym temacie :)

ten pierwszy ma dłuższe ramie, i jak ładujesz cokolwiek na przyczepe rozrzutnik spokojnie sypiesz za połowę, tym drugim musisz dać maską do burty żeby wysypać cokolniek dalej.. w 1masz wiekszą wysokość podnoszenia jak kupisz z mocnymi siłownikami to 1tone podniesie, bo w standardzie max 500kg no chyba że przerobisz hydraulike w c360, ten 2 pewnie z 700kg podnosi no i ma ramkę chociaż ja mam 1typ po małej przeróbce przy zaworze bezpieczeństwa 700kg nie stanowi żadnego wyzwania brakuje mi 2stronnych siłowników podnoszenia;/ i 2siłownika do poziomowania bo o poziomowaniu sianokiszonki zapomnij

w kwesti modyfikacji hydrauliki pod tura 3sekcyjnego, bez różnicy czy 2-3sekcyjny i tak masz rozdzielacz zewnętrzny, osobiście wolał bym kupić z siłownikami 2stronnymi od podnoszenia jak z dzojstikiem

Dom612    1

Dzięki kolego za fachowa ocene teraz wiem jak na to wszystko patrzec, a powiedz mi jeszcze w czym by mi bardziej pomogły siłowniki 2 stronnego działania ? bo jak juz zdecycuje się na jakiegoś tura to może i ja bym od razu zamówił przy kupnie tylko nie bardzo wiem czy mi by one sie przydały :)

Genius9872    69

Dzięki kolego za fachowa ocene teraz wiem jak na to wszystko patrzec, a powiedz mi jeszcze w czym by mi bardziej pomogły siłowniki 2 stronnego działania ? bo jak juz zdecycuje się na jakiegoś tura to może i ja bym od razu zamówił przy kupnie tylko nie bardzo wiem czy mi by one sie przydały :)

powiedzmy że szyflą chcesz np rozrównać ziemie cofając do tyłu i jak masz zwykłe pływające 1stronnego działania silowniki to poprostu tur ci idzie po powierzchni terenu i nic nie ściągniesz... przydatna sprawa do rozgarnywania QQ, ja nie mam czasami przydało by sie no ale jest co jest. jeżeli zdecydujesz się na silowniki 2strone musza byc jak najgrubsze!:) nie aj sobie wcisnąć byle czego:) 

osobiście jak jak bym miał kupować kupił bym takiego jak mam tylko z siłownikami o więkzej średnicy żeby nie dusić tak pompy wiekszym ciśnieniem, a za róznicę w cenie zwykły tur a taki bardziej łamany dołożyl wspomaganie, nie słuchaj bajek że smar pomoże xD ja kręce 1paluszkiem, no i obowiązkowo szykuj opony balonówki, o zwykłych 16 zapomnij.

wspomaganie 2,2tys+1tys koła

polecam tura z mojej firmy jest naprawdę z grubych materiałow wykonany cały tur waży blisko 500kg a czasami na allegro trafiaja sie tury 16 które też tyle samo ważą

ja płaciłem 3,5tys za 1sekcje, potem dorobiliśmy 2sekcje plus przewody pod 3koszt 1,1tys czy warto jak kto woli za 4,5z firmy z której brałem mieli gotwe 2sekcyjne, możesz kupić od razu 3sekcyjny na bogato już albo warto poprosić żeby dali za dopłatą 3sekcyjny rozdzielacz różnica w cenie bułgarskich rozdzielaczy 50zł i możesz zaślepić wyjścia i dorobić z czasem przewody pod 3sekcje

Dom612    1

o widzisz tego nie wziołem pod uwage myslełem ze przy równaniu łyżka siłonwniki utrzymaja ciśnienie jak się je troche nawet wysunie ( sory że tak pytam ale u mnie w okolicy nie ma 60tek z turami :( kazdy juz ma duże ciagniki a jednak to nie to samo ) no ja np uważam ze ta euro ramka by mi była zbedna dał sobie rade bez niej a znia cena tura rosnie , na początek potrzebna mi tylko szufla i widły reszte sobie sam  zrobie :)  ogladałem twojego tura  w galeri i cos takiego mysle ze by mi wystarczyło powiedz mi jeszcze kolego jakiej firmy jest twoj tur ? wspomaganie tez sie załozy i o kołach balonowych tez juz mysle:)

Genius9872    69

wejdz na YT genius9872 tam jest cały film z przerabiania tura:) https://www.youtube.com/watch?v=SYZUV674nXU   6sekuunda, jest niebo a ziemia ze wspomaganiem, heh powiem ci tak jak masz wąskie opony i tak ci pękną a mozliwe że i felga ci pęknie, jak masz pryczepe na balonówkach kup nowe opony do niej ja tak zrobiłem a z przyczepy średnie już były poszły do ciągnika tam jeszcze pochodzą i tak w przyczepie mam nówki a i w ciagniku lux

Edytowano przez Genius9872

Dom612    1

Dzięki wielkie kolego za dobre i porady tezaz juz mniej więcej ogarniam ten temat i coś cobie napewno znajde :) twoja 60 tka pieknie się prezentuje i dobrze sobie rasdzi z podnoszeniem  i widze ze tez masz taka jak moja kabine i nie musiałes nic przerabiać na słupki tura, a bałem się ze przeróbek nie unikne bo wydawało mi sie ze przez mocowanie kabiny do bloku nie zmieszcze tura   :) dzięki jeszcze raz

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zmieniacie pompy hydrauliczne na mocniejsze w Waszych c360 w przypadku tura 3 sekcyjnego ?

jezeli tak to na jakie ?

Edytowano przez odwajler

zbori1    0

Witam! Planuję na jesień kupić tura do ursus c 360. Chciałbym prosić o jakieś propozycje producentów i ewentualnie polecane tury. Tura używałbym do układania stogów balotów słomy i siana, przewożenie sianokiszonki w balotach,  wybieranie z wiaty obornika, pobieranie kiszonki kukurydzianej z pryzmy. Jeśli chodzi o budżet  - im taniej tym lepiej, oczywiście nie chciałbym kupić sprzętu, którym będę bał się cokolwiek robić. Proszę o propozycję. 

zbori1    0

polecam moją firmę tanio solidnie, a pompy obowiązkowo min 32L

tzn. jaką? masz może jakiś link?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez FAGROSsc
      Założyłem nowy temat w którym chętnie pomogę każdemu w doborze ładowacza czołowego do ciągnika nowego na gwarancji jak i też tych najstarszych, mniejszych i większych. Jeśli ktoś ma wątpliwości chętnie pomogę w wyborze producenta jak i też w doborze osprzętu. 
    • Przez adamek1942
      Witam mam pytanie dlaczego są 2 rożne ceny tego ładowacza 15.500 i 12.500 brutto i pisze w obu przypadkach ze jest to cena razem z ramą górną  i dolną, kompletny bez żadnych dodatków.
    • Przez boskipl
      Witam poszukuje opinii o ładowaczach firmy sigma4. Posiada ktoś takiego? Najlepiej model chrome i czy  18000 netto z wyposażeniem i montażem za model chrome m30 z 2015r to dobra cena?
    • Przez michal_xs
      Witam. Sprawa ma sie tak planuje kupić jd 5100r. Chciałem M(cena) ale ludzie maja rozne opinie i biore R. Chce do niego założyć tez ladowacz i dillerzy mowia i zachwalaja od jd ale ta cena z adaptacja bez wyposazenia wolaja 34tys gdzie polski z agrimetu cx 16 18tys. Teraz pytanie do was jesli Polski to jaki? Wedlug mnie hydramet-agrimet ma dobre opinie? 
    • Przez mlody456
      Chce zamontować tur na 80-tke, wiadomo krajowego producenta, tutaj zastanawiam się nad inter-tech it 1600, metal-technik mt02, hydromet xtreme-1, metal-fach t229 czy coś innego? Na olx kosztują ok. 12 500zł bez osprzętu a nawet taniej Poza tym w inter techu są różne malowania/nalepki i to jest też różnica w jakości? Prosiłbym o szybką pomoc bo chce jeszcze przed 1 pokosem zakupić