Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
massey3120

Massey Ferguson 3120-Regulacja EHR do orki

Polecane posty

massey3120    0

Mam massey fergusona 3120 i kupiłem pług 4 skibowy obrotowy. NIemoge wyregulowac ehr-u tzn ustawic dobrze dociazania jak ustawie wysokosc opuszczania to albo zamocno odrazu podnosi plug i wyciaga go z ziemi albo wogule niereaguje jak ciagnik zaczyna sie kopac? co moze byc przyczyną? prosze o rade moze jakas instrukcja? prubowalem ustawiac czulosc i niereaguje? moze napiszecie jak macie ustawiony ehr podczas orania?

Mój sprzęt: Massey ferguson 3120, ursus 912, ursus 914 z turem, zetor 5211 i ursus c 330;)

massey3120    0

panowie nikt mi nie pomoże?? może macie jakas instrukcje, chociaż lepsze by było doświadczenie B) pozdrawiam i proszę o pomoc

Mój sprzęt: Massey ferguson 3120, ursus 912, ursus 914 z turem, zetor 5211 i ursus c 330;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym proponował ustawić pokrętło wyboru trybu pracy na pozycyjną, powinno pomóc B) .

Wiadomość z agroFakt.pl

massey3120    0

czyli mówisz ze na 2-3?? czy na inny numer??

massey3120    0

bogdan a powiesz mi jeszcze w której pozycji masz pokrętło od czułości (to z falką)? i mam jeszce jedno pytanie opuszczasz cięgna maksymalnie czy podtrzymujesz za pomocą dużego pokrętła?

b0gdan    85

ja mam nową konsole od EHR i tam pokrętła od czułości nie ma.

MF i pługiem obrotowym to ja zaorałem dopiero 1,5 ha więc za duże go doświadczenia nie mam. Orałem metodą pozycyjną (bo nie zabrałem na pole klucza aby kółko opuścić B) ) czyli duże pokrętło ustawione na 5-6 i wciśnięty przycisk podnośnika w dół.

massey3120    0

aha... to niezły jestes pługiem bez koła podporowego ;p hehehe ale dzieki B) nikt wiecej z was panowie nie ustawia ehr podczas orki?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez maxifarmer
      zakupiłem nie dawno mf-a 6180 i mam z nim kilka problemów otóż:
      -rewers elektrohydrauliczny nie przełącza się prwidłowo tzn, raz wejdzie a raz
      -podnośnik się zacina
      -czasem trace wspomaganie
      -często mróga kontrolka od ciśnienia oleju i jednocześnie włącza się kontrolka usterki właśnie przy przełączaniu rewersem
      nie wiem co może być przyczyną tych usterek, zaobserwowałem również to że te usterki zaczynają się dziadz dopiero po kilku minutach pracy dopuki ciągnik się nie nagrzeje to wszystko działa poprawnie
      mam kilka chipotez a mianowicie, może to być wina oleju w skrzyni (skrzynia zalana jest Agrolem ponieważ z takim olejem był zalany i przy wymianie zalałem takim samym), lub może filtrów,
      nie sądzę aby była to kwestia elektroniki ponieważ te objawy raczej związane są z olejem
      proszę wypowiadajcie się
    • Przez kraker
      Witam, mf 3080 zaczął ciężko odpalać. Przy mrozie dochodzącym do -20, gdy stał na podwórku, to po kilku dniach stania zapalał po podgrzaniu świecy od sztycha. Lecz ostatnio trzeba długo pokręcić żeby zapalił. Świeca wymieniona i grzeje, przewody od zbiornika do pompki zasilającej szczelne i czyste, zbiornik wyczyszczony, pompka zasilająca wymieniona, filtry paliwowe wymienione, pompa jest ok, sprawdzana u pompiarza, gumki uszczelniające na końcach rurek pozakładane. Niby wszystko powinno być ok, ale trzeba za długo kręcić jak jest zimny. Tak jakby mu brakowało paliwa przed rozruchem. Już nie mamy pojęcia gdzie szukać przyczyny?
    • Przez farmer120ha
      Chciałbym się dowiedzieć gdzie zaopatrujecie się w części zamienne do swoich Massey Fergusonów..???Gdzie można kupić tańsze zamienniki...?? Prosiłbym o adresy,strony www,numery telefonów...??

P.S Potrzebuje fragmentu maski ("trapez"lewa,dolna,przednia część) do Massey Fergusona 3095!!!PILNIE
    • Przez marek3080
      Czy ktoś może ma jakieś porównanie jak jest z mocą ww ciągników jeśli chodzi o transport? Odstawialiśmy pszenicę do młyna. Dwie przyczepy 4t w sumie było na nich 12,5 t pszenicy. Pierwszy skład zaciągnął MF. Drugi skład MTZ 82 bez przedniego napędu. Nie kierowałem ja tylko mój teść i mówi ze Ferguson w porównaniu do ruska jest jakiś słaby, mułowaty.
      Tam gdzie ruskiem jechał 9 i słabł włączał reduktor i rwał do przodu a MF zdychał na 4 bez przyspieszacza konieczna nawet redukcja na 3. Podobnie jak zrobił się korek za nim i wyprzedza go tir; MFa wyprzedzają bez problemu, ciężko jakoś nabiera obrotów a z ruskiem mają już co robić. Po prostu rozpędza się znacznie szybciej. Na koniec: rusek trasę robi w 55 minut a MF 1 godz 10 minut. Odcinek 25 km.
      MF 3080 skrzynia 16/16 rok 91
      MTZ 82 bez przedniego napędu rok 91.
      Ten rusek taki mocny czy MF taki słaby. Odpowiedzi mile widziane.
      Pozdrawiam
    • Przez rafal88
      Witam wszystkich, mam taki problem, otoz nie dziala mi przyspieszacz(polbieg) jechalem po polu z zalaczonym polbiegiem kiedy nacisnalaem przycisk, aby ciagnik znow szybciej szedl, nie bylo zadnej reakcji...dodam iz napiecie na elektrozaworze jak elektrozawor jest ok. Czy moglo sie cos w skrzyni posypac??