maciek031993

Kto z was trzyma bydło opsowe?

Polecane posty

zetor10045    13

U mnie ok 10 sztuk wraz z tymi w mniejszej wadze B) . najczęściej są to Hf ale mam też mieszance ,simentala i limousin B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

my mamy byki i jałówki na opas: 14 byków i 10 jałówek.

 

byki z własnej hodowli to przeważnie mieszańce z limousine, charolaise

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

My rocznie sprzedajemy po ok. 7 byków są to mieszańce ras mięsnych z bydłem mlecznym


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

U mnie jest ze 30 byków. Większość mieszanki: HF+LM, Hf+simental, ale zdarzają się też czyste HFy ( niewiele gorsze do mieszańców.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo3334    3

Ja mam 3 byki jeden to mieszanka simentala z limousin i 2 simentale ale ben de kupował teraz ciele jak się krowa ocieli :D a byki skopują po 6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Witam

Jak narazie 50 sztuk byczków, głównie krzyżówki mięsne, jak dobrze pójdzie to wynajmę oborę od sąsiada i tam jeszcze ze 30 sztuk się wstawi. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja hoduje 15 sztuk buhajów z ras to przeważnie HF ale i mieszanki, kupuje się wszystko bez względu na rasę ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśleliście może nad budową jakiejś obory do opasów?? My będziemy budować na jakieś 100 sztuk ale to nic jeszcze nie jest pewne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Opasów 30 sztuk. Przewaga krzyżówek mięsnych limousin, potem simental, charolaise i HF. Trzymane do wagi minimum 800 kg. Najlepsze ważą ponad 1 t. Ale to tylko trzy sztuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jeśli wiek to faktyczny a nie taki jaki jest w paszporcie. Wiem ze to się czasem mocno różni :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Te co ważyły ponad tonę to : dwie sztuki Simentaler i jeden Charolaise. Aby uzyskać taką masę muszą być solidnej budowy, mieć bardzo wytrzymałe i silne nogi. Ponad tonę miały w wieku 30 miesięcy. Rodząc się miały masę ok 55kg. Najlepsze byki rasy czarno-białej uzyskują masę 960 brutto a każdy limousyn 800 netto. Te byki, które zapowiadają się na okazałe sztuki trzymane są 30 miesięcy a pozostałe od 24 do 26. No chyba, że kasa jest potrzebna to nie czekam 30 miesięcy i sprzedaję wcześniej. Hodowlą zajmuję się ładnych parę lat ale sporo jeszcze nauki przede mną. Ponad tonowych byków udało mi się sprzedać 6 od początku mojej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Muszę Ci powiedzieć, że te najcięższe są najspokojniejsze. Z moich obserwacji wynika, że najbardziej ruchliwe w oborze są byki w przedziale wagowym od 400 do 600 kg. Potrafią zaszaleć i kopnąć co jest bardzo niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocznik1994    0
Te co ważyły ponad tonę to : dwie sztuki Simentaler i jeden Charolaise. Aby uzyskać taką masę muszą być solidnej budowy, mieć bardzo wytrzymałe i silne nogi. Ponad tonę miały w wieku 30 miesięcy. Rodząc się miały masę ok 55kg. Najlepsze byki rasy czarno-białej uzyskują masę 960 brutto a każdy limousyn 800 netto. Te byki, które zapowiadają się na okazałe sztuki trzymane są 30 miesięcy a pozostałe od 24 do 26. No chyba, że kasa jest potrzebna to nie czekam 30 miesięcy i sprzedaję wcześniej. Hodowlą zajmuję się ładnych parę lat ale sporo jeszcze nauki przede mną. Ponad tonowych byków udało mi się sprzedać 6 od początku mojej pracy.

 

Cienko.

Ostatnio sprzedając krowy do zakładu, razem 2 byki krzyżówka z H-F i mięsnego i miały 2 lata i jeden 920 a drugi 980.

Fakt, że do 6 miesięcy stały przy matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzzka21    0

hej u mnie 40 sztuk mieszance z bbb herrford hf simental największy okaz to mieszaniec simentala w wieku 21 miesięcy ważył 915kg inne tez nie są mniejsze ale koledzy one dostają parowane ziemiaki-nie ma lepszej paszy dla opasów-polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental    0

Witaj...u mnie 30szt byków i 3 krowy...u nas jest najbardziej opłacalne tylko byki bo dostaniesz za 1kg/6,20zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

my mamy byki i jałówki na opas: 14 byków i 10 jałówek.

 

byki z własnej hodowli to przeważnie mieszańce z limousine, charolaise

Jak długo można trzymać bydło ? Niby 30 miesięcy a teraz cofli znowu do 24 prawda jeśli do 30 miesięcy to mam 6 byków(2 już ponad 2 lata ) a do 24 to7 byków i 2 jałówki i co teraz poleci po cenie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj