bobik85

kemper champion 1200-3000

Polecane posty

bobik85    0

przymierzam się do zakupu takiego cacka(champion 2200) i szukam użytkowników bo wiele tego w kraju nie ma

z góry dzieks za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

podobają mi się te sieczkarnie ale mnie najbardziej by interesowała ta najmniejsza czyli 1200 nie znasz może ceny?


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

piekielnie drogie cacko ;) Champion 2200 z podbieraczem do traw ok.50 tys. EURO netto :D

bez wsparcia ani rusz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bobik nie za duża ta cena? Zapewne z Agotechniku... jak tam ostatnio byłem to tam stał ( a raczej leżał) Kemper 1200 używany. Ciekawe jaka jego może być cena.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jego cena to chyba cos okolo 25 tys, chodzi Wam o zaczepiana na TUZ ciagnika?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

Bobik nie za duża ta cena? Zapewne z Agotechniku... jak tam ostatnio byłem to tam stał ( a raczej leżał) Kemper 1200 używany. Ciekawe jaka jego może być cena.

 

 

cena z cennika bodajże z detektorem

p.Wojtek zapewnił mnie że może dać "spory" rabat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

jeden z użytkowników wstawił zdjęcie 1200 i pisał pod nim że dał 105tyś zł


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Posiadam kemper 3000 i jest podczepiany do Steyr 8320, spisuje mi się bardzo dobrze, koszę nim nawet zboża na gps. Lecz na zarobkowe koszenie jest trochę za wolny. Ogólnie jestem zadowolony z tego, ale potrzebuje mocy ponad 180 KM, na początku pracował z fendt 311 na przednim tuz(lewe obroty wałka) i nie pochodził za dużo, ale myślę że kemper 2200 do ciągnika 120-140 KM powinien starczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej w cenie 50 tys. euro kupić jakąś dobrą używaną 4 rzędowa samobieżną zdecydowanie inna wydajność. Traktor, który by miał chodzić przy tej sieczkarni kempera, może posłużyć do transportu kiszonki lub ugniatania pryzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

@farmersNHtd95d Ja myślę, że są różne gospodarstwa i różne potrzeby gospodarstw czyli zależy co dla kogo :)

 

A wiecie może jak jest w tych maszynach z gnieceniem ziarna? To chyba jedna z ważniejszych rzeczy zęby pasza była coś warta :/ Wiem że w kemper 3000 są już gniotowniki i to już jest ok a w kemper 1200 tylko coś takiego jak tartki czy tarki różnie to zwą... Czy takie coś może działać na tyle dobrze żeby ziarno kukurydzy po przejściu przez tę sieczkarnie było zgniecione ?


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Te tarki całkiem nie źle se radżo ze gnieceniem ziarna chociaż walce w sieczkarni robią to lepiej tylko koszenie tako 2 rzędówko to mało komfortowa praca żeby zacząć kosić trzeba raz w koło tyłem jechać później przepiąć jo na bok i dopiero można normalnie kosić i są większe straty niż po samobieżnej. A za cenę nowej można kupić całkiem dobro samobieżną ale co wywalać ponad 120 tys to wziąć usługę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinuzz90    0

Akurat dziś spotkałem się z taką opinią, że te tarki owszem, dobrze się sprawdzają ale tylko w zielonej kukurydzy z kolei w takiej już dojrzalszej, bardziej suchej niestety sobie słabo radzi :/ Najlepiej gdyby na forum w tym temacie wypowiedzieli się użytkownicy takich maszyn ale jak dla mnie jeśli to prawda to kemper 1200 by mi nie odpowiadał a też myśleliśmy o nim :(

 

PS: Widywałem kemper 1200 używane za ceny trochę ponad 30 tys i nie wyglądały na zużyte więc też nie koniecznie trzeba wydawać te 105tys złotych netto :)


SPRZEDAM !!!
*URSUS C-355, po odbudowie. Pierwszy właściciel!
*Rozrzutnik obornika jednoosiowy, 4tony duże koła, 2005 rok.
Kontakt przez PW - "Prywatna Wiadomość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

Jako użytkownik jestem bardzo zadowolony, skosiła już 150 ha i działa bez zastrzeżeń. Nie zaprzeczam że bardziej ucieszyłaby mnie mniejsza cena ale cóż... Jednakże planuje ją za 2 lata sprzedać, ale tylko dla tego zeby wymienić ją na wiekszą, bo ta idealnie nadaje się do koszenia 20 ha na sezon, ponieważ koszenie potrzebuje czasu. Dlatego kupiłbym tą 4 rzędową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszkow    0

Witam!

Mam sieczkarnie kemper champion 2200, pracuje z Mengele SF300. Sieczkarnia nie wyrzuca dobrze kukurydzy, o ciągnięciu przyczepy za sieczkarnia nie ma co mysleć. Widziałem na zdjęciach ze do takiej sieczkarni montowane sa reduktory. Może mój Mengele ma za małe obroty WOM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj