Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dbdb73    0

Witam wszystkich i mam pytanie, czy ktoś z was pryskal pros zaraz po siewie od chwastów i jakim środkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

sieje ktos na tym forum proso na kiszonke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Witam,

 

Panowie cała wiecha praktycznie jest brązowa (gdzie nie gdzie występują tylko nie liczne zielone ziarniaki) - czy mogę takie proso już młócić? Zaznaczam, że nie desykowałem.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1234    1

Może być problem z wilgotnością sąsiad wjechał w zeszłym tygodniu to miało 17% oczywiście u ciebie może być ok nie wiem czy masz możliwość wjechać i zmierzyć wilgotność u mnie 6ha nie desykowane i czekam jeszcze przynajmniej do przyszłej soboty albo dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Odkopie temat Pomału przymierzam sie do zakupu prosa na poplon po życie na  sianokiszonkę Jak się zacząłem tym interesować to sie okazało że  są rożne Które daje więcej masy ,czy wszystkie jednako

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8
Dnia 2.07.2016 o 17:29, farmtrac675dt napisał:

ja mam zamiar wydzielić kawałek pola np 1/1m i opryskać mieszaniną 0,3modusa i 1l stabilanu/ha gdy proso będzie miało ok 20 cm ale to dopiero plany na następny sezon

I jak kolego, zrobiłeś to doświadczenie w ubiegłym roku? Bo zastanawiam się czy by eksperymentalnie nie przejechać jednej ścieżki taką mieszanką tylko w niższym stężeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Panowie prośba czy ktoś z Was używał innych środków jak MCPA w zwalczaniu chwastów dwuliściennych w prosie i w jakiej fazie?

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Do chwastoxu dodałem legato na fiołka, połowę dawki i było ok.

A odnośnie skracania. Po dzisiejszym deszczyku (18mm po dłuższej suszy) tak to wygląda, po prawej etefon poszedł, środek Korekt. Dawki od 0,3 do 1,2 l/ha, na razie nie widać różnicy między dawkami poza małym przypaleniem przy maksymalnej :)

P6110118.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKu    0
19 godzin temu, grzegorzw1971 napisał:

Podpowie Ktoś o możliwości siania prosa poznaniakiem?

Siejemy od kilku ładnych lat. Poznaniak rocznik 1990, na małym wysiewie A1, zasuwki otwarte na drugi ząbek, wychodzi 40-45kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKu    0
20 godzin temu, grzegorzw1971 napisał:

Czyli nie trzeba zmieniac kółeczek wysiewających,mogą być te jak do zboża?

Nie trzeba zmieniać do prosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKu    0
Dnia 26.08.2018 o 12:10, grzegorzw1971 napisał:

jakie plony prosa

W tym roku niezłe ok. 3,5 tony z ha. Cena też przyzwoita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKu    0
55 minut temu, Sebusk napisał:

Jaka cena?

Lokalne skupy 105-110zł brutto, pogranicze mazowieckiego i świętokrzyskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKu    0
12 godzin temu, grzegorzw1971 napisał:

czy pole po gryce to dobre stanowisko pod proso?

dobre, ale zależy jeszcze od klasy gleby i zasobności i ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKu    0
45 minut temu, grzegorzw1971 napisał:

Klasa 4 i 5 ,słabo prawda?  Moze wiosna to ztalerzowac przed orka i po orce siew?

Można wiosną tak zrobic plus oczywiście nawożenie przedsiewne. W tym roku roku wyjątkowo plon na 4 klasie 3,6 t/ha a na 4 i 5 klasie (drugi kawałek) 3t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKu    0
5 minut temu, grzegorzw1971 napisał:

Jaka jest różnica w uprawie prosa tego o żółtym a czerwonym ziarnie?plonowanie?wymagania? Ktore lepsze na 4 i 5 klase?

Czerwonego nie sialismy tylko żółte. Najpierw było gierczyckie a teraz ukraińskie (lepsze plonowanie).  Wymagania podobne jak pod zboża , no może mniej azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Chodziło mi o proso czy sprzedam. 

Nasiona łubinu chce do siebie na poplonu żeby właśnie nie kupować. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
    • Przez Moryc
      Witam chciałem się dowiedzieć czy ktoś otrzymał odszkodowanie za uszkodzoną agrowłokninę lub folię np. w uprawie ziemniaków wczesnych, truskawek?
       
      Plantacje zabezpieczane białą agrowłókniną bywają uszkadzane czasami zimą truskawki cebula ozima przez zwierzęta kopytne, szczególnie groźne są jeleniowate, które ostrymi kopytkami dziurawią agrowłókninę ale także zające.
       
      Zastanawiam się nad wniesiem sprawy do sądu za powstałe uszkodzenia. Miał już ktoś styczność z taką sprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj