Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
migacz    317

Czym dosuszyc proso i po ilu dniach od oprysku kosić? Glifosatu, reglone, spotlight? Czy coś innego. Mam po jęczmieniu 1,5ha i muszę go dojrzeć przymusowo. Nasiona idą na paszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
6 godzin temu, migacz napisał:

Czym dosuszyc proso i po ilu dniach od oprysku kosić? Glifosatu, reglone, spotlight? Czy coś innego. Mam po jęczmieniu 1,5ha i muszę go dojrzeć przymusowo. Nasiona idą na paszę 

Wstaw jakieś zdjęcie. Myślę czy za rok nie zasiać. 

Kiedy siałeś ile kg i jaką odmianę. Jskiego plonu się spodziewasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Wstawię zdjęcie jak będę pryskał jakby co a bo byłem dzisiaj zobaczyć ale już było ciemno no i stwierdziłem że muszę to opryskać bo jeszcze chwila to zacznie się przewracać myślę bo jest już za wielkie a ziarno jest już w miarę wykształcone. Co do plonu to trudno powiedzieć no ale mając swój kombajn i to że sprzątnąłem mało ziarna w żniwa normalne to zaryzykowałem i zasiałem jakieś tam paszowe kupione z centrali około 30 kg na hektar po 2,50 zł nasiona więc myślę że coś tam z tego zostanie. O dziwo nawet nie pryskałem tego na chwasty jest czyste.

A jeszcze mi powiedz jak prysnę glifo to zbiór tak za jakieś 10 dni myślę do 14

Edytowano przez migacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Czyli powiedzenie "kto sieje grykę i proso ten chodzi boso" jest ciągle aktualnie 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Na to wygląda, według mnie gryka 1.8zl/kg i proso 1.5 zł/kg to takie minimum żeby się opłacało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Poszukuję materiału do siewu prosa Jagna? Wiem że dos siewu sporo czasu ale pytam już teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wapniak    0

witam wszystkich

chciałbym sie doradzić w sprawie uprawy prosa, którego nigdy nie siałem żeby za bardzo nie zepsuć,

areał to około 3 ha, 5-6 klasa, piaszczyste, pole było zaniedbane przez ostatnie lata, zaperzone, na dzien 13 kwietnia juz sie zazieleniło od perzu i innych chwastów, wczesną wiosną, początkiem marca przebronowałem jedynie, na jesień była głeboka orka, po nieudanym owsie a na częsci życie(owies lepiej wyszedł, żyto poniżej progu opłacalności) co najlepiej teraz zrobić? pole było wapnowane kilka lat temu gdzie ph było niskie ponizej 4 chyba nawet, to do teraz pewnie już  spadło, do siewu jeszcze miesiać ale chciałem podziałac już coś z chwastami bo w innym wypadku całe przedsięwziecie nie bedzie miało sensu, w tym celu myśle zainwestować w opryskiwacz i działac coś w tym kierunku tylko prosze mnie nakierowac jakie najlepiej podjąc teraz kroki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj