Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skywalker89    832

Ja wiem o stosowaniu chwastoxu extra w dawce 2l ale czy Ci to wszystko weźmie.. granstar można jeszcze dać 30g.. ja swoje pryskalem mimo że o wiele mniejsze było miejscami i ok, nic prosu się nie stało złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

A co dziennie zapowiadają deszcze dopiero we wtorek można by pryskać. Trzeba mi środek który kosi dobrze komose bo głównie ona tam jest a chwastox ma komose we wrażliwych to chyba powinno być ok. Tylko teraz który jeden i drugi na komose we wrażliwych tylko, że dla extra normalna dawka to 2,5-3 litrów ciekawe jak z trio jaka dawka jest sprawdzona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Trio ma inne substancje, ja wiem że sprawdzony jest extra, a nawet jak poprawisz najgorsze miejsca załóżmy połową dawki to też się nic nie dzieje, więc myślę że na takie duże proso śmiało możesz z 2,5l dać, ale oczywiście oprysk w optymalnych warunkach a nie w południe do 35c do słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

W takim razie zostanę chyba przy extra tylko teraz ta dawka, na poprzednich stronach pisali o dawce 1.2-1.8 l /ha. 2.5 litra pewnie działanie na chwasty byłoby dobre tylko ciekawe co z prosem, trochę mam obawy, ale z drugiej strony jak do wtorku nie zmieni się pogoda i dopiero we wtorek będzie pogoda to komosa mocno podskoczy.

A może spróbować z dawka dzieloną czyli dac 2 litry i za tydzień jeszcze np. 1 litra? Będzie bezpieczniej? Czy nie kombinować i jechać 2.5? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Muszę zlikwidować łubin i myślałem żeby zasiać w poniedziałek proso co o tym myślicie da jeszcze jakieś plon ? A może coś innego zasiać żeby działka nie leżała odłogiem do jesieni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Z prosem nie mam doświadczenia bo mam pierwszy rok, ale możesz gryke bo sieją po jęczmieniu i zbierają a jak wolisz proso to może ktoś z większym doświadczeniem się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Gryka nie bardzo bo 2021 r mają tam być buraki cukrowe i będzie problem jak zacznie w nich wschodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

W zeszłym roku znajomy zasiał proso po jęczmieniu ozimym i 2 tony złapał- ziemia 2,3a. Jeśli masz swój kombajn i maszyny to coś ci zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dlaczego grykę łatwiej zlikwidować w burakach jak proso przecież proso można spalić wszystkim co bierze jednoliścienne . A w jakim miesiącu zbierał to proso.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Początek października tylko poprzedni rok było nieco inny, na słonce nie można było narzekać a w tym zimno i mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
39 minut temu, plapla123 napisał:

Dlaczego grykę łatwiej zlikwidować w burakach jak proso przecież proso można spalić wszystkim co bierze jednoliścienne .

 

Gryka jest wrażliwa na każdy oprysk (stosowany w burakach), ta która wyjdzie wcześniej (przed ogrodnikami) wymarznie. Proso może powschodzić nawet pod liściami pózno i trzeba jechać na jednoliścienne dodatkowo jak wyskoczy nad buraka. Takie moje obserwacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Jak tam wasze prosa? Moje jest takie.

Ostatnie zdjęcie ze słabszej działki zastanawiam się czy nie dokarmić go dolistnie? Jak mikro elementy wpływają na proso?

IMG_20200626_140941.jpg

IMG_20200626_140935.jpg

IMG_20200626_135717.jpg

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Słabo, zimno i ciągle deszcze ale na inne uprawy bardzo dobrze. Jak dokarmisz dolistnie to licz się z wydłużeniem wegetacji i problemem ze zbiorem, chyba że dosuszasz chemią lub masz słabsze ziemie.

Proso.jpg

Edytowano przez Konrad_Duda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Twoje ładne.

Jaka norma wysiewu? U mnie nie całe 20kg na hektar. Twoje nie jest za gęste? A może tylko tak na zdjęciu wygląda, że gęste.

Co chodzi o ziemię to mam na różnych działkach lepszych i gorszych, zbiór będzie dwuetapowy (pokosówką).

Na słabszych działkach dam siarczan magnezu plus mikro bez azotu to może nie wpłynie mocno na wydłużenie wegetacji.

A co do pogody to trochę za dużo deszczu w krótkim czasie, ale z drugiej strony to chociaż na chwilę obecną nie ma suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

A ja część prosa załatwiłem na amen, część cholera wie czy coś z tego będzie a część niby ok a jakoś też przypalone i wiechy jeszcze nie wyszły.. 

Czy przesiew w tej chwili ma sens? Słyszałem że po ozimym jęczmienia coś próbują siać i niby coś tam próbują później zbierać..

Szkoda bo po ciężkim starcie zaczynało jakoś to wyglądać to chyba załatwiłem stabilanem (dawka 1L/ha+odżywki mikro, cynk ze 120g, ) tam gdzie się nałożyło to spalone praktycznie na wiòr, nie wiem co nie zagrało czy dawka wody 160l i za duże stężenie czy coś.. bo na troszkę lepszym kawałku wygląda o wiele lepiej tylko na słabszej jaśniejsze ziemi też przypalone.. ogólnie załatwiłem sobie kilka dobrych ha, do 5 nawet pewnie..

Oprysk był 02.07.. więc ku przestrodze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Kosicie "z pnia" desykacja?

Ja będę pokosówką, ale jeszcze muszę czekać bo zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj