Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kielonek    0

witam wszyskich mam pytanko drugą dawke azotu stosuje sie po wschodze gdy proso osiągnie ile centymetrów? lub jaki okres po wysiewie pierwszej dawki azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

To prawda już kosimy a znacie cenę ? Dzisiaj kasiarze z pow. Opatów krzyknęli 700 zł/t i jeszcze wymagania na czystość i wilgotność. Jak myślicie zdrorzeje i po ile w innych regionach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

To prawda już kosimy a znacie cenę ? Dzisiaj kasiarze z pow. Opatów krzyknęli 700 zł/t i jeszcze wymagania na czystość i wilgotność. Jak myślicie zdrorzeje i po ile w innych regionach?

 

 

Witam wszystkich

 

Faktycznie ja już po 5 hektarach a cena to 750zł/t.(Gierczyce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sieje ktos proso na kiszonke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9

Witam.

Kamilo 1888 pryskaj pole atrazyną 90 WG, to ci  nakażą zebrać na głębokość 1m glębę i zutylizować. Od kilku lat w UE  środki z  atrazyną wycofano.

Moje proso pryskane Lumaxem. Żadnych chwastów jednoliściennych bo z tym jest problem jak wycofano środki atrazynowe.

Jeszcze w jednej kwesti wypowiem się. Czy moralnie postępują ci co pryskają na dosuszanie glifosatami wprowadzając tę truciznę bezpośrednio do ziarna które potem jedzą ludzie.

 

post-55607-0-03929000-1440164353_thumb.jpg

post-55607-0-57833000-1440164385_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

jak wycofano jak jest orygianlane opakowanie i normalnie w sklepie ją sprzedają . moze inny oprysk ale ta normalnie na etykiecie jest napisane data wprowadzenia i dopuszczalność , co do glifosfatu to zasada taka ze jak ziarno dojrzałe to sie pryska a oprysk po 2-3 tyg zanika i nie widac zadnych zmian , jakby to było niezdrowe to by byl zakaz dosuszania tymi substancjami , a na temach dzisiejszech chemii nie ma sensu dyskutowac . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w świetokrzyskim pow Opatów , juz zaczeli kosic , ja czekam z dosuszaniem jeszcze z 3-5 dni zalezy od odmiany :)

Ja też spod Opatowa jestem i jakoś nie widziałem żeby ktoś koło 17 kosił ja koszę jutro to jestem jednym z pierwszych bo po dosuszeniu;) :)  :)  :)  :)  :)  :)  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9

Glifosat.

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/roundup_czyli_quotdziadku,p1752732574

Co do atrazyny to każdy zainteresowany wie że kupuje to " legalnie" .Ci co sprzedają ten towar to robią interes jak ci na dopalaczach, bo kto wie co prawdziwego jest w tym opakowaniu.

Kolego nie mąć ludziom w głowie że to kupujesz w sklepie bo znam to zagłębie prośniane bardzo dobrze i wiem jakie są problemy z odchwaszczaniem prosa bo wielu moich znajomych  z tym nie może sobie poradzić.

Ale to nie wina rolnika . Bo jesli jest dopłata na utrzymanie gatunku to i powinny być zarejestrowane środki do jego uprawy.

Druga strona medału to rejestrcja środka która nie każdemu się opłaca bo produkcja prosa jest niszowa w stosunku do kukurydzy.

I tu zamknijmy temat, bo każdy ma swoją rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA już zakończyłem żniwa z prosem spokój sprzedawałem w Gierczycach po 760 za tone z kombajnu a handlarzowi po 850 w workach 50. A średnie plony to 4200kg z ha na 2 klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reorx    0

Witam, poszukuje osoby chętnej do uprawy prosa na zasadzie kontraktacji. Adrianszuba95@gmail.com
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1234    1

Witam.

Kamilo 1888 pryskaj pole atrazyną 90 WG, to ci  nakażą zebrać na głębokość 1m glębę i zutylizować. Od kilku lat w UE  środki z  atrazyną wycofano.

Moje proso pryskane Lumaxem. Żadnych chwastów jednoliściennych bo z tym jest problem jak wycofano środki atrazynowe.

Jeszcze w jednej kwesti wypowiem się. Czy moralnie postępują ci co pryskają na dosuszanie glifosatami wprowadzając tę truciznę bezpośrednio do ziarna które potem jedzą ludzie

   

 

Jaka dawka tego lumaxu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

Witam również przyłączam się do pytania jaką dawkę tego Lumaxu stosuje się pryskając przedwschodowo????

Edytowano przez rasello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9

Witam.

Uprawiam sorgo na ziarno. W tamtym roku została mi w zbiorniku pewna ilość LUMAXU i spryskałem niewielki kawałek prosa po siewie.

Proso powschodziło, pole było czyste od chwastów.

Był to w moim przypadku można powiedzieć eksperyment i nie polecam bo może się okazać że Lumax spali wschody proso, bo w przypadku sorgo gdy oprysk się nałożył to rośliny wschodząc usychały.

Co do dawki na sorgo to 3 l/ha  ( nie proso ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

No właśnie nie wiadomo jak z tym Lumaxem.

Niby jak się znajomy sprzedawca pytał w hurtowni to jakiś tam fachowiec powiedział, że można jak najbardziej w ilości ok. 2l/ha

 

Dlatego najlepiej jak by się wypowiedział Jano65 bo z tego co pisał to stosował LUMAX u siebie i wie co i jak...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj