Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamilo1888    61

słyszałem cos o experymentach ale to nie w tej fazie ;) bo pewnie już Wiechy masz skracanie to przewaznie jak rośnie intensywnie przed wykształceniem kłosów /wiech/ kisci ;):) czyli jakos to było gdy osiąga wysokośc 15-20 cm :) wtedy można skracać ale dawek nie znam , słyszałem że skrócil ktoś na forum Łubin heh i był tak mały że nie dało sie go skosić :D hehe ale spróbować czemu nie jak coś podziel sie efektami :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udzio    4

tak tylko pytam na pszyszłość odnośnie skracania, a jaki plon można uzyskać na 4 i 5 kl. i jak nawozić, jakie ph., odmiana - możecie coś doradzić.


URSUS 2812 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

witam. jak ogólnie u Was proso w tym roku , czy już ktoś sie szukuje do skoszenia ,

i jak ustawiacie kombajn pod proso , pytam bo pierwszy raz siałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

tak tylko pytam na pszyszłość odnośnie skracania, a jaki plon można uzyskać na 4 i 5 kl. i jak nawozić, jakie ph., odmiana - możecie coś doradzić.

 

 

Na plon składa się wiele czynników jeśli prowadzisz nawozenie pod rośliny wzorując się analizą glebową , to masz duże szanse uzyskać dobry plon , według opini plon to 3-3,5t /ha ,

 

Ja przymierzam się pod koniec tygodnia wjechać i zdesykować :) i chyba wjadę Reglone :) czyli połowa przyszłego tygodnia chyba będę kosił zalezy jak z pogodą bo teraz to codzień słońce i deszcz :D to tak nie pewnie wjeżdzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Świętokrzyskie kasiarze oferują kupcy 800 a nawet 850 za tonę przy wilgotności do 13%,wrzuć dane kupca co daje 900 zł/t,dostawa do kaszarni rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWOO    0

W przyszłym roku zamierzam zasiać proso,czy te nasiona prosa co teraz będa koszone mogę zasiać jeszcze raz czy muszę kupować jakieś z centrali? I jak to jest z dopłatami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

sprawdź siłę kiełkowania i ewentualnie możesz taki materiał wysiać, jednak lepszy będzie ten prosto z hodowli

 

zbytu szukajcie u gołębiarzy (mieszalnie) płacą ponad 1zł/kg, jeszcze bardziej opłacalny jest eksport - do Włoch kontrakty na ten sezon wychodziły 1,5zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Panowie jak z cenami ?? w Świetokrzyskim różnie od niedzieli mają znów ruszyć ze skupem cena nie wiadomo było 800 zł + Vat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, koledzy jak obecnie wygląda sprawa dopłat do prosa, czy są jakieś specjalne, jeśli tak to jaka ich wysokość :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Świetokrzyskie cena 850 zł/t brutto  , co do dopłat to przysługiwały  JPO chyba że jesteś w pojekcie bodajże "pakiet 6 " to tam z tytułu zagrożone wyginieciem odmian dotyczących uprawy Prosa była należność dodatkowa około 800 zł / ha  jak w tym roku to bd to nwm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeszcze dwa lata temu z pakietu 6 za proso można było otrzymać 570zł/t (produkcja towarowa), w zeszłym roku wycofali proso, więc dodatkowych płatności już nie ma i w kolejnym okresie programowania nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udzio    4

Co sądzicie o prosie jagna i ukraińskim żółtym, jak plony?


URSUS 2812 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Podobno Jagna lepiej plonuje :) w tym roku spróbuje dostać na jeden hektar Jagny i porównam z Gierczyckim :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Gdzie można kupić Jagnę ( jakiś namiary) i czy da się rozpoznać nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udzio    4

Jakie optymalne nawożenie zastosować w uprawie prosa?


URSUS 2812 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

40-80 P 80-120 K 60-120 N , zależne od zasobności gleby :) polecam azot przed siewnie ze 100-150 kg saletry 34 N i po głównie gdy ma około 15 cm sypnac znów 100 kg saletry 34. :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Panowie jest mały problem wczoraj zasiałem 2,5 ha prosa , jeden hektar odmiana Jagna 25kg/ha i potem siałem 1,5 ha swoim gierczyckim ( C3 ) co sie potem okazało siewnik zrobił psikusa (poznaniak S043 )  i zaczał mało wysiewać (ustawienie dałem jak siałęm Gierczyckie o jedną pozycje wiecej czyli z B1 na B2 ustawiłem ) i po fakcie jak dzis zwazyłem resztki co została to gierczyckiego wyszło jakies 12-15 kg /ha dodam że został wczoraj wykonany zabieg herbicydem doglebowym atrazyna 90WG , i teraz nwm czy to przesiac siewnikiem czy rozsiewaczem i lekkimi bronami przejechac , nie chce robic ponownie zabiegu a sądze że jak przesieje siewnikiem to zbyt głeboko pójdzie herbicyd w glebe i nie zniszczy tych nowych co bd na wierzchu ... Prosze o szybkie i konkretne rady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj