młody17

Warzywa

Polecane posty

wladek99    2

Tylko truskawka ?

A co powiecie na uprawę buraczka ćwikłowego marchwi ? Da rade ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Marchew raczej słabo, burak dobry nawóz i może coś by urosło ale burak to kiepski pomysł to już lepiej ziemniaki jakies wczesne . a dalej uwarzam żę truskawa to najlepszy pomysł albo aronnie sobie zasadz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

A wiesz może w jakiej cenie są sadzonki truskawki i jaką odmianę najlepiej zasadzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie oriętuje się. a odmiany to zależy czu na deserowe czy przemysł ale co do odmian to najlepiej spróbować na początek kilka i wybrać późnij tą która najbardziej pasuje Hooney marmolada darselect tego można próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

A poza tymi truskawkami to nie da się uprawić żadnych warzyw na tej klasie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

gleby piaszczyste, marchewka jakby dostała nawozów to rosła by prościutka i długa na tak przepuszczalnej glebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

No właśnie posiadam 1kg nasion marchwi odmiana nie jaka "DOLANKA" późna. Szkoda mi trochę tych nasion wiec dlatego się zastanawiam nad jej zasiewem.

Ile potrzeba nasion aby obsiać 1 ha ?

Jakie nawozy dać ? Przed siewem czy po ?

Czym pryskać na chwasty/szkodniki ?

Lepiej uprawiać na redlinach czy zagonach ?

Sorki że tyle pytań ale dopiero zaczynam z warzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

1 kg wystarczy Ci w zależności od tego co ile będzie rządek i jak gęsto będą posiane, ale tak ogólnie to od 12 do 20 arów

Na posianie 1ha potrzeba od 5 do 8 kg nasion

Ogólnie pod okopowe dajemy nawozy siarczkowe, zależy od tego jak wyjdzie próba glebowa, ale ogólnie to ok 100kg N, 100kg P i 200kg K

azot Ojciec zawsze dzieli na 3 porcje

Opryski to nie mam zielonego pojęcia bo ja tylko wodę wożę

przy redlinie masz dłuższą i bardziej równą, ale jak jest sucho to plon mizerny

Ogólnie to marchew siana jest u nas jako roślina druga po oborniku, bo jeśli dasz obornik na jesień i posiejesz na wiosnę to masz "krzaczastą"

Uprawa wiosną na około 25-30cm agregatem ścierniskowym, następnie glebogryzarka z formą do redlin po czym siew siewnikiem do warzyw


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Dawkę nawozową podałeś na ha ?

A siałeś może tą odmianę którą posiadam ?

Jaką odmianę wczesną byś polecił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

5-8 kg? kalibrowanego 98% wschodów sieje się 1-1.2 kg więc odpowiednio możesz sobie policzyć ile zasiać marchewki o gorszych parametrach, tak 2 kg max, ale w życiu nie 5!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Pastewnej siałem 6kg/ha, spożywczej Ja nie sieję

Spożywczej siejemy coś ponad 1mln z tego co pamiętam zależy czy na sok czy "papkę" ile to kg tylko Ojciec wie bo to On sieje.

Odmian to wiem, że jedna jest na N nentajska nastejska czy jakoś tak. Ogólnie to nie moja brożka warzywka więc się w to nie zagłębiam.

Nawozy na ha Ojciec czasami liczy w mg na coś ale nie pamiętam dokładnie

Edit: Kris co ile macie rządek i jak gęsto jest siane?

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Dzięki za info.

Jakby ktoś mógł wypowiedzieć jaką odmianę na tą klasę ziemi najlepiej posiać byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

No my też siejemy zazwyczaj około 1 mln. do tej pory usługowo gość siał 3 rządku 2 zewnętrzne co 2,5cm i środkowy co 5 cm, a teraz już swoimi siewniczkami, ale jak gęsto to nie wiem, jak przyjdą siewniczki i dostanę instrukcje obsługi w swoje ręce to wszystko się przeanalizuje, ale tak myślę około 2,5-3 cm w dwóch rządkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

Pomidory do tunelu amatorskie polecam Batory i Baron, sprwdziłam. Dobry tez Tukan. Posiałam je 18 stycznia, a 15 stycznia posiałam jakieś z allegro Cosmonaut Volkov i Costoluto Genovese, wyglądały pięknie, więc się skusiłam, 40 nasionek. Zobaczę co wyrośnie, już przepikowałam. A pózniejsze odmiany wrześniowe idą w pole..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Małgosiu, posiałaś już? Uprawiasz dla siebie, czy na większą skalę? Barony to i ja polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

jeśli chodzi o marchew uprawia ktoś odmiane laguna? możecie coś o niej powiedzieć

ile na ha

jaka gleba

jakie nawożenie

termin siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

1 kg wystarczy Ci w zależności od tego co ile będzie rządek i jak gęsto będą posiane, ale tak ogólnie to od 12 do 20 arów

Na posianie 1ha potrzeba od 5 do 8 kg nasion

 

 

Na 20a to 0,4 kg wysiewam, po 3 rzędy na redlinę, redliny co 62,5 cm.

Na hektar(pod foliami) 2 kg, oczywiście jadalnej, ale ja gęsto sieje bo z nacią w pęczki robie pod folią. Jak we worki to 1,5-2kg maxio na hektar redliny takie same i 2 rzędy w redlinie.

 

Ja wysiewam lagune f1 1.8-2.0 otoczkowaną podkiełkowaną.

1.tak jak wyżej napisałem

2.4a,3b

3.jesienią obornik od bydła, 250kg polifoski 5, 200kg saletrzaku, pod korzeń.

Na nać daje odżywki podawane przy podlewaniu.

4. jak puści mróz to wysiewam choćby jutro, w piątek posiałem pod korzeń, uprawiłem i zrobiłem redliny obsypnikiem.

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

a czy obsypnik do ziemniaków formujący redliny nadaje się do formowania redlin pod marchew czy raczej musi być formownica mechaniczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

a czy obsypnik do ziemniaków formujący redliny nadaje się do formowania redlin pod marchew czy raczej musi być formownica mechaniczna

Wystarczy obsypnik (choć zastanawiam się nad zakupem formownicy z siewnikami http://www.agrofoto.pl/forum/topic/14100-uprawa-marchwi/page__st__140) może też być sadzarka do ziemniaka, a co do spłaszczenia wierzchołków to wału nie polecam lepsza będzie jakaś belka, decha coś co zaciągnie piach, wierzch redliny jest wtedy równiejszy i lepiej się sieje.

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

ktoś wcześniej wspominał o siewniku (kruk z uni) ile taki może kosztować i co o nim sądzicie bo mam w planach zakup siewnika do warzyw jedni go chwalą drudzy narzekają a co wy o nim powiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja nalezę do tych narzekających ale mimo wszystko chyba i tak bym drugi raz taki kupił, nie ma nic innego do wyboru w takiej cenie,(jedynie szczotkowe a takiego nie chcę) ja za 2x 2 rzędy dałem okolo 9 tys ze 3 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj