młody17

Warzywa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lulak    6

w tym roku bede siał pierwszy raz, ok 30 ar na początek

planuje połowe zasiać polskich - chyba śremskiego, i połowe jakiegoś holendra, być może Sonate, skoro mówisz, że dobra :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapen    0

sprzedaż warzyw to obecnie jedna wielka loteria.Raz się uda a kilka lat można się narobić i nic z tego nie mieć Jeżdże z warzywami i owocami na wgro Poznań około 7-8 miesięcy w roku i przykro jest patrzeć jak niektórzy przez całą noc może zarobią na wjazd i paliwo. Ale niech danego dnia któregoś towaru przybraknie to wtedy jest jak to sobie odbić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin91krk    0

Mieszkam w sąsiedniej gminie co kolega vvu@ i znam specyfikę tego rejonu i Go rozumiem w warzywach najgorsza jest robota sam mam ok.50 arów pod ,,foliami" czyli tunele i w czasie szczytu czyli w czerwcu-wrześniu to wierzcie mi śpię może 5 godzin na dzień ale za to kasa jest niezła pozdrawiam i życze udanego sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
hm koledzy z północy to nie mają pojęcia o życiu.

Tylko zasiać zmucić i na d*pach siedzieć.

Pomyślcie jak u nas śr. każdy ma po 5-8 ha i wszyscy żyją.

Bo więcej pracy to więcej kasy.

Proste jak papryka czerwona zawsze jest droższa od żółtej i zielonej bo podwiązywać trzeba.

A o temp. to wiadomo że ciemny zbożownik nie zrozumie jak można nie plewić pekiny w czerwcu w tunelu.

Ważywa daje na swieży rynek, a odpady i inne wybrakowane ew. na przetwurstwo za grosze.

Proste jak seler płaci po 1,2 zł na przednówku a na przetwurstwo po 0,25 gr.

 

Ja oprócz zboża, buraków, ziół, jagodników uprawiam także warzywa w gospodarstwie jednak nie wiem co Ty za ważywa dajesz na rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

Przepraszam za zbyt impulsywne posty, lecz irytuje mnie troche zachowanie

pewnych ludzi którzy może są ze wsi a mówią (piszą) infantylnie jak jacyś warszawiochy

niedoceniając ogromu pracy jaki wkładamy w produkcje warzyw.

A tą dyskusje o temp. w Polsce uznałem za swoistą prowokację,

lecz na koniec zachęcam na wyjazd wakacyjny na południe do plewnienia

od godz. 4.00 do 10.00 i 18. 00 do 21.00 w tunelach co dzień przez miesiąc.

Oczywiście nie za darmo, a dla tych którzy nie wiedzą to informuję

że w uprawie kap. pekińsiej nie stosuje się herbicydów dlatego sprawa tak wygląda.

Pozdro dla kapuściorzy.


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

A ja mam takie pytanie: jak uprawiać koper tzn kiedy siać, jak siać, ile, ogólnie wszystko o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

koledzy może ja trochę teraz nie w temacie, ale czytam że te warzywka to w tunelu robicie, a ja bym bardzo pilnie potrzebował kupić piec do tunelu, jakby ktoś coś wiedział, chciał sprzedać, albo sąsiad albo ktoś z waszych znajomych to bardzo proszę o kontakt...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Mam kilka pytań:

 

1. Ile kg kapusty (obojętnie jaki ,,model'') wejdzie do skrzynio palety?

2. Jaki jest koszt orientacyjny urzadzeń chłodzących.

3. Jak długo grupa ludzi może zbierać ręcznie 1ha kapusty?

4. Bardziej się opłaci robić rozsadę, czy kupować ?

5. Czy taki system nawadniania się sprawdzi ? NAWADNIANIE

 

Chodzi mi tylko i wyłącznie czy nie zaszkodzi młodym sadzonkom ? Odpowiadać tylko na to pytanie...

6. Pójdę na łatwiznę, Jaki jest orientacyny koszt adaptacji budynku 30m-6m-3m wysokosc na chłodnie. Najtańsza metoda, styropian, Klima itd...

7. Jak czesto trzeba podlewać? Ile tygodniowo wody potrzebuje kapucha, ile miesiecznie, ile rpzez caly okres wegetacji?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1, Ja mam skrzynie 1,2m x 1m wys. 1m to wchodzi 500kg

3, 2,5t w ciągu 3,5 godziny (jeden łapie dwóch wycina )

4, Ja osobiście rozsadę robię sam


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok..Dzieki..mile widziane odpowiedzi na inne pytania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Witam. Mam kilka pytań:

 

1. Ile kg kapusty (obojętnie jaki ,,model'') wejdzie do skrzynio palety?

2. Jaki jest koszt orientacyjny urzadzeń chłodzących.

3. Jak długo grupa ludzi może zbierać ręcznie 1ha kapusty?

4. Bardziej się opłaci robić rozsadę, czy kupować ?

5. Czy taki system nawadniania się sprawdzi ? NAWADNIANIE

 

Chodzi mi tylko i wyłącznie czy nie zaszkodzi młodym sadzonkom ? Odpowiadać tylko na to pytanie...

6. Pójdę na łatwiznę, Jaki jest orientacyny koszt adaptacji budynku 30m-6m-3m wysokosc na chłodnie. Najtańsza metoda, styropian, Klima itd...

7. Jak czesto trzeba podlewać? Ile tygodniowo wody potrzebuje kapucha, ile miesiecznie, ile rpzez caly okres wegetacji?

 

Pozdrawiam

no ładnie.w tym roku kapusta w cenie to odrazu amatorzy się rzucają na uprawę kapusty.ale o tym ze 2 lata temu była po 8gr to juz nikt nie pamieta haha :D

.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Boli Cie to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

@przemek121088

 

Hehehe..

 

Masz problemy z czytaniem czy ta wypowiedz była tak zaplanowana i miała tylko oburzyć pytającego?

 

 

@HubertOjdana

 

2.z tego co mi wiadomo to jakies podstawowe małe urządzenia mozna kupic juz za ok 10 tys. Jesli miałby to byc do budynku 30x6x3 to co najmniej 50 tys. na agregat chłodniczy.

3. Nie okresliłes dokładnie jak duza grupa. Myslę ze około 3-4 dni zajmie 3. osobom napełnianie skrzyn kapustą z 1 ha przy wzorowym plonie. Bez pośpiechu i przy sprzyjającej pogodzie.

4. Bardziej opłaca sie produkowac rozsade, ale potrzebny jest czas, jakies tunele lub rozsadnik, instalacje nawadniające no i przede wszystkim umiejętnosci co ścisle wiąze sie z praktyką.

5. Moze sie sprawdzic. Sami korzystamy z podobnego sposobu, ale polecam ten sposób na rozdrobnione pola( takie jak u nas) bo pomimo pozornie niskich kosztów na początku pozniej system ten staje sie uciązliwy, zabiera duzo czasu i paliwa. A sadzonki powinny przezyc - kwestia wytworzenia odpowieniego cisnienia i wielkosci kropel. chyba ze bedziesz je polewał tym samym ciemnym płynem co na zdjeciu :lol:

6. No to juz latwa matematyka :lol: mnozymy powierzchnie scian i stropów razy cene materiału ( styropian, kołki, jakas gładz) powiekszoną o koszt robocizny no i wychodzi. Nalezy pamiętac o ocieplaniu wewnątrz budynku jesli ma to byc chłodnia. + do tego drzwi termo-szczelne cos około 1000 zł za m^2

7. Kapusta wymaga bardzo duzo wody. To jeszcze zalezy od tego czy to ma byc wczesna czy pozna, ale na ogół zadowala sie opadem na poziomie 25 mm 3-5 razy w okresie produkcji.

Ale czemu tak wypytujesz o to nawadnianie? Przeciez opadów w Polsce pod dostatkiem. Ludzie kombinują jak wypompowac wode z pola, a Ten bedzie nawadniał :lol:

 

Zdradz prosze do czego potrzebne Ci te informacje, bom ciekaw? Ja chyba zaspokoiłem Twoją ciekawosc, co? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

6.

W tym punkcie chyba ostro przesadziłeś :D ja to chce tanik kosztem zmodernizowac stare pomieszczenie a nie budowac od podstaw.

 

7. Kto pyta nie błądzi :lol:

 

Informacje potrzebne bo na wiosnę planuje posadzic 5ha kapusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe..

 

Masz problemy z czytaniem czy ta wypowiedz była tak zaplanowana i miała tylko oburzyć pytającego?

 

 

O co ci chodzi lampo 60


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

o 5 HA KAPUSTY? na to to już musisz mieć pewny zbyt bo w tym roku sprzedając kapuste na giełdzie z 3 ha zajeło mi to prawie 2 miesiące dzień i noc praktycznie tylko zmiana aut i dalej a kwaszenie zawsze mniej płaci czodzimi tu o wczesną . 3 metry to moim zdaniem za nisko na chłodnie szkoda pieniędzy w to pakować. dobra ilolacja i tyle chłodnia ma sens od 6 m wysokości komora najlepiej w prostokoncie agregat umieszczony na krótszej scianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

@HubertOjdana

 

ale dlaczego przesadziłem? napisałem tylko o ociepleniu tego budynku. bo jesli chcesz miec tam chłodnie to musisz tak ocieplic, aby nie było strat energii.

 

Nie boisz sie ze na ten sam genialny pomysł wpadło wielu rolników? Miejmy nadzieje ze masz juz zapewniony zbyt :D

Jesli chcesz wiedziec wiecej o uprawie kapusty to polecam ksiązke Anny Wize.

 

@przemek121088

 

zauwaz o co pytał HubertOjdana.

pytał czy taniej jest kupic czy wyprodukowac rozsade, a Ty piszesz "Ja osobiście rozsadę robię sam".

 

To żeś mu pomógł :lol:

 

sory ze sie przyczepiłem, moze to było mało istotne, ale warto dbac o przejrzystosc wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja k nie ma doświadczenia albo chce wczesną to bezpieczniej będzie zamowić, a jak już bedzie sadził to musi uwarzac żeby na jakimś mokrym polu tego nie sadzić bo kapysta nie wytworzy odpowiedniego systemu korzeniowego i po prostu bedzie mała, jak pewnie większośc zauwarzyła w tym roku mokrym lepsza kapusta była na piachu niż na jakimś naprawde dobrym stanowisku i jeszcze w roku deszczowym tak trzeba rozłożyć nawożenie aby nawóz dostarczac w mniejszych dawkach a częściej, bo dużej dawki roślina naraz i tak nie wykorzysta a nadmiar wypłuka woda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

o 5 HA KAPUSTY? na to to już musisz mieć pewny zbyt bo w tym roku sprzedając kapuste na giełdzie z 3 ha zajeło mi to prawie 2 miesiące dzień i noc praktycznie tylko zmiana aut i dalej a kwaszenie zawsze mniej płaci czodzimi tu o wczesną . 3 metry to moim zdaniem za nisko na chłodnie szkoda pieniędzy w to pakować. dobra ilolacja i tyle chłodnia ma sens od 6 m wysokości komora najlepiej w prostokoncie agregat umieszczony na krótszej scianie

 

Zbyt mam dlatego sobie nim d*py nie zawracam..

 

Czyli nie polecasz przerobienia takiego budynku na chlodnie? hmm, dzieki za cenna uwagę. Co masz na mysli ,,dobra izolacja'' ? Ja właśnie planowałem dobrze izolować budynek i wpakować do środka jakieś urzadzenei chłodzące.

 

@HubertOjdana

 

ale dlaczego przesadziłem? napisałem tylko o ociepleniu tego budynku. bo jesli chcesz miec tam chłodnie to musisz tak ocieplic, aby nie było strat energii.

 

Nie boisz sie ze na ten sam genialny pomysł wpadło wielu rolników? Miejmy nadzieje ze masz juz zapewniony zbyt :D

Jesli chcesz wiedziec wiecej o uprawie kapusty to polecam ksiązke Anny Wize.

 

 

400,000zł na przerobienie ?? taniej wyjdzie postawic nowa chłodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Najlepszą izolacyjność ceplna i gazową uzyskasz stosując piane poluretanową po ok. 8cm na sciany i sufit u nas mamy jeszcze 5cm na podłodze pod posadzką przemysłowa i masz izolacje jak sie należy w sumie nie wychodzi wiele drożej niż steropian i myszy jej nie gryzą.

ALE musisz wiedzieć że chłodnia to nie jest tania sprawa komora na 300ton może kosztować około 100tyś plus budowa budynku więc w twoim przypadku przechowalnia będzie lepszym rozwiązanim z resztą kapustne to do chłodni trafiaja na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu się mylisz :D mam w chlewni izolację na suficie poliuretanową i nawet tam myszy sobie gniazda robią.

Zastanawiałem się też nad nią..można znaleźć tanie okazy z rozbiórek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Jeżeli o uprawie kapusty masz takie samo pojęcie jak o kosztach postawienia chłodni to życzę powodzenia....

A co do zbytu, w tym roku każdy ma zbyt zapewniony i wielu przyjaciół w postaci pośredników, hurtowników i przetwórców kapusty i warzyw zobaczymy co będzie za rok...


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O uprawie kapusty i chłodniach nie mam zielonego pojęcia. Co nie zmienia faktu, że ją posadzę.

Odpowiedzi typu ,,daruj sobie'' ,,zajmij sie swoimi 580hektarami'' ,,nie dla psa kielbasa'' prosze sobie darować.

Chcę zaczerpnąć porad, usłyszeć wskazówki a nie słuchać idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj