młody17

Warzywa

Polecane posty

Popieram ZIMNEGo jak masz zbyt to produkuj bo bez niego mozesz sie łądnie załatwic a w dzisiejszych czasach trudno jest z kontraktacjami ale warto próbowac. Osobiscie mam warzywa i troche tego jest ale jakbym nie miał kontraktacji to wogóle bym przestał siac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

My na przyklad nie mamy zadnych kontraktow sprzedajemy towar bezposrednio na rynku w Broniszach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mortal82    0

zgadzam się z zimnym, szkoda nerwów! Jestem synem rolnika, mój ojciec prowadzi gospodarstwo rolno-warzywne na 40ha i wiem jakie pieniądze wkłada co roku w ten areał a pewności nigdy do końca nie ma, bo wkońcu jesteśmy uzalerznieni od pogody. Dzisiaj chwile byłem w przechowalni do cebuli i patrze, a tam jeden wielki syf! nie wiem co się stało ale ponad 200ton cebuli jest do wyrzucenia (zgniła), już dzisiaj ponad stówke pracownicy wywiezli na śmieci. Podejrzewam że przyczyna jest w glebie, ponieważ zajmujemy się dość długo uprawą cebuli a jak wiadomo cebula to killer dla gleby no i w związku z tym mamy na dwóch polach 4ha i 5ha fuzarioze, czyli chorobe która wpływa na zgnilizne stópki cebuli. We wrześniu w czasie zbioru widziałem że niektóre cebule są chore, wiadomo że wszystkich nie da się usunąć przed składowaniem na pryzmie, myśleliśmy że ją dosuszymy, ale jednak przeliczyliśmy się no i teraz niestety cebule szlak trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

no tak tylko wez jzdij na ten rynek caly rok osobiscie, to pozna tam powalenca dostac;/, mnie sama robota tak nie meczy jak jezdzenie na plac

jak dla mnie najlepszym rozwiazaniem byly by grupy producenckie i sprzedarz hurtowa, i nie bawienie sie na rynkach hurtowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był numer gg a co do tej zgnitej cebuli to czemu jej nie sprzedałęs przedtem jak wiadomo było ze w tym roku jej jakosc była słaba przez pogode to trzeba było sie w sezonie pozbyc wszystkiego i to za ładna cene to na nowego jelonka około 100koni by ci stykło :)albo cos w tym stylu :D wiem bo sam sie troche obłowiłem w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był numer gg a co do tej zgnitej cebuli to czemu jej nie sprzedałęs przedtem jak wiadomo było ze w tym roku jej jakosc była słaba przez pogode to trzeba było sie w sezonie pozbyc wszystkiego i to za ładna cene to na nowego jelonka około 100koni by ci stykło :)albo cos w tym stylu :D wiem bo sam sie troche obłowiłem w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mortal82    0

ja bym tak zrobił, problem w tym że to nie ja decyduje. Fakt, troche forsy poszło się j....... ;]. Tak pozatym, to w chwili obecnej, cebula nie ma za ciekawej ceny, a jeszcze są problemy ze zbytem. W mojej miejscowości jest firma która jest jednym z liderów w Europie zajmująca się przetwórstwem cebuli i nawet oni przerabiają tylko cebule z kontraktów, swoją i na okrągło tiry przyworzą cebule z Holandi, wieć nie ma mowy jak narazie żeby kupili coś od rolników ktorzy nie mają kontraktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ty ile tego produkujesz ze nie masz kontraktacjii jezeli siejesz juz od kilku lat to powinienies wiedziec ze sa rózne lata i chyba 4 lata temu był bum na cebule i wtedy chodziła po 10 gr za kilo a to niejej duzo i mało tego wielu nie sprezedało wogóle bo nikt nei chciał brac i wywalili całe zbiory a utrzymali sie tylko ci co mieli kontrakty bo wtedy to musza kupic czy chca czy nie a co do sprzedazy detalicznej to ile sie bys musiał nastjec zeby sprzedaz chociaz 100t na targu przeciez to jest nie realne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mortal82    0

tak 4 lata temu było nie ciekawie, a mimo to wszystko sprzedalismy bez żadnych kontraktów. Tak naprawde warto kontrakotwać jak ktoś ma ok. 1000ton lub więcej. My przechwujemy ok. 400-700 ton (zależy od roku) i nie pamiętam żebyśmy byli na kontrakcie. Mamy swoich małych, dużych stałych odbiorców lecz w tym roku Holendersa cebula jest tak tania że masakra i dlatego ceny cebuli ( nie młodej "skoniek1") spadły.

"1014tojesto" kto tu mówi o sprzedaży detalicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kIEDYS MOZESZ SIE PRZEJECHAC . nie zawsze ci sie uda sprzedac a kontrakty to jednak gwarancja z tym ze ja jestem w całkiem innej sytuacji bo my mamy jakby grupe producencka tylko ze nie formalnie :D i troche wiecej jak 700t sprzedajemy razem z wspólnikami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

ja wiem tyle że przy warzywach jest najcięższa robota. Wiosną zasiej w multiplaty, podlewaj codzień 2 razy, później zasadź, jak sucho podlewaj, później trzeba dziabać (chodzi tu o kapuste) a później zwieź i przechowaj (zwożenie najgorsze jak dla mnie)a później sprzedaj kapuste po 15 gr. za główke. a jak nie masz odbiorców to nic na tym nie będziesz miał tylko kase utopisz i nie odzyskasz więc się dobrze zastanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0
ja wiem tyle że przy warzywach jest najcięższa robota. Wiosną zasiej w multiplaty, podlewaj codzień 2 razy, później zasadź, jak sucho podlewaj, później trzeba dziabać (chodzi tu o kapuste) a później zwieź i przechowaj (zwożenie najgorsze jak dla mnie)a później sprzedaj kapuste po 15 gr. za główke. a jak nie masz odbiorców to nic na tym nie będziesz miał tylko kase utopisz i nie odzyskasz więc się dobrze zastanów.

warzywa jak już uprawiać to cały czas te same i tyle samo, lub troszeczke więcej lub mniej! Bo to jest tak że:

1 rok - dokładka

2 rok - dokładka

3 rok - dokładka

4 rok - dokładka

5 rok - zapłaci ci wszystkie poprzednie i jeszcze pożądnie zarobisz!

A jeżeli ktoś skacze że jeden rok pietruszka, drógi marchew a w trzeci cebula , to nigdy nic nie zarobi, chyba że trafi w dobry rok, ale to naprawdę trzeba mieć szczęście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

jest dokładnie tak jak mówi szymon nieraz było tak że ładnych kilka ton się w pole wywalało a ceny były poprostu śmieszne, teraz wysprzedane prawie wszystko tylko zostało pietruszki marchwi i selera i po dobrych cenach. Ziemniaki poszły ładnie i były super przechowane więc trochę kuzyn się odbił. Ale warzywa to jak gra na giełdzie- nie ryzykujesz to nie masz. Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

co proponujecie uprawiac po wczenych ziemniakach i cebuli ozimej chodzi mi o dwie uprawy w jednym roku a nie o następny rok... słyszałem co dużo osób uprawia kapuste pekińską tak myśle czy dało by rade jeszcze raz zasadzic ziemniaki ale to chyba nie wypali bo i plodozmian niezabardzo oraz za długo rośnie chyba bym na gwiazdke zbierał <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

@yooo ja sie spotkałem z takim i takim rozwiązaniem, a mianowicie uprawa kapusty po ziemniakach jest jak zalecana jeszcze jak jest obornik pod ziemniaki to juz cacy <_< a z druga propozycja, ze ziemniaki po ziemniakach tez wiele razy sie spotkałem tylko, ze te wczesne musisz mieć z uprawy pod agrowłókniną, żeby je jek najwcześniej zebrać i zaraz sadzisz następne... Co do tego co sadzic po cebuli to nie nie wiem bo u mnie w okolicy nikt nie sadzi cebuli :/

A i nie zapomnij, kapusta ma inne wymagania co do pH gleby jak ziemniaki!! Zaleca sie wapnować pole.

 

Pozdrawiam!!

 

<--- 100 <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

hmm kapusta niestety wymaga dużo ludków do pracy ale tak myślalem o czym co można zmechanizowaćnp. marchew , pietruszka itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku miałem 1 ha jarmużu i nic nie zebrałem. :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj