młody17

Warzywa

Polecane posty

młody17    13

Zauważyłem, że jest kilka osób na AF które to zajmuja sie uprawa warzyw :blink: Mam takie pytanie: Jak myślicie jak rozplanować uprawy warzyw (przedplon, plon główny, popolon), aby uzyskać warzywa na które w danym mamęcie jest popyt?? Mam takie książkowe propozycje ze szkoły, ale to tylko teoria, a jak wiadomo w praktyce jest zupełnie inaczej. Zaznaczam, że uprawy miły by się znajdować w gruncie ewentualnie pod włukniną!! Myslałem głównie o Pekince, ale przeciez moge lepiej pole wykozystać:rolleyes: Prosze o propozycję!! Z góry dziękuje i pozdrawiam mlody17;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Właśnie myslimy z tata narazie nad taka małą :rolleyes: Mozecie powiedzieć jaki jest koszt założenia przechowalnij (przekształcając do tego celu nieurzytkowaną stajnię) ?? z góry dzieks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

jesłi chcecie moge podesłac na af fotki mojej przechowalni przerobionej z obory. :rolleyes:


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

gdybyś mógł byłbym wdzięczny bo zabardzo nie mam koncepcji jak sie a to wziąść :/ dzienks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

prowizorka w sumie nie wyjdzie ci drogo, w sklad takiej wchodzi styropian i uszczelnienie calej obory, ale przechowalnia z prawdziwego zdarzenia to juz grube miliony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

no własnie tak myślimy z tatkiem ocieplic tylko steropianem i było by na kilka lat a z czasem jakby się gospodara rozwijała to wybudowałbym taka z prawdziwego zdarzenia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

ale czy to sie opłaca wydawac tyle kasy? w takim czyms długo towaru nie przeczymasz jak bedzie ciepła zima jak naprzykład w tym roku. A po 2 towar z chłodni nie jest drogi bo sprowadzaja warzywa z zachodu. A co uprawiacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Do tej pory to ziemniaczki, ogóreczki, patisonki w tym roku jeszcze buraczek i seler. To przechowujemy w piwnicy. Ale chcielibyśmy zacząć uprawiać również inne warzywa np. kapusta pekinska itp, a do tego to jest juz potrzebana przechowalnia, na dodatek mamy zamiar w tym roku założycz plantację truskawek, które przed sprzedażą po zbiorze w gorące dni też należy "schłodzić". Myślę, że w zimie nie byłoby problemu ze sprzedażą bo w moim regionie są tylko 2 gospodarstwa warzywne. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
A po 2 towar z chłodni nie jest drogi bo sprowadzaja warzywa z zachodu.

 

towar z chlodni nie jest drogi?????? cebule sprzedaja po 2 zl za kg z hektara zbieraja 70 ton to jest 140 000 z hektara, tylko problem zeby zebrac schlodzic przetrzymac wyczyscic i sprzedac zalozmy w styczniu, lutym czy marcu zaleznie od roku i tak jest z kazdym warzywem tylko trzeba trafic bo jednego roku jest droga np. marchewka i ziemniak, a drugiego pietruszka i cebula, ale np. por jest zawsze drogi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoniek1    0

no a jak trafisz ze cały towar z chłodni bedzie tani. Moim zdaniem najważniejszy jest zbyt, jak jest zbyt na dany towar to i cena jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak przetrzymasz przez zime to nie ma mozliwosci zebys dostal tak slaba cene zebys nie zarobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Coraz bardziej sie do tego przekonuję :rolleyes: Patrzyłem dzisaj na aktualne ceny warzyw w gazecie i pekinka jest po 3,30 za kg, więc mysle że taka cena byłaby zadowalająca?? jak sadzicie?? A moze podpowiecia jakie inne warzywa jeszcze uprawiac, ktore przynosiłyby dobry dochód?? Narazie mamy 4 ha, ale juz niedługo areał się zwiekszy do okolo 10ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

Nie podniecajcie się tak tym przechowaniem, nie raz, nie dwa było tak że towar na jesień był droższy niż ten z przechowalni w kwietniu czy maju. w przechowalni cebula mak do końca kwietnia ziemniaki tak samo do reszty musi być chłodnia i do tego jeszcze z dobrym wyposażeniem. Na szczęscie są takie strzały jak w zeszłym roku gdy pietruszka była po 10 zł za kg, niedaleko gość za 1 ha kupił sobie za gotówkę nowego Zetora(frajer).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Nie podniecajcie się tak tym przechowaniem
za 1 ha kupił sobie za gotówkę nowego Zetora

i jak tu sie nie podniecac???? w sumie w kazdym roku jest "strzal" na cos, ale z warzywami wiaze sie duze ryzyko, nawet jesli ma sie przechowalnie, bez niej to wogole ruletka, znajomy w tym roku mial ok. 30 ha marchewki i nie ma przechowalni ale mial szczescie bo zima byla tak lekka, ze jeszcze w lutym kopal i sprzedal po dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

wedlug mneijak ja sieje caly czas cebule okolo 1,3ha czasami wiecej

to itak wychodze na swoim bo jedniego roku dostane po d... a drugego sie odbije

to zaleta nastawienia sie

posiadam przechowalnie jakies 4 lata

i nie zawsze oplaca sie zostawaic towar na zime

sialem jeszcze pora i selera ale juz z tego rezygnuje fakt dpobra cena ale zbyt sredni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Czy opłaca się zaczynać uprawę warzyw, budować szklarnie, przechowalnie itd. Jest na tym jakiś interes? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

szklarnia to naprawde powazny wydatek siegajacy nawet 100zł za m^2 a pozatym trzeba miec naprawde spory zasób wiedzy i sprzetu zeby sie w to bawic, a co do chlodni to jak juz ktos wyzej zauwazły to np marchwi w tym roku niespecjalnie sie oplacalo przechowywac bo na jesieni byla po 80 gr a teraz jest niewiele drozsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Szklarnia to droga ale foliak, a co do wiedzy to narazie muszę skończyć gimnazjum, potem wybieram się do ogólniaka o profilu biologiczno- chenicznym, a potem pewnie jakieś studia , troche sami mieliśmy plantacje truskawek, wujek też kiedyś miał trochę kapusty, kartofli, ogórków, także wiedzy powinienem załapać, ale to jeszcze zobaczymy jak wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

ale foalia a szkalrnia to calkowicie inne obiekty nie uzyskasz tego samego pod folia co pod szklem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

sa rozne szkoly co do tego

tzn niektorzy uwazaja ze do typowo wczesnych upraw mmozna spokojnie sadzic ogorka pod folie , ale co do pomidora wielu ma mieszane uczucia.

no ale najpierw napisz co chcesz hodowac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Na razie nie wiem, tak jak napisałem wcześniej musze skończyć gimnazjum :blink: ale to już nie długo a potem to się zobaczy , ale je w tym widzę swoją przyszłoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ja się warzywami nie zajmuję ale myślałem o tym. Jak jest z opłacalnością? Gdzie sprzedajecie swoje produkty?


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

powiem ci tak jak masz zbyt to produkuj, bo jak nie masz pojecia gdzie i jak to sprzedac to naprawde nie pakuj sie w warzywa bo szkoda twoich pieniedzy i nerwow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj