Zaloguj się, aby obserwować  
Avendrion

New Holland a Laverda

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Avendrion    40

Witam. Chciałbym abyście mi pomogli. Co możecie powiedzieć o kombajnie Laverda 256 REV u nas w okolicy niestety nic takiego. Temat ten dotyczy także kombajnu New Holland i tu mamy CSX 7080 co prawda nie ma co ich za bardzo porównywać bo CSX jest większy ale bardziej chodzi mi o awaryjność Laverdy. Czy ktoś w okolicy u Was ma takiego? Czy dobrze się mu spisuje.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A ile masz ha? Jak daleko masz do dilerów?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

rozumiem ze az 190 tys roznicy tak?

No cos duzo sie wydaje ale jesli tak jest to bralbym tanszego bo za 190 tysi juz ladny siewniczek nowy mozna kupic talerzowy... czy cos innego...

wolalbym chyba NH bo przyjely sie dobrze w Polsce, a bynajmiem duzo w mojej okolicy...

Polecilbym bardzien NH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Na ha nie chciałbym zwracać uwagi bo na razie jest 180 ale za rok może być i jeszcze raz tyle albo połowe mniej kto to wie. Do oby dwóch dilerów nie mam za daleko. I proszę o nie proponowanie innych bo na te już są pisane wnioski i teraz nie wiemy na który się zdecydować.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A czemu akurat model CSX? Może tańszy jednak np TC5080 ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Pisałem że już na te dwa kombajny są wnioski pisane więc proszę o nie proponowanie innych ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A jak ogółem wygląda cena tych kombajnów? Nie chodzi mi o tą różnice B)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

CSX 7080 kosztuje około 600 tys netto

Laverda REV 256 kosztuje 440 tys netto


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

NH miał mieć szerokość całego hederu 6.1m natomiast Laverda szerokość cięcia 5.4m nie ma napisane ile cały heder ma.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

190 tysia to kupa kasy B)

Taka oferta Laverdy jest ciekawa ma niezłe parametry , cene za taka kase to mozna zaoszczedzic albo na maszyny zainwestowac B)

EDIT: JA bym zaryzykował - w razie awarii masz drugi kombajn B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A Dominatora sprzedajesz się rozumie?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@mickas092

 

No niestety będzie on sprzedany. To nie chodzi o jedną awarię ale czy on nie będzie się psuł jak np. bizony.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ogółem ja myśle że jednak opłaca się dołożyć do NH. Jednak ta marka kombajnów jest na drugim miejscu wśród najczęściej kupowanych w Polsce B)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Szukałes na AF uzytkownikow podobnych modeli?? Moze maja jakies spostrzezenia B)

EDIT: W galerii jest kilku uzytkownikow Laverd B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

O jakość Laverdy, to bym się nie martwił, te same kombajny to Fendt i MF tylko w innych kolorach produkowane w tej samej fabryce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Laverda będzie miała więcej elektroniki niż NH?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Nie wiem, nigdy nie miałem do czynienia z NH i z Laverdą. Po to jest ten temat żeby ktoś się wypowiedział co ma Laverde lub NH


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr92    0

W tym przypadku postawiłbym na laverde ponieważ za 190 tyś. to możesz sobie kupic nowy ciągnik pomocniczy w gospodarce np. df agrofarm 100 to opryskiwacza, roziewacza itp. Laverda to kombajn który ma bardzo dobrą opinię użytkowników na zachodzie jak i w Polsce. Polacy wiedzą o laverdzie tak jak francuz o bizonie. Jeśli masz serwis blisko twojego zamieszkania to myślę że nie powinno być problemu. Napewno sprzedawca będzie o Ciebie dbał żebyś dawał dobre słowo o tym kombajnie, polecał go innym. Laverda to kombajn ocynkowany więć rdzy nie powinno być, niewiem jak w tym przypadku ma nh. Który z tych kombajnów ma większą wydajność i o ile? Dowiedź się i pojedź do użytkowników Nh i laverdy. Popytaj się ludzi co maja te kombajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A jak wygląda wprawa z serwisem ale na całą Polske? Czy ma dobrze rozwiniętą sięć serwisową aby zapewnić dostęp do wielu częsci?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr92    0

Tak, przyznam Ci rację, że laverda ma jak na razie kiepską sieć serwisową. Ale przecież NH w Polsce też kiedyś zaczynał. Na początku nigdy nie jest różowo. Ja bym właśnie pojechał do posiadaczy laverdy i nh i dowiedziałbym się co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No "jak na razie" tylko ze serwisu nie rozbuduja w rok aby byl jakis punkt np w kazdym wojewodztwie B) Trzeba patrzyc na punkty serwisowe przed kupnem czyli teraz B)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Części będą dostępne od dilera którego bierzemy kombajn w jakim czasie ? nie wiem.

Co do jeżdżenia i pytania się o Laverde to tata był na takim pokazie multimedialnym i byli tam przedstawiciele tych kombajnów, Ci którzy są zainteresowani a także tacy którzy posiadają ten kombajn i go sobie chwalili.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr92    0

Avendrion zapytaj się sprzedawcy czy potrafi zapewnić Ci dobry serwis, pogadaj z chłopakami z serwiu. Podjedź do właścicieli laverd. 190 tyś. to kupa kasy. Kumpla stary kupił z francji NH 8070 jak dobrze pamiętam. Już drugi miesiąc szuka sit żaluzjowych i nigdzie nie może kupić. Tylko że on tak szuka jak by nie mógł, nie zależy mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj