Skocz do zawartości
tomb2

Prędkości C-360 na poszczególnych biegach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

thor1984    7

Czekając na prędkościomierz rowerowy zamówiony na allegro dziś dokonałem pomiarów a właściwie moja narzeczona uzbrojona w stoper. Ciągnik to ursus c 360, 3 bieg szosowy:

- 1200 obr/min - 5,5 km/h

- 1300 obr/min - 6 km/h

- 1400 obr/min - 6,4 km/h

- 1500 obr/min - 7 km/h

- 1600 obr/min - 7,3 km/h

Na 4 biegu szosowym przy 1200 obr/min wyszło 9,2 km/h

Jakiś punkt odniesienia mam, na ile dokładny - to się okaże podczas wykonywania oprysku.

Adi96    865

Do oprysków 3 bieg i 1200 obr/min.Co do szybkości w transporcie duże ma znaczenia.Co do pompy podkręcania nie widzę sensu.Raz że pompa dostaje i przy 3000 obr/min popychacze się gną 2 silnik wyłożywany.U mnie dawka jest ustawiona fabrycznie do 2400 z pompa nic jeszcze nie robiłem.

demon17    1

Witam, kupiłem rozsiewacz nawozów MDS 921 i problem polega na tym że nie wiem jak jechać żeby było dobrze;p Interesują mnie prędkości 6km/h, 7km/h i 8km/h przy obrotach WOM ~540.

Z tego co wyczytałem to mniej więcej tak to wygląda (dobrze??):

bieg 2 2200 => 6

bieg 3 1700 => 7

bieg 3 2000 => 8

Edytowano przez demon17

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz wg. instrukcji obsługi

large_261367354.jpg

demon17    1

Czyli wychodzi na to że:

bieg obroty prędkość

2 1900 => 6

2 2200 => 7

3 1800 => 8

3 2000 => 9

3 2200 => 10

Edytowano przez demon17

agrofotol    0

Witam wszystkich :mellow:

Jest jakaś tabela lub mierzył ktoś prędkość na poszczególnych biegach w C-4011 z silnikiem od C-360.

Przykladowo ile km/h może być na 2 szosowej przy 2000 obr/min?

agrofotol    0

Ok. C-4011 przy 42KM na 2 bez reduktora i 2000 obr/min - 7,17 km/h,

C-360 przy 52 KM też na 2 bez reduktora i 2200 obr/min - 7,102 km/h,

A ile może być na 2 bez reduktora przy 2000 obr/min w c-4011, gdzie są szybsze zwolnice, ale w której zamontowany jest silnik od C-360, który ma 52KM?

Czyżby te 10 koni i róznica 200 obr/min nie miałyby tu nic do gadania i dalej byłoby to 7,17 km/h?

Piotrek789    10

Witam szanownych Agrofotowiczów :) Zakupiłem w tym roku rozsiewacz no nawozów marki amazone z-604r i bedzie on głownie współpracował z ursusem c-360. W tabeli wysiewu rozsiewacza jendym z kryterium do dozowania dawki w kg/h jest prędkość. Mianowicie, czy wiecie jakie prędkości osiaga ursus c-360 na poszczególnych biegach przy poszczególnych obrotach ? :P z góry dziekuję za pomoc :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niedawno znalazlem coś takiego ale jeszcze tego nie testowalem. Przyjmij dla trzeciego biegu 0,45 km/h (0,125 m/s) dla każdych 100 obr/min. Dla np. 1000 obr/min będzie to 4,5 km/h, a dla 1600 obr/min będzie to 7,2 km/h . Na drugim biegu będzie to 0,323 km/h dla każdych 100 obr/min, a na czwartym 0,69 km/h dla każdych 100 obr/min. Jeżeli ktos wie cos wiecej na ten temat to chętnie się dowiem :)

meduza06    0

tabele prędkości podane w instrukcjach są podawane na podstawie całkowitego przełożenia skrzyni biegów i nie uwzględniają poślizgu, załóżmy że jakiś tam traktor na danym biegu przy prędkości obrotowej 2000 jedzie 18,32 km/h oznacza to że całkowite przełożenie wyniesie 18,32/2000= 0,00916 znając przełożenie na danym biegu możemy z łatwością policzyć ile pojedzie na tym samym biegu z mniejszymi obrotami np 1000 obr/min 1000*0,00916=9,16. tak jak to już ktoś wcześniej powiedział obliczamy to z proporcji. dodam jeszcze że prędkość taka zależna jest od promienia dynamicznego opony jaka jest na ciągniku a ma na to wpływ zużycie wynika to ze wzoru na prędkośc linową. Prędkośc linowa = prędkość kątowa * promień dynamiczn (np.0,585m) 18,32/0,585=31,32 [rad/s] gdy zużyta opona będzie miała promień mniejszy o 5 cm to prędkośc wyniesie 31,32*0,535=16,76 [km/h] niby tylko 5 cm mnie na promieniu a różnica na prędkości prawie 2 km/h co przy wykonywaniu oprysku daje istotna różnice, dodatkowo należało by uwzględnić poślizg tak jak ktoś to już wcześniej pisał, z tego co mi sie kiedys o uszy obiło na ściernisku wynosi ok 3 % myśle że podczas zabiegów pryskania mamy podobne warunki jak na ściernisku, jeśli to jest prawda to przy 7 km/h mamy strate prędkości 0,21 km/h co nie robi takiej różnice. Dobierając robocze podczas opryskiwania w swojej c360 robię to tak: najpierw ustalam wydatek wody jaki chcę wylać na hektar, jak już wiem ile to ma być sprawdzam w tabeli prędkość i ciśnienie cieczy roboczej jakie musze ustawić przy danych rozpylaczach przeważnie jest to 7km/h 3,5 bar i 300 l/hektar. Aby uzyskac te 7 km/h najpierw zamieniam to na m/s. 7km/h =1,9 m/s wynika to z 7/3,6=1,9444. jak już znam prędkość w m/s to na drodze rysuje linie startu i odmierzam 19 m i rysuje druga linie, teraz przy użyciu stopera prubuje do tej pory aż w 10 sekund przejadę dokładnie ten odcinek. jak przejazd jest szybszy to zmniejszam obroty i odwrotnie. Podczas pomiaru czasu przejazdu ciągnika przez dany odcinek musu on poruszać się cały czas z tą samą prędkością więc nie startuje z linij tylko pare metrów wcześniej aby ciągnik mógł się rozpędzić i w momencie dojechania przednich kół do linij druga osoba włącza stoper i wyłącza gdy koła przednie dojadą do drugiej lini.

lukejro    155

Zamiast się produkować wystarczy odmierzyć 100m. Zmierzyć czas przejazdu w sekundach i podstawić do wzoru V (km/h) = 360/T, (T czas przejazdu)

banan575    104
Napisano (edytowany)

moja najwieksza  prędkość ursusa 360-3P to 26 km/h maks

2350/ 2400 obrotow max 

Przejechalem 63km w dwie i pol godziny 

Edytowano przez banan575

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez wojtal657
      witam, po podłączeniu wtyczki z przyczepy do gniazda nastąpiło zwarcie , nie działają swiatła pozycyjne  i kierunkowskazy , a poza  tym wszystko działa , z bezpiecznikami nic sie nie stało . Co może być przyczyną?
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?