tomb2

Prędkości C-360 na poszczególnych biegach

Polecane posty

zetor5321    1

tak, powinna mieć 30 zębów

 

moje c360 są wolne jadą około 20km/godzinę

25km/godzinę to muszę ostro doginać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Cała sprawa stoi w ilości zębów na trybach. W jednej bęzie na jednym trybie kilka wiecej a na drugim mniej a wdrugiej odwrotnie w pierwszym mniej a w drugim więcej. Mój ojciec wie nawet ile na którym jest trybów. Wie o tym ponieważ przy remoncie musiał jeździć wymieniać tryby bo kupił chyba te 25 a w c 4011 u mnie idą te 30 i nie pasowało mu i dopiero jak wytłumaczył mu mechanik że tu taka niespodzianka. Ale jak dla mnie to np w przetrząsaczu opryskiwaczu czy kombajnie do buraków leprza 4011 bo szybsza troche na poszczególnych biegach ale 360 jak coś ciężej to lepiej idzie. Jak masz dwie 360 i jedna na 25 druga 30 to powinieneś widzieć tą rónice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

A ja sie dziwiłem dlaczego nasza tak zasuwa to teraz wiem czemu sasiada dogoniłem bez wiekszych problemów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

a czy do c330 tez sa takie rożne wałki??? Zeby 330 szybciej jechala ; :D .

Ale 360 co jest szybsza to moc ma taka sama>>???<<< czy jest slabsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

na tym wolniejszym u mnie lepiej w polu idzie ciut wolniej ale tak szybko się nie zaczyna dusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliasz    0

Jak myślicie czy będą pasować?

Przyspieszy to ciągnika??

Pytam się bo słyszałem że zwolnice od C-4011 mają o jeden ząb więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

pasować będą pasować a c4011 jest napewno szybsze od c360 bo tak jak mówisz ma jeden ząb więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Pasowac beda napewno, oraz przyspiesza ciagnik. Nie beda sie takze luzowac i beda cichsze poniwaz maja jedno lozysko wiecej.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

szybszy będzie na pewno.bo o ile dobrze pamiętam to na moście w 4011 i w c-355 jest 11 frezów a w c-360 jest frezów 10.pasować na pewno będzie.a po co chcesz zakładać zwolnice od 4011?dla mnie osobiście to wole od 360.mi jeszcze nie wyją.a wuj ma 355 i nim trochę jeździłem i czułem znaczną różnicę i nie mogłem się dopasować.orka tylko na 2 biegu bo 3 za szybko i nie radził a koszenie trawy ja dobrej trawie to tylko 1 i 2 bo 3 była za szybka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

no tak a ja się dziwiłem jak ludzie mogą orać c 360 na trujce skora ja na 2 i ma momętami ciężko he he a ja mam przecież zwolnice o c 4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

takie coś będzie kosztować

półoś 145 zł

a koło w zwolnicy prawie 300

jak się niemyle

to razy 2


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
no tak a ja się dziwiłem jak ludzie mogą orać c 360 na trujce skora ja na 2 i ma momętami ciężko he he a ja mam przecież zwolnice o c 4011

no wiesz im szybciej jedziesz to ciągnik ma ciężej.więc na zwolnicach od 4011 to na 3 biegu to praktycznie jest tak szybko jak w 360 na 4.tak w terenie to lepsze są od 4011 ale w polu myślę że 360 jest lepsza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

mam i 360 i 4011 i 4011 ma właśnie te tryby szybsze i jest słabsza w polu ale łądnie nadaje się do lżejszych prac gdzie leci szybciej a nie męczy się typu przewracanie grabienie siana lekkie brony w kosiarce tak samo i w wielu innych rzeczach. Nie wiem czy jest sens poruszać ten temat bo różnica wiąże się tylko w tym że włąśnie tryby są na 25 i 30 i 4011 ma te 30 taki temat już był link http://www.agrofoto.pl/forum/Szybkosc-c-360-t14576.html i nie wiem czy jest sens wymiany całych zwolnic taniej chyba bęzie wymienić te tryby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Nie chcialbym pisać bzdur,ale nie przyśpieszysz ciagnika,bo ilość trybów różni się ale na ataku w mechanizmie różnicowym a nie w zwolnicach.Mam c-355 i jest zauważalnie szybsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2
takie coś będzie kosztować

półoś 145 zł

a koło w zwolnicy prawie 300

jak się niemyle

to razy 2

Opłaca sie wywalać tysia żeby jechać ze 3km/h szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

połaczone


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warta skórka za wyprawkę lepiej może Ursusa C360 na pompie podkręcić i efekt będzie może nie duży ale zawsze to coś :P.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Z tabeli ustawień opryskiwacza wynika że różnica szybkości między c355 a c366 wynosi 200 obrotów silnika na minute

KAROL4 ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

c 355 ma wolniejsze obroty silnika z tego co wiem


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

różnica miedzy ciagnikami jest tak ze przelożenie w zwolnicy jest inne jak masz poloś z 12 zebami to do niej idzie kolo dże z 55 zebami a w 360 zostało toamodyfikowane i przelożenie zosłato zmienione z 12 na 11 zebów na polosi i kolo duze ma 56 zebów. wiekszych róznic w skrzyni nie było miedzy 355 i 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maximus099    2

No to ja mam tak w swojej 360. Jest ona z '81 od nowości u nas nic nie bylo wymieniane w zwolnicach i na ataku, zwolnice wyją cholernie czyli świadczy to o tym iż jest to z rodowa c-360, ja jechalem nią na max obrotach czyli 2400 (samym ciagnikiem) bo jest plomba na pompie i ojciec za mną równiutko samochodem i mówił że liczniku wskazywał mu około 35km/h :) . czym to jest spowodowane. Dodam że kiedyś mijaliśmy sąsiada on swoją 360 (jego jest z ,82) z kosiarką i tata naszą z kosiarką i go minął i odstawił. Na drugi dzień sąsiad przyszedł na bajere i pyta się ojca co tan nasz ciągnik ma bo on mówi że w swoim to już gaz piętą wciskał :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

ujek ma 360( tył ma od c-4011 chyba) Jest to składak :) ale jak sie scigałem z wujkiem swoją c360 to musze przyznac ze mnie zostawił w tyle :) nie mam pojecia ile on leci ale kolo 40km\h chyba bo z Mtz-em sie scigał i szedł równo :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj