tomb2

Prędkości C-360 na poszczególnych biegach

Polecane posty

stachles    0

mam do was takie pytanie czy c 360 i zetory 7745 (i podobne z przednim napędem) mają taką samą prędkość ?? chodzi mi na 1 żółwiu albo czy zetor jest wolniejszy może od c 360 ?? prosił bym o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezynek5211    2

mam codziennie okazję wypróbować te ciągniki i stwierdzam że 60 jest wolniejsza na 1 żółwiu


I LOVE YOU, @BICZYSS :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Nie wiem jak 7745 ale jak jeżdze na codzień c-360 a kiedys w żniwa jezdziłem u wuja 7211 to mogę smiało powiedzieć ze C-360 jest wolniejsza na każdym biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

maiałem też okazie sie przejechać zetorem 7711 i odnosze wrażenie że jest szybszy...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

mi się wydaje że C-355 (360) na 5 biegu szosowym jest szybsza od Zetora :) takie miałem wrażenie jak jeździłem tymi ciągnikami :) ale na żółwiu Zetor jest szybszy :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

60 to nie wyścigówka.tyle mam do powiedzenia tam sie nie liczyła prędkość 30 i 60 mają wspaniale dobrane skrzynie do mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
mi się wydaje że C-355 (360) na 5 biegu szosowym jest szybsza od Zetora :) takie miałem wrażenie jak jeździłem tymi ciągnikami :) ale na żółwiu Zetor jest szybszy :)

Nie wydaje mi się zetor idzie nawet 33km/h a 60 nawet 30km/h nie pójdzie chyba że podkręcona na pompie wtryskowej.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

ja jeździłem w tym roku zetorem 5340 czyli odpowiednik 7245 i zetor na biegach od 1-4 jest szybszy a na 5 podobnie jak c-360 ale myślę ze ciut szybciej bo przy obrotach chyba około 2400 naliczniku pokazywał 30 km/h


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1
mi się wydaje że C-355 (360) na 5 biegu szosowym jest szybsza od Zetora :)takie miałem wrażenie jak jeździłem tymi ciągnikami :) ale na żółwiu Zetor jest szybszy :)

heh powiem tak..jak jedziesz maluszkiem 110km/h to cala tapicetka, kierownica i wszystko sie trzesie bo to szczyt jego mozliwosci, myslisz wtedy ze pedzisz niewiadomoz jaka predkoscia i nic nie da cie wyprzedzic, a wtem patrzysz w lusterko i widzisz Audi jakcie wyprzedza zmieniajac bieg z 4 na 5 a za 5 sek. uz jej nie widzisz za zakretem :) Chodzi mi o to ze wydawalo ci sie dlatego ze c360 jak depniesz i jeszcze pod jakims obciazeniem to caly az chodzi i jest troche glosno a zetorek luxus wygoda i tego sie nie odczuwa...takie jest moje zdanie czemu tak myslales heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

Maluchem najwięcej jechałem 100km/h ale jako pasażer :) może i masz rację @talek48 :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz2222    0

Masz racje, co do różnych czynników podczas jazdy. Najważniejszy to zużycie opon, bo zmienia się obwód koła i przy tych samych obrotach osiągniesz inne prędkości. Najlepiej jak każdy sam obliczy sobie prędkość jazdy. Ja tak zrobiłem.Odmieżyłem odcinek 100m. na każdym biegu na określonych obrotach przejeżdżałem ten odcinek i mierzyłem czas i obliczałem ze wzoru prędkość. V=360:t gdzie: V-prędkość robocza (km/h), 360-współczynnik przeliczeniowy,t-czas przejazdu odcinka 100m(sekundach).Tak obliczyć można prędkość każdym ciągniku. Trochę to trwa, ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Wiem że odkop ale mi jest potrzebne. O ile wzrośnie prędkość na poszczególnych biegach jeśli założę 16.9 28? m. I czy na zwykłych oponach licząc że 25km/h wyciąga przy 2000 obr to przy 2400 to wyciągnie 30km/h to w takim razie bardzo szybko do tego więcej zębów w moście i można 40km/h na nowych popylać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

25km/h to 60-tka wyciąga ale przy 2200 obr. Na 16,9 trochę szybciej pójdzie ale nie tam 40/h a zresztą lepiej że nie wyciąga tyle bo by się rozpadł na kawałki.

A tak w nawiasie, to na rajd Paryż - Dakar się wybierasz czy jak? :P

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

@fanursusa różnica będzie ok. 5%, zamiast 25 km/h będziesz jechał 26,5. W moście nic nie zmienisz, najwyżej zwolnice. Za to w okolicy jest jedna c-360 z tylnymi kołami od zetora 25 (felga 36 jeśli się nie mylę), koła ledwo wchodzą pod błotnik i widać już różnicę w prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Witam, odkopię trochę temat bo jestem ciekaw czy jest ktoś kto się orientuje czy dokonują pomiaru szybkości ciągnika za pomocą nawigacji gps pomiar taki będzie dokładny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Dodam, że chodzi mi tu o prędkość podczas oprysku. Czyli przypuśćmy, że będę jechał na 3 biegu przy obrotach powiedzmy 1200 obr/min i niech ta prędkość wynosi przykładowo 6 km/h. Dawka oprysku to 300 l/ha. W takim razie wystarczy zajrzeć do tabeli doboru prędkości do wymaganej dawki cieczy, odczytać jakie ustawić ciśnienie i ruszać pryskać. Czy dobrze rozumuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te założenia będą prawdziwe pod warunkiem wystarczającej wydajności pompy (przy tak niskich obrotach) do wytworzenia ciśnienia dla wszystkich dysz i mieszadła oraz gdy dysze nie są rozkalibrowane.

Co do dokładności GPSa to zależy od samego urządzenia i jego przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Pierwsze słyszę żeby dokładność GPS-a zależała od jakości urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Miałem na myśli urządzenia samochodowe, niezbyt dokładne i odpowiednio dokładne przystosowane do obsługi takich opryskiwaczy,

@Tevez trochę więcej możesz przeczytać w wiki / poziomy dokładności, dokładność/

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CC4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FGlobal_Positioning_System&ei=YDqiUZX7Geqv7Aaj04DoBQ&usg=AFQjCNF_zkYzvC79VY_U165RzZTYq9PgoQ&sig2=gf7Fp6mKaWkg2Z5Euh0XXw&bvm=bv.47008514,d.ZGU

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

ja miałem tu na myśli pomiar prędkości ciągnika przy przykładowych obrotach i biegi za pomocą przenośnego gps-u samochodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

One się do tego nie nadają, jak taki gps będzie leżał włączony w jednym miejscu to poszczególne wskazania jego położenia na mapie będą ze sporym rozrzutem, poza tym wskazuje on z dokładnością do 1 km( +/- 1 czasem 3 km/h), podczas gdy zmiana prędkości o 0,5 km/ ha zmienia wydatek cieczy opryskiwacza o kilkadziesiąt litrów na hektar.Może Ty masz lepszego gps-a niż moje.

Więcej na temat gps szukaj w tematach:

http://www.agrofoto....precyzji-z-gps/

http://www.agrofoto....two-precyzyjne/

Opis najprostszego rozwiązania do pomiaru prędkości znajdziesz w takim temacie:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/11618-predkosciomierz-rowerowy/

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj