mirasek

Polska paranoja

Polecane posty

darek16    25

Amerykanie nie zamkną żadnej elektrowni bo im gospodarka padnie , tylko chcą żeby u innych wszystko zamykali. Zamknęli parę cukrowni(w Polsce)a teraz z Ukrainy będą buraki brali.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

Paranoja za nie długo normalnie za wszystko będziemy płacić pewnie za powietrze które wdychamy też ;) samochodów sie najwięcej czepiają i podatki podwyższają a w chinach co? Wolna amerykanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Taaak... Polska piękny kraj...

 

tylko skąd Ci niepełnosprawni umysłowo debile ?!

 

... Na ost szczycie energetycznym czy coś takiego Polsce nałożyli bardzo rygorystyczne normy emisji CO2 a np takie USA które produkuje kilkanaście razy więcej CO2 jak my, takich norm nie mają... I gdzie tu logika...

Nie ma co się oszukiwać UE dużo nam dała, ale z drugiej strony dużo niszczy...

Tylko weź pod uwagę znaczenie obu krajów na arenie międzynarodowej.

 

BTW. Może na ciągniki też takie coś wprowadźmy wszyscy wrócimy do uprawy w konie i będzie fun...

 

słodki Jezu....


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Ponoć z wyliczeń ekonomistów wychodzi że z każdych 100zł przez nas zarobionych wydajemy tak naprawdę 30-40 a reszta to są podatki

 

i tak po krótce nasza płaca minus ZUS, składki zdrowotne itd. w końcu pieniądze mamy w ręce cokolwiek byśmy nie kupili odchodzi VAT, ale w cenie tego co kupujemy jest jeszcze szereg ukrytych podatków - przeważnie z akcyzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się przerzucimy na konie to wprowadzą podatek od zanieczyszczeń a kon będzie musiał sr.ć g.wnem z homologacją bo będzie zbytnio zanieczyszczał środowisko.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Już jest poważny problem z bydłem które zionie straszne ilości CH4, ekooszołomy biją na alarm! Opracowali nawet specjalne diety dla krów aby zmniejszyć emisje metanu do atmosfery ;)

 

Bo nikt z zamiłowania i miłości nie jeździ starszą bryką, napewno kupił by nowy gdyby tylko miał kase...

Większość, bo są też i tacy co lubią stare auta, pasjonaci bądź konserwatyści w tej dziedzinie :)

 

Słyszałem już o tym podatku, jednak gryzipiórki mają kłopot z jedną sprawą. Nie można nakładać podatku na rzeczy już raz opodatkowane, a rejestrując już raz auto w PL zapłacony został podatek akcyzowy i nie ma prawnej możliwość nałożenia go ponownie. Więc jeśli wszedł by w takim wyglądzie jak teraz dotyczył by wyłącznie aut kupowanych w salonach lub sprowadzonych z zzagranicy. I tak z pięknych intencji wymiany aut na młodsze robi się coś innego. Bo kto będzie taki chętny aby pozbyć się swojego np 20 letniego auta na np 15 letnie np z Niemiec od którego będzie musiał płacić nowy podatek? I tak staniemy się krajem 4 świata (bo wg Mnie 3 już jesteśmy) jeżdżącym totalnym złomem po kilku wypadkach. I gdzie tu logika???

Teoretycznie prawo nie może działać wstecz, także zostaje dodzieranie tego co jeździ już w kraju. Niedawno śmiałem sie że mój civic zostanie dla siorki jak zrobi prawko za 3 lata i chyba wykrakałem jeżeli ta chora ustawa ministra Rostowskiego przejdzie, co jest całkiem możliwe bo dotychczas już wiele debilizmów wprowadzono w życie.

 

Może okazać sie że moje marzenia o używanym okazjonalnie, starym zmotanym pod off-road Patrolu GR lub Toyce J70 legną w gruzach i zostanie mi nowe Aveo już od 32490zł w przyjaznym kredycie :)

 

... a z samochodami to przerzucimy sie na samochody Flinstonów.

Zapewnimy ogromny rynek zbytu chińskim skuterom :)

 

Wie ktoś jak wygląda sprawa z zarejestrowaniem auta na Słowacji, Ukrainie lub Białorusi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Mam nadzieje że na motory to nie wejdzie bo nie chce płacić co rok 3000 zł za moto za które zapłaciłem 1800.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A to nie jest przypadkiem tak w norwegi że podatki przy pierwszej rejestracji samochodu przekraczają wartość samochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Coś podobnego o czym myśli się w Polsce jest w UK tylko że tam jest to potraktowane jako podatek drogowy. W zależności od pojemności silnika bodaj do 1,5 płaci się 120Ł a powyżej chyba coś ok 200Ł rocznie a zniżka jest jedynie na hybrydy widziałem kiedyś naklejkę na Priusie i cena była chyba 19Ł tylko trzeba pamiętać że tam auto która ma 10 lat jest już bardzo stare a na szrocie widziałem pozłomowane auta z 2001-2 roku więc to inny świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kurczę-raz już to przechodziłem-tyle że w Niemczech-miałem tam starą Renówkę rejestrowaną na znajomego-jak wprowadzono opłaty uzależnione od emisji spalin (w moim przypadku było to 1500 DM=3000 zł-historia lubi się powtarzać ;)) to następnego dnia już szukałem najtańszego szrotu(do końca nie powiedziałem Renówce dokąd jedziemy :))-za parę dni kupiłem auto z katalizatorem i jeszcze parę groszy z tych 1500 na opłaty zostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4
A to nie jest przypadkiem tak w norwegi że podatki przy pierwszej rejestracji samochodu przekraczają wartość samochodu?

Nie wiem dokladnie jak jest w Norwegii ale w Danii na bank przy zakupie nowego samochodu placi sie kolosalne podatki - powyzej pewnej wartosci auta wysoksc podatku wynosi 180% ;) Panstwo rzuca klody pod nogi posiadaczom samochodow ale za to transport publiczny dziala dosc sprawnie, infrastruktura rowerowa jest swietnie rozwinieta (i mozna jezdzic po browarku a nawet po 10 browarkach) i ludzie z tego korzystaja.

Wprowadzenie takiego podatku w Polsce to troche poroniony pomysl bo jestesmy biednym narodem a poza tym co panstwo nam zaoferuje w zamian? Drogi jakie sa kazdy widzi, stacje benznowa robia ludzi w bambuko (brak jakiejkolwiek kontroli) sprzedajac gnoj zamiast paliwa, w razie wypadku i pobytu w szpitalu trzeba placic dodatkowe 'skladki' lekarzom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Sama idea podatku ekologiczengo może i nie jest najgorsza, ale w takim kształcie jest całkowicie bez sensu. Bo na pewno nie przyczyni się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie wysokiego podatku na posiadaczy aut powyżej określonej pojemności. Wtedy nie tylko spadłaby emisja CO2, ale również dotyczyłoby to w większym stopniu bogatszych (w moim mniemaniu jeśłi ktoś jest rzeczywiście biedny to nie tylko nie kupuje nowego auta,a le nawet nie kupuje używanego auta o pojemności pow.2.0, bo skoro stać go na paliwo to i na podatek tez moze być go stać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj