mirasek

Polska paranoja

Polecane posty

igorass    33

@mirasek - chętnie dałbym ciepły komentarz ale wtedy 100% ostrzeżeń murowane ;) Cóż . . . nie wiem co mnie skłania ze tak bardzo kocham ten kraj,chyba tylko świadomość że kiedyś wszystko było prostsze :)

 

BTW - polecam tą stronkę, wszystkim których ogarnia wielki żal, choćby z powodu tego podatku: http://xn--al-vva.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ten temat powinien być chyba w subforum "Humor"...

Bez jakiegokolwiek zbędnego komentarza...


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

No i to się nazywa "tanie państwo" lub druga Irlandia :) Wg. mnie ta ustawa nie ma większych szans na przejście. Np.: Polski samochód dostawczy Żuk. Na polskiej wsi jest często spotykany jako tani samochód gospodarczy. Ziemniaki z pola, i na giełdę, zboże czy prosiaki na targ itp. Przecież Polski rolnik do takich zastosowań nie kupi nowego VW transportera transita czy merca sprintera. A wyborcy nie prędko zapomną kto im 3000zł rocznie z portfela wyjmie. To Polska tu ludzie są pamiętliwi ;)


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

I na kogo tu glosowac w nastepncyh Wyborach PO zle PiS jeszcze gorzej Sld ????

Samobrona Szkoda sie wypowiadac Psl nie lepszy echh ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

To zostaje LPR I Roman G. ;)


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Zamiast budować lepsze drogi to tylko nowe podatki na kierowców nakładają.....i to głownie kierują te podatki do biedniejszej części obywateli ;) Bo nikt z zamiłowania i miłości nie jeździ starszą bryką, napewno kupił by nowy gdyby tylko miał kase...ale kase musi wydać na podatki...brak słów...

Może założymy nową, lepszą niż wszystkie obecne partie.....troche nas jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Z drugiej Irlandi zrobi sie druga Islandia :);)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

To jest po prostu kolejny przypadek, po którym coraz bardziej rzygać mi się chce na ten kraj i niech mi tu nikt nie mówi, że jak tak mogę mówić na ojczyznę, nikt mi nie wpoi patriotyzmu kiedy takie rzeczy się dzieją. :)

 

Dwa tygodnie temu kupiliśmy Vectrę B 1.6 16V z '97r. ale na instalację gazową już nam nie starczyło, trzeba zbierać, to niby będzie nas stać na zapłacenie kilku tysiów rocznie, za to, że nie stać na nówkę z salonu? :) Tylko jak komuś się powie, że ona ma tyle lat to nie chce uwierzyć, auto atu nie równe. Zapraszam, postawie ją obok tylko rok starszego Poloneza, można powiedzieć, że ta "Vicia" to autko z salonu. ;)

 

Nie długo wprowadzą podatek od sr*nia i spuszczania wody, bo wydzielasz do atmosfery siarkowodór, zużywasz wodę i pompy na ujęciu zużywają więcej prądu i klimat się ociepla. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Ekolodzy nawet bydło obwiniają że za dużo CO2 wydzielają.....zakażą krowie oddychać albo ustalą limit wydechów na dobe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Słyszałem już o tym podatku, jednak gryzipiórki mają kłopot z jedną sprawą. Nie można nakładać podatku na rzeczy już raz opodatkowane, a rejestrując już raz auto w PL zapłacony został podatek akcyzowy i nie ma prawnej możliwość nałożenia go ponownie. Więc jeśli wszedł by w takim wyglądzie jak teraz dotyczył by wyłącznie aut kupowanych w salonach lub sprowadzonych z zzagranicy. I tak z pięknych intencji wymiany aut na młodsze robi się coś innego. Bo kto będzie taki chętny aby pozbyć się swojego np 20 letniego auta na np 15 letnie np z Niemiec od którego będzie musiał płacić nowy podatek? I tak staniemy się krajem 4 świata (bo wg Mnie 3 już jesteśmy) jeżdżącym totalnym złomem po kilku wypadkach. I gdzie tu logika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Wiesz @griga, na Kubie najmłodsze prywatne auto ma ponad 35 lat. ;)

 

A logika w tym kraju to tylko jest przedmiot na studiach i stara gierka w Nokiach z antenką.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Czyli nadal im tam w korycie za malo. Paranoja to malo powiedziane.

 

Powinni wprowadzic podatek 200zl za kilometr za kazdy bezsensowny wyjazd auta rzadowego np. zawiezienie dzieci VIPow do szkoly, na zakupy poslow itp itd


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Popieram @banan

 

Zamiast bujac sie ku*wa limuzynami rzadowymi do roboty , żona na zakupy a dzieci do szkoły a po robocie do centrum handlowego to za te 12.5 tysia by mogli swoimi autami jezdzic *&^%$# ;) Najpier niech sobie pozabieraja milionowe premie i dofinansuja służbę zdrowia a potem pomysla o takim poje**nym podatku.

Banda złodziei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

paranoja, rzal i bul (wiem, że sie pisze żal i ból ale poprostu ręce mi opadły..) Akurat tak się składa, że mamy Vectre z 91 roku, jakoś nie widzi nam się płacenie kilka tyś rocznie, trzebaby się zastanowic czy samochód na siebie zarobi.. Jeszcze opodatkują nam stare C-330 i C-360, jakieś 10 tys rocznie, prawie co nic.Nie ma co, jutro jadę do salonu po nowy wóz, ciągniki i kombajn ;)

 

Naprawdę nie wiem czy sie śmiac czy płakac


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

jaki to jest głupi pomysł co oni chcą żeby ludzie co 9 lat zmieniali samochód bo będzie za stary , im chyba już całkiem odbiło ludzie nie dajmy się , jeśli coś takiego wejdzie w życie to będzie paranoja ludzie wyjdą po prostu na ulicę(ja razem z nimi) to jest bez sensu!


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ekologai to jeden wielki przekręt, dzisaj słyszałem że przez to że mamy benzyne bezołowiową mamy dużo większy efekt cieplarniany, bo zwykła ołowiówka była lepsza he he.

ps. to raczej będzie dotyczyło nowo zakupionych samochodów, a swoją droga na ciągniki też pewnie dowalą tego podatku równo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Powinni sobie nałożyć podatki na głupie pomysły!

Kilka głupich ustaw 30000zł

Do 10 głupich ustaw 15000zł

Jedna głupia ustawa 1000zł

Nie będą wtedy nic wymyślać i będzie święty spokój.

 

A wracając do tematu to taki cytat "Niedługo opodatkują nam piaskownicę" O.S.T.R.

Nic więcej chyba nie trzeba dodawać.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Niedługo żeby wyjść z domu trzeba będzie mieć pozwolenie co by za dużo powietrza nie zanieczyścić a z samochodami to przerzucimy sie na samochody Flinstonów.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

najlepsze jest to że jak ludzie strajkują to nikogo nie ma! , a przed wyborami to są wszędzie nawet do domu pukają

aha to oni pewnie kryzys odczuli i dla nich mało pieniędzy na podwyżki. Jeśli dla nich za duże zanieczyszczenie to niech amerykanie po likwidują elektrownie jądrowe.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hej na to już kompletna paranoja. Przecież my się cofamy... Przy takim pomyśle to ludziska schowają samochody do garażu a będą się poruszać tylko i wyłącznie rowerami... A ciągniki na wsi zastąpią konie... Powiem tak jak moja mama mówi. To jest takie głupie że tego ustawa nie przewiduje... W Polsce ogólnie wszystko staje się chore... Nawet te progi podatkowe są tak ustalone że bogaty zawsze wychodzi na + a biedy musi utrzymać te barachło z rządu.

I wcale bym się nie zdziwił jakby to nie był tylko i wyłącznie pomysł polskiego rządu tylko UE. Na ost szczycie energetycznym czy coś takiego Polsce nałożyli bardzo rygorystyczne normy emisji CO2 a np takie USA które produkuje kilkanaście razy więcej CO2 jak my, takich norm nie mają... I gdzie tu logika...

Nie ma co się oszukiwać UE dużo nam dała, ale z drugiej strony dużo niszczy...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj