Skocz do zawartości
SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Susza

pabloooo    13

a u nas w Lubuskim ledwo 5 mm deszczu spadło,starczy na jakieś 2 dni pogody.Może w niedziele trochę więcej spadnie bo zapowiadają, taką mam nadzieje...

thug    196
Napisano (edytowany)

u nas na szczescie suszy nie było 3 maja spadło 18 mm wczoraj 8 mm w niedziele tez cos tam ma padać polecam ten portal http://www.twojapogoda.pl/

Edytowano przez thug

Senator    44

U mnie podobnie jak u @Henius91 :) jesteśmy z tej samej okolicy :D muszę powiedzieć "nareszcie" ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

U mnie miało spaść ponad 10mm i nigdy w życiu tyle nie spadło. Ziemie dobrze zmoczyło i nic więcej. Ale tak do końca narzekać nie można, ozime się wzmocniły :)

Henius91    584

@henius91-jakie okolice?-bo u mnie jeszcze słabo-gm.Przodkowo

gm. Stara Kiszewa, od 5 nad ranem ulewa byla ostra do 10. pozniej silny wiatr i slonecznie, ale w spod troche nasiaknelo wody bo kaluze jeszcze sa. teraz zapowiadaja, ze po niedzieli na polnocy znow beda opady.

stasiex    23

W Poznaniu wczoraj wieczorem i dziś w nocy padało, momentami intensywnie. Ale co z tego jak pół pola pszenicy już uschło... ;[

wiesmag    52

trochę podlało też w tym czasie,fajnie drobniutko,ale kałuż nie było nawet przy asfalcie.

w zapowiedzi nie bardzo wierzę-to zależy jaki program oglądam,bardziej na sprawdzone wskazówki(drogę wczoraj wieczorkiem powinno być słychać-4km,nawet lotnisko ponad 10km,jak kołują-to się bardziej sprawdza).

brzozak2    236

meteo to na 48 h dosc dobrze przewiduje pogode i do tego mozna sprawdzic dla kazdej gminy.

atomik    145
Napisano (edytowany)

podaj adres @brzozak. Ja sprawdzam od ponad roku na tej stronce np. dla Łodzi http://www.meteogroup.pl/pl/home/pogoda/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X35/lodz.html na 73 godziny do przodu się sprawdza. Najlepiej bo już według tej prognozy pytaja się mnie o pogode a ja im mówię w jakich godzinach spadnie ile deszczu a im kopara opada, tak jak mówie na 3 doby sie sprawdza

Edytowano przez atomik

Wacek21    35

Ja wieze w prognozy na radio katowice. Prezenter mało kiedy sie myli, potrafi przepowiedziec opady deszczy z dokładnosca do 2 godz ;)

U mnie popadało zeszłej nocy, ale juz obeschło :)

kapi123    14

A radio Katowice ściąga w powiecie cieszyńskim umie też popadało zeszłej nocy i dzisiaj kałuż już niema

wiesmag    52

nie mówię że nie słucham prognoz,przeglądam kilka stronek z prognozami.znam swoją okolicę jak każdy z nas,u każdego z nas są jakieś objawy w przyrodzie,warto też na to popatrzeć-wszystko do kupy i można coś przewidzieć.-czyżbym bajki opowiadał?

marekgizio    1
znam swoją okolicę jak każdy z nas,u każdego z nas są jakieś objawy w przyrodzie,warto też na to popatrzeć-wszystko do kupy i można coś przewidzieć

Czyli że co? Jak psy wyją to bedzie padać? Czy przewidujesz deszcz jak idzie ciemna chmura?

wiesmag    52
Napisano (edytowany)

mieszkam na Kaszubach-góra i dolina na odcinku kilometra to norma(rzeźba terenu niesamowita)-zjawiska wskazujące różne uwarunkowania pogodowe przeróżne-zwłaszcza wcześnie rano-tylko coś połapać,i naprawdę można coś przewidywać,każda miejscowość ma specyficzne zjawisko na deszcz lub pogodę,u mnie na przykład jak ma padać słychać wyraźnie każdy samochód na drodze wojewódzkiej oddalonej 4km,słychać lotnisko-12km,pociąg stający na dworcu w Żukowie-odległość 13km,znowuż u teścia jak nad lasem nie będzie mglisto,to opadów nie będzie-choćby nie wiadomo jakie gęste i ciemne chmury szły.

przyroda potrafi coś pokazać-tylko trzeba ją trochę zrozumieć,dlaczego niekiedy tak jest a kiedy indziej zupełnie inaczej.

jeszcze bliskość zatoki(25km)-też ma wpływ.

Edytowano przez wiesmag

romek6340    203

Oczywiście że przewidywać można. Kiedyś przecież ludzie nie mieli TV i prognoz pogody i bazowali nie oznakach przyrody ale czy teraz te przewidzenia są trafne...?

Wacek21    35

a na radio katowice dla Łodzi tez podają ?:P

Dla mojej okolicy podoaj wiec poleciłem. ;)

Dziś pada, mogłoby padac do wieczora :)

danielhaker    823

Oczywiście że przewidywać można. Kiedyś przecież ludzie nie mieli TV i prognoz pogody i bazowali nie oznakach przyrody ale czy teraz te przewidzenia są trafne...?

A czy coś się zmieniło?

Cihu    123

sory ale co Wam (nam) daje przewidywanie pogody ze znaków na niebie? Jak już pada to pada i nic więcej nie potrzeba. W prognozowaniu chodzi o to aby 2-3 dni przed wystąpieniem deszczu czy mrozu wiedzieć o tym, aby w porę dać nawozy albo wstrzymać się z opryskami. Przewidywanie z dźwięków dochodzących z nad drogi nic nie daje bo po co komu wiedza, że za pół godziny będzie deszcz?

Jeżeli mówimy oi prognozowaniu na kilka kolejnych godzin (tak jak kolega sugeruje), to ja obserwuje pogodę na kamerach internetowych rozmieszczonych po całej Polsce i widzę jak przesuwają się opady. To mi daje jakiś pogląd o wielkości zbliżającego się deszczu. Dla zainteresowanych w google wpisać Traxelektronik.

wiesmag    52

@Cichu-właśnie lotnisko słychać na dwa dni przed,a mgła na lasem co najmniej doba.więc chyba jest to wiedza przydatna.

cuabab    1

no u nas w okolicach gdańska trochę popadało i chyba będzie jeszcze. najlepsze było to że ksiądz na kazaniu modlił się o ładną pogodę dla dzieci którzy dziś będą przyjmować komunię św. to jak wypowiedział "i żeby deszcz nie padał" to połowa kościoła wyszła laugh.gif .

milanreal1    290

U mnie pada, bardzo dobrze ;) Zapowiadają upały to wzmocnia się zboża, żyto kłosy wydaje, pszenżyto jeszcze trochę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?