Skocz do zawartości
SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
susza
samczyk1991    82

Zaraz będą 2 tygodnie, deszcz pada codziennie, nawet 3 burze były i solidnie popadało. Trawa pięknie rośnie , za 2 tygodnie rozpoczynam sianokosy, więc puki co niech pada ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

macin87    42

Podzielam twoje zdanie u mnie można powiedzieć pada, pada i pada. W nocy taka "zlewa" była że wody w garażu po kostki ;)

zdruj77    1

południowa wlkp pada i pada jeden gość suszył siano 2 tygodnie.Deszczu już starczy

bodzio1108    79

Jakieś pół godziny temu przeszła u mnie burza, przez dobrych kilka minut lało tak że światu widać nie było. Teraz na podwórku mam jeziorko ;)

gryfel    5

U mnie od 27 maja codziennie pada deszcz, nawet jednego dnia były 2 burze i 4 przelotne deszcze. II pokos trawy ładnie rośnie, więc teraz przydało by się trochę więcej słońca ;)

Cihu    123

a ja sie ciesze ze pada. zboza od grzyba opryskane wiec moze nic na nie nie wejdzie pomimo tak duzej ilosci deszczu. woda w gruncie bedzie to i bedzie ladne ziarnko, nadrobi straty, bo przez susze troche slabo sie pokrzewilo. a jeczmien to pewnie bedzie jak las... hehe

michal1204    0

Teraz już by mogło przestać padać co skosimy laki i ususzymy siano :) a potem możne znowu zacząć padać az do żniw ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

teraz chyba nikomu susza już nie doskwiera tylko co bedzie jesli jeszcze z dwa tygodnie popada. ja mam popryskaną pszenicę trzy krotnie od grzyba i jest jeszcze zdrowa, ale u ludzi co chcieli zaoszczedzić to zielony jest już praktycznie tylko kłos

pablo21    26

Tego deszczu jest juz za duzo codziennie pada i pada no i dłuzszej poprawy pogody nie nadaja bedzie fajnie jak tak bedzie do zniw a w zniwa sie nie da na pola wjechac o koszeniu łak juz nie mówie.

Plon pewnie bedzie dobry tylko cena niewiadomo jaka bedzie ;)

Jak tak popatrzyłem na długoterminowa prognoze która sie raczej nie sprawdza to pod koniec czerwca poczatek lipca upały wracaja a potem znowu deszcz.

KAROL4    3

Pada,chyba będzie zajeb...ty urodzaj-a napewno to lepsze od suszy.Wszystko walnąłem na sianokiszonkę z tydzień temu i z głowy,kuku opryskana,tylko trochę za dużo błotka pomiędzy oborą a gnojownikiem.

karol091193    93

ale kukurydza lubi deszcz i ciepło więc jeszcze bym taki pewien nie był bym, a co do deszczu to mój tato mówił że jak na piotra i pawła pada deszcz to będzie aż do urszuli padać

MartineZ    14

u mnie pogoda caly czas w kratke dwa dni slonce dzien deszczu....dla zboza raj...dla ludzi ktorzy robia siano przeklenstwo....problem jest jak ktos ma jedno i drugie i na jednym i drugim mu bardzo zalezy

Wacek21    35

U nas o suszy zapomniano. Czy na dlugo?? okaze sie jak przestanie padac i wreszcie wyjdzie slonce. We wsi ludzie juz pozapinali hedery, stoja na podwórku i pada na nie deszcz. Podobno od przyszlego tygodnia ma juz byc dobra pogoda, oby bo saino juz przeroslo a dpoiero soksilismy moze 1/4 ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?