Skocz do zawartości
SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Susza
MartineZ    14

darek16 teoretycznie masz racje ale jak masz piekne siano ktore suszyles pol tygodnia to tez bys sie wkurzyl

Wiadomość z agroFakt.pl

darek16    3

każdy by sie wkurzył ,ale co zrobisz deszcz potrzebny , my kiedyś mielimy 3 próby do zbioru wszystko pięknie ładnie już siano w walach i deszcz i po robocie. Oglądaj pogodę!

fdt309ci    1
ciesz sie ze pada a nie narzekasz:)

Tak się mówi ale niedosyć że susza w tym roku nas postraszyła i trawy są jakie są to teraz jak skoszone i pada to troche niebardzo dla jakości zbioru :P

MartineZ    14

darek16 ja ogladam pogode dlatego nie kosilem i dziwie sie innym ktorzy to zrobili

Cihu    123
darek16 teoretycznie masz racje ale jak masz piekne siano ktore suszyles pol tygodnia to tez bys sie wkurzyl

moj dzadek mowi zawsze w takich sytuacjach:

"A niech pada na moje ziemniaki i sąsiada siano" hehe pamietajcie ze jak teraz przestanie padac to do konca lipca (dopiero na zniwa) nie spadnie kropla deszczu... taka prawda

danielhaker    827

I weź tu słuchaj pogody. Miało cały tydzień padać, a tu od soboty były 2 przelotne deszcze. Pewnie po niedzieli dopiero zaczniemy sianokosy ale dłużej nie ma co czekać bo trawa robi się stara.

MartineZ    14

Cihu ryzykowne stwierdzenie...ja bym sie tak nie rozpedzal...meteorolodzy maja czesto problem przewidziec prawdiwa pogode na nastepne 3 dni a ty mowisz o calym miesiacu...mysle ze jest to niemozliwe zeby przez caly miesiac w calej Polsce nie spadla ani kropla deszczu...

timasz    52

a u mnie co jakis czas papaduje wczoraj dosyc solidnie za wczorem tez ladnie popadalo dzis z rana jakies polgodzinki ladnie dawalo stoja kaluze na drodze z milo popatrzec ale jesli przyszly by upaly i zaczelo by wiac to zaloze sie ze w 5 dni mialbym istna sachare

Badylarz    13

U mnie znowu rano od 5 do 8 ładnie popadało i teraz też z pół godziny temu zaczęło padać i ładnie pada, dawno tak mokro na polach nie było.

zdruj77    1

południowa wlkp kropi z przerwami rano o 6 padało dość silnie jest zachmurzone chyba z 3 dni

adamj24    8

Południe lubuskiego – na polach stoi woda, pada od 4 dni, przemoczyło porządnie, wody wystarczy do żniw. Do stojącego wiaderka napadało 3 litry wody.

u mnie dzisiaj znowu pada ale to dobrze od poniedziałku susze siano i nic. Będe musiał zrobić sianokiszonkę bo siano za dobre to chyba nie wyjdzie. Co o tym myślicie??

darek16    3

ja dopiero będę wyciągał rotacyjna albo dziś albo jutro i dopiero ruszymy z koszeniem jak będzie pogoda jako taka , mi tam deszcz nie przeszkadza trawa większa będzie , u mnie zanosi sie na jakiś mały deszczyk.

Wacek21    35

@Piotruniu25 chyba kropi :P

U nas od 7 do 15 padal równy, porzadny deszcz przemoczylo fajnie od przyszlego tyg ruszamy z sianem :)

Challenger    3

U mnie dzis super pogoda ok 30l na m2 :P .Bardzo mnie to cieszy,a sianko moze troche poczekac zdorze skosic :)

360P    4

U mnie pada od 3 dni, teraz niektórzy kręcą nosem że jest tak zimno i deszczowo ale chcieliśmy deszczu to mamy :P Przyszedł w samą pore, mam nadzieje że zboża (i nasz rzepak przede wszystkim) to docenią :)

adrian2    0

U mnie od środy spadło 22 l/m2.Aż miło patrzeć jak pada...I nawet nie jest tak zimno.Kukurydza od razu lepiej wygląda.

LeF    24

U mnie też przelotnie pada od czwartku. Szkoda tylko, że w kwietniu nie było takiego deszczy choć przez jeden dzień.

Dobrze, że teraz popaduje (:

Challenger    3

No coz Panowie tak to juz jest zebez wody nie ma zycia.A i zapomnialem jeszcze napisac ze u mnie padalo jeszcze ladnie wczoraj i przedwczoraj.Naprawde az chce sie patrzec jak to wszystko teraz ladnie rosnie... :P Oby tak dalej :) :) :)

kombinator18    18

Ta susza nauczyla mnie trochu skruchy i ciesze sie z kadego deszczu nawet jak mi w jakis robotach przeszkadza :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez tomek2201
      Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?
      http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

• Przez mtz_820
      jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny
    • Przez zielu781
      Witam wraz z tatą posiadamy gospodarstwo o powierzchni 20 ha plus okołu 4 ha nieużytków jest to pole na którym tata kiedyś próbował uprawiać zboże ale niestety z marnym skutkiem bo pole to jest podmokłe i nie posiada melioracji  i nie ma możliwości  jej zrobienia. Jako ze w niedługim czasie przejmę to gospodarstwo chciałbym coś zrobić aby ta ziemia przynosiła dochody. Wpadłem na pomysł wykopania dość dużego rowu o głębokości 2 metrów jednak problem w tym ze woda z tego rowu nie miała by żadnego ujścia bo po prostu  nie ma gdzie dodam ze pole jest dość krótkie ale za to bardzo szerokie i raczej równe rów miałby długość około 200 metrów czy myślicie ze ten rów zdałby egzamin  i umożliwił mi normalną uprawę woda stoi tam tylko na wiosnę po roztopach i posiane rośliny nie dają sobie rady jest to ziemia IVa i  IVb klasy czyli przepuszczalne.
      Rów miałby znajdować się na środku długości pola. Proszę o jak najwięcej odpowiedzi może ktoś ma coś podobnego napiszcie czy takie rozwiązanie przynosi jakieś efekty z góry dzięki
    • Przez Sqowron
      Witam, co posiać wiosną na hektarze pola? Nie chce siać kukurydzy klasa ziemi 4-5 teraz dwa lata z rzędu była posiana pszenica ozima co można posiać oprócz zboża? a jak już zborze to jakie ? Myślałem na pszenżytem jary?