SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielhaker    6900

Przed chwilą wróciliśmy z oglądania traw na łąkach. Będzie ze 20 sztuk z ha. Nawet nie liczyliśmy na tyle tym bardziej, że sporo mniej nawozu było posiane. Może jutro zaczniemy kosić, tylko najpierw rano pojedziemy po przewracarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Henius91 u mnie tez padalo ale w odroznieniu od twoich terenow to umnie pada co 2-3 tygodnie wiec deszczu nigdy za wiele...bylbym zadowolony jakby jeszcze padalo przez 2 dni ale to bez przerw...taki spokojny siapiacy deszcz zeby ziemia dobrze przemokla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

marcint19 tak to juz jest w rolnictwie jak nie urok to .....im szybciej sie do tego przyzwyczaisz tym lepiej...mniej nerwow sobie zepsujesz...wiem po sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

jak to moj tata powiada ...."sa rzeczy na ktore nie mamy wplywu i nie warto sie nimi zamartwiac bo to nic nie zmieni"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

południowa wlkp rano coś po szóstej przez około 10 minut lało jak nigdy ale ziemia wciągnęła wszystko a teraz trochę wieje i jest zachmurzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ślask pada od ok 9 rano na poczatku padalo mocniej ale teraz taki "kapuśniaczek" przez caly czas :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

W nocy była taka burza że szok :P dziwne że prąd się nie wyłączył... Napadało nawet dużo.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U mnie zanosi sie na burze :P Sasiad od razu dostał motywacje do zbioru siana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

u nas padalo od rana do poludnia pozniej sie przjasnilo i loneczko wyszlo ale zaly czas lekkie zachmurzenie jutro ma byc burza


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

A u nas 4litry na m i sucho. Łącznie spadło ostatnio 17l i nie jest za mokro w piachu to namiękło na 3 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj padało ok 3godzin. Mam problem żeby zebrać resztę sianokiszonki bo prawie codziennie pada, ale to dobrze. Siano suszy się od poniedziałku i narazie nic nie wskazuje na to żeby się ususzyło. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U mnie około 8 rano zaczęło padać właśnie zaczynaliśmy owijać kiszonkę, a teraz ładna pogoda ale jest bardzo mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

szczęście że pada szefowi na górze podziękować że jakoś to będzie


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Dzisiaj spadły 2mm i już sie przejaśniło. Żadnej wilgoci z tych deszczy tylko choroby grzybowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

niby teraz popaduje jednak zboza jare jak i ozime sa o wiele nizsze(zreszta nie tylko zboza-ziemniaki tez sa niskie a wczesne odmiany juz zbieraja sie do kwitnienia wiec nac juz nie urosnie tmy samym zmniejsza powierzchnia asymilacyjna) mysle ze mimo tych czestych opadow plony w tym roku beda marne co bedzie konsekwencja wiosennej suszy

 

 

wczoraj u mnie ladnie popadalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Dobrze że wogóle zaczęło padać fakt spóźniony ten deszcz ale jest :P u mnie uratował kuku bo ją niedawno przymrozek przypalił ale na szczęście za 2 dni zaczęło padać i odbija. Ale np traw już nie uratuje...


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

U mnie teraz pieknie deszczyk leje już od ponad pół godziny, woda stoi na podwórku i jest super :] Aż z pola trzeba było zjechać od sadzenia no ale z powodu deszczu to aż miło się z pola zjezdża :P

 

Południowo - zachodnie łódzkie - suszy nie ma :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U mnie istna ulewa jakby oberwanie chmury ... a ja mam siano na łące :P ...

 

Też łódzkie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie podobnie tylko nie rozumiem ludzi ktorzy cieli trawe przeznaczona na siano nie patrzac w ogole w prognozy bo przeciez wszedzie trabia ze bedzie padac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ta pogoda to wogóle jest jakaś głupia! :P Jak deszcz był potrzebny to niebyło, jak teraz to co jakoś urosło chciało by sie zebrać to sie nieda bo pada! Wczoraj miałem zbierać to przed południem pokropiło i po robocie. Dzisiaj zaczeliśmy zbierać i po południu jak zaczeło lać to światu widać nie było! :) Istny armagedon


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj