SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Dinek94    13

U mnie od Srody wieczora to świata nie widziałem tak lało później trochę lżej i tak do 1 w nocy niedzielę ustało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No 2 dni padało z przerwami, wreszcie chwila spokoju. Dobrze że nie było upałów bo ziemia miała czas na wpicie wody. Zboża to już po przypalało ale buraki, kukurydze czy trawy to trochę odżyją bo była katastrofa.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

powódź <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie tylko u Ciebie:P... przez ziemniaki przepłynęła woda a na glinie nadal stoi w rządkach, w kukurydzy tak samo. Całe szczęście że ziemia przesuszona, za 4 dni jeśli nie doleje dam radę pryskać ziemniaki... może:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

u mnie juz nie widac slonca chyba 2 tydzien albo pada albo pogoda butelkowa :D

w tym roku to napewno suszy nie bedzie bo ma paac jescze do przyszlego tygodnia a juz teraz jest sporo wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Susza była... od połowy maja 0 deszczu, łąki wyschły, kuku zabetonowało, ziemniaki ledwo ledwo się trzymały ale teraz... łąki ok ale jak pociągnie tydzień tak jak jest to po ziemniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

u mnie tej suszy jakos nie odczulem ledwo zdazyla wyschnac na lace woda to zaraz deszcz przychodzil i tak wkolko ten rok jest wyjatkowo mokry

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mazowieckie , pow. ciechanowski 13,5 cm od początku lipca (dziś już 2,5 cm przybyło)


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Już pszenżyta w kłosach ziarnka kiełkują i korzonki wypychają ziarnko z kłosa, jeszcze parę takich dni i po oziminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Sadek ja mieszkam od ciebie jakieś 200km na wschód. I od początku lipca spadło 89,5mm oraz jakieś 15mm 27-29 czerwca. Czyli przez ostatni tydzień ponad 100mm. A tylko dziś 36,5mm. Od północy do rana 14mm w dzień 5mm i teraz w ciągu godziny 17,5mm.

Takiej ilości opadów jak dziś to w tym roku nie było, nawet w poprzednim roku tyle na raz jednego dnia nie spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas pada od tygodnia, opady nie gwałtowne ale dość spore, nie ma żadnych nawałnic ani zlew. Niby deszczu sporo, ale wszystko ładnie wsiąka, potrzeba było tego deszczu, ale sporo wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

U mnie z kolei jest nadal jeszcze sucho miejscami, dobrze że popadało w nocy oraz z rana bo deszczu ciągle mało, tylko chmury przechodziły a praktycznie deszczu było naprawdę niewiele.

Szkoda że nie ma słońca i dni są chłodne bo kukurydza praktycznie stanęła w miejscu, ziemniaki także wiele tracą na takiej pogodzie jak jest obecnie.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

U mnie od dwóch tygodni prawie bez przerwy pada do tego wiatr zboża już leżą a dzisiaj to od nocy to bez przerwy leje jak z cebra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolj23    0

woj świętokrzyskie powiat sandomierski leje juz tydzień jak tak dalej pójdzie to powódź murowana wszystko stoi w wodzie zboża leżą plackiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

U mnie parę dni non stop padało koło Łodzi stryków, dziś poranek bez deszczu i już tak widać będzie. Zapowiada się ładny dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas o suszy zapomniano, ale czy na długo ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

U mnie znów rekord. 29,7mm w ciągu godziny, a dwa kilometry dalej suchy asfalt. 50km dalej w Siedlcach to trochę pokropiło ok 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie czyli gdzie? Dobrze by było żeby każdy w profilu to wpisywał. Roboty nie dużo a nie trzeba się domyślać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

A u mnie mokro w polu... po prostu od tygodnia deszcz lał, a teraz zapowiadają się burze ciężka pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

U ładnie deszczu dopadało, tylko ze troche za pozno, zboza srasznie pozółkły.


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

w zasadzie jest such-padało (tylko pokropiło)tyle żeby sąsiad w sianie nie grzebał-jutro będzie się już kurzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

110litrów na metr w 7 dni, są obawy o wjechanie kombajnem na co nie które działki. ;[ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Pólnocna wielkopolska niby od tych trzech tygodni pada co kilka dni chociaż, tylko jarym niestety już nie pomogło co już przyschło pozostało niskie słabe ,miałem w maju super owies ,pszenicę jarą u sąsiadów to samo a teraz jak wymłócę pszenicy 2,5 tony z ha będę zadowolony a słoma 20 do 30 cm owies to samo żółknie w oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj