SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

tomaszpa1    0

jak patrze na łany zboz w mojej okolicy to zauwazylem ze nawet na dobrych ziemiach przecietnie zboza wygladaja. napewno bedzie sypało pszenzyto i jeczmien ozimy , zyto to katastrofa liche takie ze szok,reszta zboz wielka niewiadoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

U nas (okolica Bydgoszczy) tylko w maju po mrozach była susza. Natomiat teraz w czerwcu to pada często i przydałaby się już słoneczna pogoda.

Grad na szczęście nas ominął tylko taki drobny spadł, ale wioskę dalej to szkód narobił wiele.

Generalnie suszy nie ma :)


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tomaszpa1 ale żeby w Uniejowie panowała susza to coś nie tak ,dobrze ze na święto wody popadało bo Uniejów został by miastem święta wody bez wody :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

słońce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

U mnie wczoraj wieczorem rzucałem nawóz na qq, w nocy przeszła burza spadło sporo deszczu ale to nadal mało, ale trawa cosik się budzi do życia :) Dobre i tyle.

To chyba nie za duża ta kukurydza skoro dało radę jeszcze wjechać nie łamała się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kukurydza jest mała, siana po życie, coś po 10 maja, jeszcze do tego susza to wszystko dobija. qq ma z 8 liści nie więcej, tzn teraz już widać ze się rusza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Znowu leje, co niektórym już rumianki gniją. Susza której prawie nie było uważam za zakończoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1

u siebie możesz zakończyć u nas susza ze aż strach przypuszczam jak na całej zachodniej ścianie deszcze które przechodzą są niewystarczające dln śląsk

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie na podkarpaciu.Powiat Lubaczowski leje od 3 rano do tej pory , az w rowach troche wody sie nabralo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ta ten deszcz to już mnie denerwuje <_< dobrze że ziemia jeszcze chce pić :P . Choć z drugiej strony z pszenicą idziemy na rekord bo opady rozłożone są idealnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

suszy u mnie nie ma(w boże ciało popadało)-ale po sąsiedzku robią wykop pod dom i na metr suchą ziemię wywalają(metr głęboko wybiera i się kurzy),żadnej wilgoci w głębi-nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

U mnie na początku kwietnia spadło 37mm

w maju 59mm (12 dni deszczowych)

w czerwcu 48mm (8 dni deszczowych)

i dziś w pierwszym dniu lipca już 19mm i ciągle pada, a opady zapowiadają na cały tydzień.

Rzepak pomimo gradobicia (rzeczoznawca z PZU oszacował 25-30% strat) wygląda bardzo dobrze, pszenica pomimo po zasuszanych końcówek liści (podejrzewam skutki upału przez tydzień po 32stopnie) też wygląda bardzo dobrze, jedynie kukurydza jest przeciętna (zły oprysk, późny termin siewu i FAO 260-290) w porównaniu do tego jaką miałem co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1

u nas to deszczomierze nie wyrabiały wczoraj i w nocy łączna suma opadów to około 110 litrów masakra takiego deszczu to u nas dawno nie było normalnie jak z węża

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

Kaszuby-od wczoraj silnie się chmurzy o deszczu mizernie-chodziłem po dworze i zaledwie trochę włosy miałem mokre.kałuży nie zaświadczę dzisiaj-roślinom coś po liściach,ziemia na słaby cal przemoknięta.

zobaczymy co sobota pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

mazowieckie pow. Ciechanów od rana jest ok 45 mm


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj