SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

cieplym3    72

Akurat w to, że zbiory będą niższe niż rok temu nie uwierzę, a jeśli takowe będą osobiście zwrócę Ci Xemit honor na forum.

Centrum regularne opady, byle tylko gradem nie sypło to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

No u mnie popadało i to konkretnie. A gdy pisałem poprzedniego posta nic na to nie wskazywało. Rok ten jest bardziej suchy niż poprzedni tego nie da sie ukryć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Akurat w to, że zbiory będą niższe niż rok temu nie uwierzę, a jeśli takowe będą osobiście zwrócę Ci Xemit honor na forum.

Centrum regularne opady, byle tylko gradem nie sypło to będzie dobrze.

nie wszedzie w centrum

u mnie w okolicy (pow.PODDEBICE) zaczynaja podsychac żyta,łaki wygladaja jak po randapie a jare sa nie ciekawe...ja już od 3tyg deszczuje niemal bez przerwy

bylem dzisiaj w okolicach Wielunia(100km ode mnie) i tam suszy nie widacwiec pada ale nie wszedzie równo


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nas też deszcz omija porządnie padało w kwietniu. A 10km dalej nie ma suszy bo co tydzień burzę przechodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

padało dziś po 17-jedna za kołnierz i druga na głowę i wszystko-może to wróbel narobił,nie sprawdzałem :lol:

u sąsiadów w miejscach gliniastych jare słabo powschodziły,skarpy,podwórka wypalone,a ja się trzymam całkiem dobrze na piaskach 5 i 6 klasy-sadziłem nawet późny por dzisiaj(taki na kwiecień następny),pewnie by się przyjął bez podlewania-ale nie dam mu cierpieć,jak nic nie spadnie.

kto ziemi nie przesuszył ten coś zbierze-jak w zeszłym roku u mnie-mieszanka jara miejscami 20cm,a zbiór przyzwoity.

podstawa to przyzwoita uprawa gleby-żeby nie było brył i żeby nie rozpylić.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

W Wielkopolsce byłe poznańskie susza na kształt tej o której pisze Xemit ozime na słabszych glebach się nawet nie wykłosiły wszystko uschnięte jare zboża miejscami nie zbierze się tego co zostało wysiane, jak tak dalej pójdzie to z ziemniaków i qq też nic nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

przerąbane cieńko to widze codziennie od dwóch tygodni zapowiadają deszcze. Nawet chmury chodzą tylko co z tego


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ciekawe dane, a dla wątpiących w suszę możliwość skorzystania z archiwum http://www.susza.iung.pulawy.pl/index.html?str=kbw

Co ciekawe, mądre głowy w dalszym ciągu szacują zbiory zboża na ok 28 mln ton, czyli więcej jak w roku zeszłym.

Moim zdaniem jeśli uda się zebrać 20 mln będzie dobrze, tym bardziej że klęska suszy dotyczy najbardziej rozwiniętych rolniczo regionów, padakę zaliczy prawdopodobnie kukurydza na ziarno.

Jest sucho, tak sucho że ja nie pamiętam bym kiedyś coś takiego widział, a gospodarzę prawie 30 lat.

Bedzie ch*j,,, i to taka z grzybnią.

W deszcze które mają spaść w najbliższym czasie nie wierze, a jeśli nawet spadną pomogą tyle co umarłemu- kadzidło

Polecam wszystkim dotkniętym suszą zabezpieczyć sobie zeszłoroczny materiał siewny, co zresztą sam czynię.

U nas na podlasiu też sucho choć nie tak jak u ciebie na zdięciach. Jedno jest pewne na moje oko że cudów na polu nie będzie.Poziom zbiorów prognozowany na 28mln to tylko marzenia, i próba zbijania ceny na żniwa.

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie pada, dalej codziennie :rolleyes:

Na wieczór zapowiadaja burze z obfitymi opadami.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Województwo lubelskie gmina zamość susza jak diabli. Ostatni deszcz padał 24 kwietnia a mamy już czerwiec ale zboża wyglądają całkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1

U nas dalej nie pada i robi się naprawdę źle nawet na najlepszych ziemiach pszenica schnie

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u nas wczoraj burza 10 mm spadło w ciagu poł godziny , przed wczoraj 6 mm również burza była i na dzis spodziewane sa burze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

u mnie w okolicy rolnicy strasznie sobie narzekają, że słaby rok się szykuje, że sucho, że opryski nie brały itp... ale ja widzę że kto zadbał, zasilił w odpowiednim czasie to będzie miał co zebrać jak na razie nie pamiętam żebym miał tak dobrą kukurydzę (i uważam że jeśli ktoś zadbał poprzez odpowiednie zabiegi agrotechniczne to w kukurydzy wcale nie jest sucho) gorzej trochę w zbożu bo skała się zrobiła ale mimo wszystko łan wygląda nieźle a jak będzie sypał to napisze za półtora miesiąca bo wszystko zdarzyć się jeszcze może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

przed 18,przez 5 minut ładnie wlało-na moje flance ciut mało :( ,ale na sąsiada sianko ładnie :D -dobre i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Raport z Żeremii pada drugi dzień. cool.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

znowu grzmiało,wiało a deszcz ani widu ani słychu. W samym Zamośćiu 9 km o demnie ulewa że potoki płyną ulicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrek1    1

No nie ma u nas 2mm/m kw

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

wczoraj 4 km odemnie to woda stała ale jak odciał tam padała a u mnie nie zeby jakis duzy obszar bo 6 km dalej juz sucho było. Ale za to dzisiaj od południa grzmi wali hehe beczki na weekend kulają i prawie ze stale pada upragniony deszcz moze jeszcze cos trawa podciągnie sasiad zebrał 4 ha i miał moze z 300 kostek a hektr lezy i moknie heh... a ja spokojnuie w garazu dłubie koncze tura i wtedy na łaki wiec tak pewnie koło 20 i na raz pewnie 20 ha pójdzie 5 dni roboty no niech edzie ten tydzien i bedzie po i pokosie 2 pewnie nie bedzie moze we wzesniu na kiszonke sie zetnie. będe miał siano na sprzedaz jak ktos chetny pisac z wlkp jstem info na pw lub gg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj