SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

gwozd    104
Napisano (edytowany)

Po nocnej burzy bajora wody na polach, buraki na asfalcie i ......nareszcie popadało zdrowo :)

 

 

W mojej wsi też był koleś co asfalt orał ale zasiać nie zdążył bo wytrzeźwiał :lol:

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Kujawsko-pomorskie, powiat Radziejów.W kwietniu w sumie 11mm, w maju w poprzedni weekend 25mm,w nocy z piątku na sobotę burza z gradem 20mm.Cebula powalona i przycięta,nawet są widoczne uszkodzenia na pszenicy, buraki pocięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Powiat Radziejowski w maju (12maj 22lm2)+(20maj12l na m2 i 21 maj 3l na m2) nie jest zle ale moze jeszcze popada! Cały plus w tym ze gradu zero!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

A u mnie od czasu tych śniegów na początku maja praktycznie deszczu brak. Parę razy pokropiło ale to bez zupełnie żadnych korzyści dla roślin. A najgorsze jest to, że w sobotę przeszła fala konkretnego deszczu bez gradu i minęła mnie praktycznie o kilometr. Jakoś dookoła pada a u mnie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

Skąd jesteś bo nie tylko u Ciebie u nas susza już porządna zaczyna już zboża zwijać jak tak dal;ej będzie to będzie bardzo niewesoło płn-wsch część dln śląska

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ja się wreszcie deszczu doczekałem :) Popadało trochę wczoraj i w nocy też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U mnie marnie... powiat siedlecki, troche rosy i nic więcej ;(;(;( jeszcze 2 tyg susza potrzyma to o dobrych plonach mogę zapomnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

a w lubuskim sucho jak w piekle,o dobrych plonach możemy tylko pomarzyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

opolskie powiat nyski wczoraj deszcz w nocy deszcz i dzis przelotne opady deszczu chwilam,i mocnejsze zapasu wody w ziemi teraz sie troche zrobilo . oby tak dalej bylo :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie niby niedawno spadło sporo deszczu ale sucho strasznie. Zboża wyglądają ładnie, trawy słabe, qq katastrofa. Dzis chodziłem po polach to na najmokrzejszych torfach jest twardo, i krety ryja. W takim razie to juz bardzo sucho jest.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

U mnie suszy niema. 24 maja dopiero dokończyłem siać jęczmień. A teraz burza i leje aż siwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

U mnie (wschód mazowieckiego) w maju jest tak:

1 - 4,9mm

3-4 - 10,8mm

6 - 2,2mm

8 - 7,6mm

13 - 1,8mm

15 - 8,1mm

19 - 2,7mm

21 - 0,4mm

28 - 7,2mm

29 - 13,5mm

Jak dotąd spadło 59,2mm deszczu.

Padało 11dni w miesiącu, regularne spokojne opady, ziemia cały czas uwilgotniona.

Pszenica i rzepak chyba najlepsze jakie miałem w życiu. Dobrze że nie jest susza ani taki maj jak rok temu gdzie padało 40dni w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

u mnie też lipa... trochę poświęciło tylko... heh.. masakra bo jak idą deszcze to albo Wisła albo puszcza Kampinowska ściąga.. a ja jestem pośrodku.. <_<


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

U mnie (wschód mazowieckiego) w maju jest tak:

1 - 4,9mm

3-4 - 10,8mm

6 - 2,2mm

8 - 7,6mm

13 - 1,8mm

15 - 8,1mm

19 - 2,7mm

21 - 0,4mm

28 - 7,2mm

29 - 13,5mm

Jak dotąd spadło 59,2mm deszczu.

Padało 11dni w miesiącu, regularne spokojne opady, ziemia cały czas uwilgotniona.

Pszenica i rzepak chyba najlepsze jakie miałem w życiu. Dobrze że nie jest susza ani taki maj jak rok temu gdzie padało 40dni w miesiącu.

no własnie maj i pszenica super ale pamietaj ze ta pszenica przy temp 30 stopni i brakow opadow w czerwcu zmienic moze całkowicie oblicza jej wyglodu w lipcu jak bedziez miał zieloniutka no to mozna sie cieszyc , u mnie narazie susza ale licze ze bedzie ok jeszcze przed nami 50 dni konkretnej wegetacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

U nas na wschodzie Podlasia, jak w kwietniu nie padało, to w maju co drugi dzień mamy konkretny deszcz. Na łąkach to już nawet za mokro. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Rolnik1973 --> nie zaczaiłeś o co chodzi?

krzys037 --> jeśli chodzi o rzepak to w zasadzie mogło by już nie padać bez wpływu na plon. Bo ziemia jest mocno uwilgotniona i łan gesty co uchroni ziemię przed parowaniem. Ilość wody w ziemi spokojnie starczy na miesiąc wegetacji co wystarczy do dobrego rozwoju łuszczyn.

W pszenicy przez miesiąc też kłos się już odpowiednio rozwinie a jeśli chodzi o dobry rozwój ziarna to wystarczy jak za miesiąc popada. Także przez najbliższy miesiąc jestem spokojny.

U mnie przez najbliższe dwa tygodnie temperatura ma oscylować pomiędzy 20-25stopni więc też optimum.

Jedynie w kukurydzy przydał by się deszcz pod koniec czerwca i lipiec, sierpień. Bo teraz to też już wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

uff, popadało, już było sucho, wczoraj rozsiałem drugą dawkę N pod jarą, utrafiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rolnik1973 --> nie zaczaiłeś o co chodzi?

krzys037 --> jeśli chodzi o rzepak to w zasadzie mogło by już nie padać bez wpływu na plon. Bo ziemia jest mocno uwilgotniona i łan gesty co uchroni ziemię przed parowaniem. Ilość wody w ziemi spokojnie starczy na miesiąc wegetacji co wystarczy do dobrego rozwoju łuszczyn.

 

Jedy

Marek, chyba zdajesz sobie sprawę ze istnieje zjawisko zwane transpiracją. Zjawisko to ma taką dziwną przypadłość ze utrata wody z gleby związana jest z ilością masy zielonej. Krótko mówiąc w przypadku braku opadów, im ładniejszy zasiew, tym większa katastrofa w przypadku braku opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

xemit --> nie rozumiem o jak cel ma twoja wypowiedz.

Chcesz powiedzieć że nie widząc i nie znając moich pól wiesz lepiej niż ja czy wody starczy czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Marek, chyba zdajesz sobie sprawę ze istnieje zjawisko zwane transpiracją. Zjawisko to ma taką dziwną przypadłość ze utrata wody z gleby związana jest z ilością masy zielonej. Krótko mówiąc w przypadku braku opadów, im ładniejszy zasiew, tym większa katastrofa w przypadku braku opadów.

 

xemit u nas w naszym rejonie tzn moim i Twoim to cały czas dość sucho i jeszcze te prognozy nie sa optymistyczne


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj