SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Filipoo    14
Napisano (edytowany)

pada, pada, pada, pada, wrescie mocniej popadało inadal chwilami pada i wszystkie łaki odżyją hurrrra jestesmy uratowiani :D :lol:

i to mnie deszcz z zabawy wygonił i sie ciszyłem ze pada :D

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    67

Co do prognoz pogody polecam ten portal:sat24. Jak na dłoni widać wędrówkę frontów,oraz tworzenie się i przemieszczanie komórek burzowych.

W ciągu dnia mamy wizualny podgląd obszaru Polski, a w nocy całą Europę w podczerwieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

największy lans tego tematu chłopaki "Deszcz" a tak powracając do tematu to mogę się lansować bo pada i pada ale lepiej niech się teraz wypada a w żniwa niech będzie sucho bo inaczej to kaplica :)


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

rok temu tez byla sucha wiosna i jak zaczelo padac 1 maja rano to wszyscy sie cieszyli,padalo 1 tydzien-spoko, 2 tydzien-zaczelismy sie niepokoic, 3 tydzien -powodz, 4 tydzien wielu nie mialo co zbierac,puste piwnice i stodoly,

dzisiaj tez pada,tydzien temu padalo, 3 maj tez, w poniedzialek wielkanocny lalo-wiec o plony sie nie martwie,jak u was susza to my na poludniu moze odrobimy straty z tamtego roku, kiedy nie bylo co sprzedac i nie skorzystalismy na dobrych cenach, a teraz to trzeba paszy dokupywac a to przy tych cenach to masakra.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Sucha wiosna rok temu?? 6 dni w tygodniu padało.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na polnocy w tamtym roku ponad miesiac kropla deszczu nie spadla, jakos maj-czerwiec, w tym roku przez caly kwiecien i pierwsza dekade nie bylo zadnego opadu. za to w tamtym roku przez 3 tygodnie lalo non-stop po zasiewach rzepaku (a u wiekszosci w czasie koszenia pszenicy), a w tym roku woda na polach stala do konca marca. takze pogoda zaczyna byc dziwna :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu82    0

Wy koledzy cieszycie się że pada, w woj. lubelskim są regiony gdzie rolnicy jeszcze nie wjechali na pole, tak jest mokro. Ja nie pamiętam aby w naszym regionie było tak mokro jak przez ostatnie dwa lata. Nadmienię, że w moim regionie nie ma żadnych większych rzek, nie jest to teren zalewowy. Taka sytuacja spowodowana jest bardzo obwitymi opadami zimą i wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ciekawe z czego tu sie ciezyc nidlugo to mi trawa zgnije na lace

jka komus brakuje wpdy to zapraszam moge sie podzieli B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

no podziel się-bo u mnie padało nawet obficie,tyle że 30 sekund-od piątku to tylko tyle pada że się nie kurzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Panowie jak tam u was z opadami bo u nas dln ślask znowu powoli zaczyna robić sie sucho czytałem na zachodzie EU susza też niezła

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/108674,susza-moze-sie-okazac-katastrofalna

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/108673,holandia-susza-i-zasolona-gleba

a nasz minister ćwierka ze u nas będą dużo lepsze plony niż rok temu szkoda słów


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kontrakt na pszenicę na listopad 249,5 euro/t, maksimum z lutego zostało przebite, zapewne nie bez przyczyny;] bądźcie dobrej myśli, mi przy tej cenie wystarczą ubiegłoroczne plony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

kissmy... jestes optymistą ;) . W zeszłym roku czerwiec i początek lipca był bardzo suchy, ale susza zapanowała po majowych opadach przekraczających grubo ponad 200mm/m2.

W tym roku obstawiam dużo gorszy bilans wodny, a susza, susza to dopiero będzie i to zajebiaszcza , tak że ubiegłoroczne poziomy plonów mogą być tylko marzeniem.

Ale może oto chodzi B)

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Xemit a skąd tak pesymistyczne przypuszczenia, ja np obserwując modele pogodowe do końca maja widze sporo przelotnych opadów więc nie powinno być źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Xemit a skąd tak pesymistyczne przypuszczenia, ja np obserwując modele pogodowe do końca maja widze sporo przelotnych opadów więc nie powinno być źle.

a na jakich modelach to widzisz bo najpopularnjiejszy czyli GSF pokazuje niedostatek opadów na drugą połowę maja i początek czerwca


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Xemit a skąd tak pesymistyczne przypuszczenia, ja np obserwując modele pogodowe do końca maja widze sporo przelotnych opadów więc nie powinno być źle.

To proste,łupie mnie w krzyżu, a ból nie ma związku ze wstrzemiężliwością płciową B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety Sawicki to nie Kaszpirowski i jego wizje w żadnym stopniu nie działają na moją wyobrażnię.

W związku z tym ból głowy wywołany niskimi cenami , brakiem pojemności magazynowej w moim gospodarstwie, oraz olbrzymimi kolejkami przed punktami skupu jest i będzie mi obcy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

kissmy... jestes optymistą ;) . W zeszłym roku czerwiec i początek lipca był bardzo suchy, ale susza zapanowała po majowych opadach przekraczających grubo ponad 200mm/m2.

W tym roku obstawiam dużo gorszy bilans wodny, a susza, susza to dopiero będzie i to zajebiaszcza , tak że ubiegłoroczne poziomy plonów mogą być tylko marzeniem.

Ale może oto chodzi B)

Na podlasiu na razie spadło łącznie 20mm wody i 7mm z śniegu. :D Powiedzmy od wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Po nocnej burzy bajora wody na polach, buraki na asfalcie i ......nareszcie popadało zdrowo :)


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Na podlasiu na razie spadło łącznie 20mm wody i 7mm z śniegu. :D Powiedzmy od wiosny.

 

@garmermf ty te pomiary to na pewno nie przeprowadzasz deszczomierzem. 500 metrów od ciebie deszczomierz wykazal ze z samych majowych opadów śniegu spadło ponad 30 mm wody. Przez sam kwiecień i maj spadło z tego co odnotowałem 70-80 mm. 1 mm opadu to 1 litr wody na metr kwadratowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no może, bo mój deszczomierz stoi dopiero miesiąc, a ze śniegu który wpadł do niego u mnie było tylko 7mm.Nie uwzględniłem dość sporych opadów z początku kwietnia których nie zmierzyłem.Oczywiście nie mówię że brakuje wody, nie jest źle choć co tydzień mogło by popadać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

W kujawsko pomorskim powiat Radziejowski padało obficie 12maja (na oziminach przesiaklo ok 20cm) zboża nawozu dostały dzień przed deszczem. A ostatnio padało 20maja. Zrobiła się burza i ostro zlało. W cieniu woda tak szybko nie wyparowuje to nawet błoto było.

Ozime rosną ładnie bo jest dobra pogoda (deszcz + ciepło) ale w tym roku to i tak wszystko za póżno się rusza. Co prawda jeczmien ozimy juz ma kłos na wierzchu ale nie bedzie tak dobrze jak ubieglym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u was coś padało u nas narazie w maju krucho z deszczem od początku maja u mnie napadało 27 mm robi się sucho burze poprzechodziły bokiem płn część dln śląska


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

27mm w ciągu 3 tygodni to sporo.

 

U mnie na początku kwietnia 5-7 spadło 37mm

W maju jak dotąd razem 38,5mm i pada spokojny deszczyk co kilka dni. Ogólnie to rewelacyjna dla mnie jest ta wiosna (ciepło i regularne opady, przymrozek i śnieg nie narobiły dużych strat bo rzepak zakwitł dopiero po przymrozkach i z racji tego że jest niski ładnie się trzymał pod śniegiem. Rzepak jak dotąd to zapowiada się na najlepszy jaki miałem w życiu.

1 - 4,9mm

3-4 - 10,8mm

6 - 2,2mm

8 - 7,6mm

13 - 1,8mm

15 - 8,1mm

19 - 2,7mm

21 - 0,4mm

W piątek i sobotę miały być burze ale jakoś bokiem chodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj