SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

pabloooo    124

a u nas w Lubuskim ledwo 5 mm deszczu spadło,starczy na jakieś 2 dni pogody.Może w niedziele trochę więcej spadnie bo zapowiadają, taką mam nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

u nas na szczescie suszy nie było 3 maja spadło 18 mm wczoraj 8 mm w niedziele tez cos tam ma padać polecam ten portal http://www.twojapogoda.pl/

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

U mnie podobnie jak u @Henius91 :) jesteśmy z tej samej okolicy :D muszę powiedzieć "nareszcie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie miało spaść ponad 10mm i nigdy w życiu tyle nie spadło. Ziemie dobrze zmoczyło i nic więcej. Ale tak do końca narzekać nie można, ozime się wzmocniły :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@henius91-jakie okolice?-bo u mnie jeszcze słabo-gm.Przodkowo

 

 

gm. Stara Kiszewa, od 5 nad ranem ulewa byla ostra do 10. pozniej silny wiatr i slonecznie, ale w spod troche nasiaknelo wody bo kaluze jeszcze sa. teraz zapowiadaja, ze po niedzieli na polnocy znow beda opady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

W Poznaniu wczoraj wieczorem i dziś w nocy padało, momentami intensywnie. Ale co z tego jak pół pola pszenicy już uschło... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

trochę podlało też w tym czasie,fajnie drobniutko,ale kałuż nie było nawet przy asfalcie.

 

w zapowiedzi nie bardzo wierzę-to zależy jaki program oglądam,bardziej na sprawdzone wskazówki(drogę wczoraj wieczorkiem powinno być słychać-4km,nawet lotnisko ponad 10km,jak kołują-to się bardziej sprawdza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

meteo to na 48 h dosc dobrze przewiduje pogode i do tego mozna sprawdzic dla kazdej gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

podaj adres @brzozak. Ja sprawdzam od ponad roku na tej stronce np. dla Łodzi http://www.meteogroup.pl/pl/home/pogoda/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X35/lodz.html na 73 godziny do przodu się sprawdza. Najlepiej bo już według tej prognozy pytaja się mnie o pogode a ja im mówię w jakich godzinach spadnie ile deszczu a im kopara opada, tak jak mówie na 3 doby sie sprawdza

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja wieze w prognozy na radio katowice. Prezenter mało kiedy sie myli, potrafi przepowiedziec opady deszczy z dokładnosca do 2 godz ;)

U mnie popadało zeszłej nocy, ale juz obeschło :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

A radio Katowice ściąga w powiecie cieszyńskim umie też popadało zeszłej nocy i dzisiaj kałuż już niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a na radio katowice dla Łodzi tez podają ?:P


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie mówię że nie słucham prognoz,przeglądam kilka stronek z prognozami.znam swoją okolicę jak każdy z nas,u każdego z nas są jakieś objawy w przyrodzie,warto też na to popatrzeć-wszystko do kupy i można coś przewidzieć.-czyżbym bajki opowiadał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4
znam swoją okolicę jak każdy z nas,u każdego z nas są jakieś objawy w przyrodzie,warto też na to popatrzeć-wszystko do kupy i można coś przewidzieć

Czyli że co? Jak psy wyją to bedzie padać? Czy przewidujesz deszcz jak idzie ciemna chmura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54
Napisano (edytowany)

mieszkam na Kaszubach-góra i dolina na odcinku kilometra to norma(rzeźba terenu niesamowita)-zjawiska wskazujące różne uwarunkowania pogodowe przeróżne-zwłaszcza wcześnie rano-tylko coś połapać,i naprawdę można coś przewidywać,każda miejscowość ma specyficzne zjawisko na deszcz lub pogodę,u mnie na przykład jak ma padać słychać wyraźnie każdy samochód na drodze wojewódzkiej oddalonej 4km,słychać lotnisko-12km,pociąg stający na dworcu w Żukowie-odległość 13km,znowuż u teścia jak nad lasem nie będzie mglisto,to opadów nie będzie-choćby nie wiadomo jakie gęste i ciemne chmury szły.

 

przyroda potrafi coś pokazać-tylko trzeba ją trochę zrozumieć,dlaczego niekiedy tak jest a kiedy indziej zupełnie inaczej.

 

 

jeszcze bliskość zatoki(25km)-też ma wpływ.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Oczywiście że przewidywać można. Kiedyś przecież ludzie nie mieli TV i prognoz pogody i bazowali nie oznakach przyrody ale czy teraz te przewidzenia są trafne...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

a na radio katowice dla Łodzi tez podają ?:P

 

Dla mojej okolicy podoaj wiec poleciłem. ;)

Dziś pada, mogłoby padac do wieczora :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

sory ale co Wam (nam) daje przewidywanie pogody ze znaków na niebie? Jak już pada to pada i nic więcej nie potrzeba. W prognozowaniu chodzi o to aby 2-3 dni przed wystąpieniem deszczu czy mrozu wiedzieć o tym, aby w porę dać nawozy albo wstrzymać się z opryskami. Przewidywanie z dźwięków dochodzących z nad drogi nic nie daje bo po co komu wiedza, że za pół godziny będzie deszcz?

 

Jeżeli mówimy oi prognozowaniu na kilka kolejnych godzin (tak jak kolega sugeruje), to ja obserwuje pogodę na kamerach internetowych rozmieszczonych po całej Polsce i widzę jak przesuwają się opady. To mi daje jakiś pogląd o wielkości zbliżającego się deszczu. Dla zainteresowanych w google wpisać Traxelektronik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@Cichu-właśnie lotnisko słychać na dwa dni przed,a mgła na lasem co najmniej doba.więc chyba jest to wiedza przydatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuabab    1

no u nas w okolicach gdańska trochę popadało i chyba będzie jeszcze. najlepsze było to że ksiądz na kazaniu modlił się o ładną pogodę dla dzieci którzy dziś będą przyjmować komunię św. to jak wypowiedział "i żeby deszcz nie padał" to połowa kościoła wyszła laugh.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie pada, bardzo dobrze ;) Zapowiadają upały to wzmocnia się zboża, żyto kłosy wydaje, pszenżyto jeszcze trochę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj