SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

tomek230    0

Ok.Poznania 4maja pokropiło 5 może 10 min. susza taka że dreny puste na metrze,ostatni deszcz to Marcu był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wielkopolska północna susza jak susza ostatni deszcz konkretny w marcu i jeszcze te przymrozki sam jestem ciekaw bo jare przemarzły zwłaszcza jęczmień ,sąsiedzi sieją nawozy może uratują tylko susza i nawóz leży ,kilku mieli już kukurydze zieloną i załatwiona jeden chce siać od nowa inni czekają może odbije ,nie pamiętam takiego roku co by przymrozki tak zniszczyły nawet oziminy pszenżyto podmarzło nieciekawie wygląda a prognozy o deszczu nic a nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwmito    0

Umnie kurde przestało padać i tak sucho ze ......:D Łódzkie ;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

sucho sucho sucho sucho na górkach nic nie bedzie jak tak bedzie ani ze zbóż ani z łak nic nie bedzie brakuje tego deszczu brakuje ost był w marcu... (midzy piłą a poznaniem)(miedzy warta a notecią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

prośba dla wszystkich u których pada deszcz, bierzcie tyczki, koce i przegnajcie deszczowe chmury nad wlkp. Potwierdzam to co koledzy piszą wyżej ostatnie opady w marcu na polach tragedia a deszczu ani widu, ani słuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

to macie prawie jak u mnie na Kaszubach-czyli martwić się nie muszę,innym też uschnie,nie tylko mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie (płn. Wielkopolska) na czwartek zapowiadają opady, nie padało już 3 tyg. Zastanawiam się czy jutro nie sypnąć troszku saletry żeby wzmocnić przemarznięte jare. Jak się wyrobie to jeszcze opryskam odżywką żyto bo jak narazie to plon szacuje na ok. 2,5t/ha. Już mam dosyć suszy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

U nas ani śnieg ni deszcz nie padał. Susza wykończy nasze wszystkie uprawy. Deszcz nie padał chyba od marca :(


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

U nas wreszcie zaczęło padać,bo już się nieciekawie ze zbożami robiło.a jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
Napisano (edytowany)

U nas była burza około godziny 19, a teraz jeszcze pada :) :) :)

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Okolice Lubawy (WARMIA) dziś była burza ale mało padało . ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

no podało-krople mogłem policzyć-jakieś 3 krople na metrze kwadratowym-chmury na zatokę poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ricky11    0

U nas też posikało trche. Przydał by sie taki powolny całonocny opad żeby ziemia dobrze nasiąkła. ale lepszy rydz niż nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie w prognozach przewidywali na godz 18-24 że spadnie 10mm, obecnie ok 19 dało tyle co ksiądz kropidłem, i od ok 2 godz się błyska i nic z deszczu... A jest niezbędny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

iława - leje błyska juz dłuższy czas... oby jak najdłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

co tam-jak zacznie padać to będziemy narzekać że nawet nie ma możliwości oprysku zrobić,będzie siąpić co najmniej 2 tygodnie non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

u mnie nie padało juz miesiąc więc teraz może sobie padać i tydzień! bez oprysku cos urośnie a bez deszczu nic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

U mnie popołudniu po grzmiało trochę, mały deszczyk spadł, można powiedzieć ze burza się napędziła i poszła dalej na Mazowsze. Jak tak dalej będzie to nie wiem co z tymi zbożami się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

u mnie ostatnio intensywne opady były 3 maja ale przydał by sie już nastepny deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

u mnie od 5 nad ranem leje. zapowiadali 20 mm a spadlo juz chyba 25 mm i jeszcze troche pada ;) burzy nie bylo, tylko pare razy zagrzmialo. troche sie ochlodzilo, no ale deszcz byl wazniejszy niz ta 25 stopniowa temperatura. ale przez te ostatnie wysokie temperatury trawa urosla przez 3 dni z 10 cm. po tym deszczu gdyby przyszla temp. ponad 20 stopni to moze by nawet oziminy uratowalo. w zbozach jarych nie ma mowy o stratach. wczoraj na pszenice i jeczmien ozimy dalem druga dawke azotu, fajnie siie wpasowalo przed deszczem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@henius91-jakie okolice?-bo u mnie jeszcze słabo-gm.Przodkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

okolice Łodzi padało w nocy ok 10 mm opad poprzednio przeszła ulewa z burzą 1 maja to kilkadziesąt litrów na metr na bank spadło rowy na polach porobiło niemiłosiernie a wczesniej susza jak nie wiem opad w marcu ostatni


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj