SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

wiesmag    54

jak gdzie mieszkamy:@Senator-koło Tczewa,@Henius-też pomorskie,ja z okolic Kartuz.w pomorskim od 3 tygodni oni kropli,no i się nie zapowiada w najbliższych dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

No to bida deszcz by się przydał na zasiewy wiosenne i nie tylko. U mnie by się przydało trochę słońca bo się w pole nie da wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Oj pada. Pawelo, z której strony Siedlec mieszkasz? Ja w kierunku na Zbuczyn, Modrzew.

 

W kierunku Mordów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Senator --> tak na onecie, tylko że ja patrzę na pogodę w miejscowości oddalonej o 17km ode mnie więc z zasadzie to nic nie powinno znaczyć ale temperatura i opady zgadzają się dosyć dokładnie. Temperatura co do 0,5stopnia i opady jeśli będą, bo zdarza się że na pogodzie ma być deszcz ( w tej innej miejscowości) i u mnie nie pada lub pada 2km ode mnie, ale jeśli już pada pada to zgadza się dosyć dokładnie.

Tylko że mówię to o deszczu a nie o burzach bo wiadomo jak z nimi jest i że może padać w jednym końcu wsi ulewny deszcz a i innym jak ucioł nożem ani kropli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

u mnie nie pada od ponad 3 tygodni wczesniej tez tylko lekko popadywało . obecny stan zbóż nie jest zadawalający. rośliny wyglądają jak ugotowane. pozatym od 3 dni przymrozki do minus 3 stopni . wymarzona pogada. ;[


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

u mnie tak samo-ale martwić się będę po 15-piaski dużo jeszcze podsiąknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Malopolskie Powiat wielicki 2 dni w miare pogody jeden dzien deszczu gdyby jeszcze cieplo bylo to by wszystko roslo jak potuczone B)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Dawne pilskie susza jak diabli przymrozki pozałatwiały jeczmień mieszankę i widzę pszenicę lekko ,chciałem jutro pryskać na chwasty ale muszę się wstrzymać bo bym dobił te wymęczone roślinki ,prognozy na cały tydzień bezdeszczowe co mnie złoszczą te panienki i panowie zapowiadacze pogody w telewizji co śmieją się od ucha do ucha że mieszczuchy mogą sobie grilować albo spacerować bo będzie piękna pogoda a o wsi że sucho zapominają przypomną sobie wtedy jak w sklepie sa czemu tak drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwmito    0

a U mnie deszczyk pada prawie codziennie ;) więc narazie się suszą niemartwie gorzej jak przed żniwami ziarna będą spalone ja rok temu pozdrawiam wszystkich;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wielkopolska,powiat koniński. Sytuacja nie ma się dobrze, nawóz był siany 28 marca na pszenicę, dziś po oględzinach zauważyłem że na ziemi znajdują się jeszcze małe drobinki tego nawozu. Deszcz nie padał w prawdzie od tamtego czasu, jedynie przelotne mżawki, nie wygląda to najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Wygląda na to,że wraca tradycyjna susza plus wszystkie plagi egipskie, a do zbiorów daleko.....


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54
Napisano (edytowany)

No u mnie już leje drugi dzień, bez przerwy......Lubelskie :rolleyes:

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

U mnie nareszcie pada :D od samego rana, bo już na polu konkretnie sucho było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

u mnie masakra totalna. przymrozek "skatowal" zboza jare, a susza doskwiera ozimina :( troche w tym tygodniu padalo, ale przyszedl mocny wiatr i wszystko wysuszyl ;[ takiej wiosny nie pamietam, zeby wszystkie pory roku byly w jednej. wiatr jak na jesien, cieplo jak w lecie no i przymrozki i snieg jak w zimie, tylko brakuje wiosennego dzeszczu i temperatury bo raz jest 25 stopni a raz 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie jest ktoś z okolic Rzeszowa , podkarpackie? Według pogody ulewy u was są.......jak to jest w realu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A u mnie zaczęło kropić, znaczy 2 dzień "pryska", mrozu nie było temp spadła jedynie do 2 stopni i wszystko ładnie rośnie :) wschodnie rubieże RP :D chodź sąsiad psioczy że mu słabo koniczyna rośnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ozzy zawsze marudzi, że mu nie rośnie ;) a jak mu w zeszłym roku qq kosiłem to jaguar tylko kabinę miał ponad nią nie licząc podajnika :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie właśnie zaczeło padać. :D , super bo poszła saletra pod pszenice.....wyczułem sprawę :rolleyes: .Maxi 777 jak tam pada coś w Wieliczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

w naszych okolicach, tj. Siedlec to deszczu starczy, u mnie woda na polu stoi, już lepsza susza, bo mam ciężką ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj