SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

milanreal1    319

@milanreal1 podorywkę robiłeś po życie na zielonkę? Właśnie też siekę żyto na zielonkę i powiem że takiej nędzy na przełomie kwietnia/maja nie pamiętam, ogólnie potrzebuje 2-3 razy tyle usiec żeby mieć tę samą ilość co poprzednie lata.

 

Posiałem żyto na sianokiszonkę. Ale że taka susza to te żyto słabe wyrosło i pasam je krowami. 1 pole już zjadły, dałem obornik i podorywka. Dziś był nawóz i agregat w w pon siew qq.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

bida z nędzą. Deszczu nie ma i nie ma tyle co po siewie popadało. U mnie to moze padać dniami i nocami byle ciepło było powódź nie grozi


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meteorek91    1

Ja to mam istną dynamikę pogodową, rano ładne słońce świeci od 12 zaczyna się chmurzyć i wiać wiatr a miedzy 15 a 16 leje i tak od 3 dni :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Przydał by się ten deszcz, jak wyrabiałem dzisiaj pod kartofle to nic nie było widać bo tak się kurzyło ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

Mazowsze, powiat Przasnysz w końcu pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Jak się łąki pokosi to będzie lało.. Nie ma tak dobrze. Będzie deszcz jak go nie trzeba. Mi jeszcze nie potrzebny bo 1.5 ha mam błota jeszcze i musi wyschnąć by posiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Susza?? U mnie dzisiaj tak lało że całe podwórko pływa, a przedwczoraj jeszcze kawałek jarego dosiałem i wyszło perfect.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Mazowsze, powiat Przasnysz w końcu pada.

 

pow. Ciechanów, gm. Grudusk zaczęło padać, roślinność będzie się ratować.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

północno-zachodnia Wielkopolska brak deszczu od miesiąca, robi się nieciekawie w szczegolności dla rzepaku jarego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

Mazowieckie. Miesiąc nie padało aż do dzisiaj. Roślinom od razu zrobi się lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ciekawe z której strony pięknie ;) jeszcze nie wywiozłem całego obornika drugi dzień kropi, buksowałem w polu i dałem sobie siana, a jeszcze muszę na to wylać gnojowicę, to chyba zaorzę to w lipcu przy tej pogodzie,a gdzie tam qq i brambory


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

iława - warmia - ciągle mniej niż zero!!! wszystkie deszcze idą gdzieś bokiem. Co za k**ew....ska pogoda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

U nas coś popadało może ze 2mm ale to nic nawet QQ nie można opryskać bo za sucho Mazowieckie powiat Mińsk Maz. okolice Wa-wy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
Napisano (edytowany)

U nas coś popadało może ze 2mm ale to nic nawet QQ nie można opryskać bo za sucho Mazowieckie powiat Mińsk Maz. okolice Wa-wy

Już i u mnie pokropiło.

Chyba bardziej poszło na południe skoro koło Mińska padało, koło Białej też a koło Siedlec tylko pokropiło

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

płd lubuskie brak deszczu:/ tylko tydzien temu troszke spadło a tak to ciagle słonce,musi w majówke popadac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Ale niektórzy z was to mają szczęscie z tym deszczem. Kuj-pom powiat radziejowski kolejny dzień bez deszczu... dzien troche chłodniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Pomorze zachodnie. U nas deszcz w ciagu ostatnich 50 dni padał raz w ilosci ponizej 10l/ m2. w zeszłym tygodnu w odległosci 10km odemnie padał ulewny deszcz a u nas nawet jedna kropla, pozim wody jest około 2,5m od powierzch gruntu, gdzie w zeszłym roku o tej poże było około 1m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinzetor    1

Kujawsko pomorskie od miesiaca zero deszczu deszczownie chodzą na okrągło zboże ozime zaczyna żółknąć masakra na polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

środkowa wielkopolska, brak deszczu, sucho, wietrznie, nieciekawie będzię, bo deszczu nie zapowiadają u nas, tylko przymrozki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj