SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Badylarz    15

Oby Wasze przepowiednie o mokrym roku się sprawdziły, moim zdaniem może nawet padać u mnie tak jak w ubiegłym roku, byle nie było żadnych powodzi i innych ludzkich tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ja tam wole jak jest susza wtedy mamy najlepsze plony.No coz taka ziemia u nas,30cm czarnej dalej glina ze garnki mozna kleic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

U mnie śnieg na łąkach już prawie stopniał a ziemia zamarznięta, więc w końcu będę mógł siano zebrać ;) A jeśli pogoda będzie taka jak w zeszłym roku, to trzeba będzie przestawić na się ryż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Ja co roku na wiosne patrze jakie drzewo pierwsze pusci pąki wierzba, brzoza czy olszyna.

 

 

Mogłbys rozwinąc? Które drzewo co zwiastuje? :rolleyes:

 

Swoją drogą moglibyscie umiescic tu troche mądrosci ludowych, które znacie, dotyczących własnie takich zwiastunów i przewydywania pogody?

Uwazam ze pewne ziarnko prawdy w tym jest, a jak kazdy pewnie zdaje sobie sprawe, pogoda ma

duzy wpływ na nasze decyzje, nasze plony i w koncu na nasz dochód. ;)

 

Mam pewne żródło które mowi ze marzec i kwiecien bedzie suchy i ciepły. Z temperaturami duzo wyzszymi niz zazwyczaj. Maj i czerwiec również beda ciepłe, ale bedzie duzo deszczu, duzo ulew i południe Polski znowu bedzie miało problemy. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Widać, niektórym mało wody. W mojej okolicy na polach ogromne rozlewiska i nawet susza nie wchłonie tych ilości do....czerwca chociaż do czerwca. Dodam, że te rozlewiska nie pochodzą z wylania rzek bo tych tu nie ma, to woda gruntowa. ;[


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

niema co się tak bardzo przejmować w przód,bo tylko serduszko odczuje,lub wrzody na żołądku można dostać.

jaka będzie aura taką trzeba znieść,bo jej nie zmienimy,nie mamy na to wpływu.

wody gruntowe u mnie na średnim poziomie,ale jeszcze ziemia zmarznięta i trochę śniegu leży.

jeśli chodzi o przepowiednie z nadejściem wiosny(prac polowych),to święta są bardzo późno,no i wiosna może być późna.

na razie to wróżenie z fusów.

ja ziemie mam piaszczyste,lecz wolę suchszy rok-lepiej jest deszczować aniżeli by miało w wodzie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

U mnie również jest tak wysoki poziom wód gruntowych, że krety ryją "na górce", kostka brukowa się zapada od podsiakania wód gruntowych, byle lekki deszcz i piwnice pełne wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

U mnie to może padać co 2 dzień tak jak w ubiegłym roku bo miałem rekordowe plony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master0608    0

A ja slyszalem ze w WLKP ma padac w ten piatek ;) Poza tym slonce przychodzi ok. 11 grzeje ostro tak do 15 robi z wierzchu papke a pod spodem dalej jest zamarzniete i tak w okolicy godz. 17 znowu przychodzi mroz i wszystko "zastyga" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Pomorze zachodnie, śnieg stopniał w połowie stycznia dopiero dziś deszczyk popadał, ale bardzo mało, na polach sucho, na wszytkie pola mozna wjechać w inne lata były rozlewiska lub lodowiska, poziom w studni jest około 1 m od powierzchni ziemi, gdzie w innych latach woda była równo z powierzchnia gruntu. Też uwazam ze jest za sucho na polach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Ja tam niegdy suszy nie doznałem i nie doznam :lol: Na naszych polach do suchej ziemi jeszcze daleko :P Ok 20 cm śniegu leży na polu i to taka skorupa że ciągnikiem można po niej jeździć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Panowie niepotrzebnie martwić sie na zaś. Czy rok bedzie suchy czy mokry to i tak trzeba bedzie pracowac bo pogody czlowiek nie zmieni i mam nadzieje ze kazdy zebierze wszystko z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

a u mnie śnieg jeszcze na polach :D gdzie nie gdzie na górce trochę prześwituje ziemia czy rośliny. Ogólnie ziemia jest jest na kilkanaście cm zmarznięta na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie snieg stopnial z 3 tyg temu. Na polach sucho ale nie wjezdzałbym jeszcze bo sie boje ze sie utopie, ziemia pod wierzchnia warstwa mocna zmarzła jeszcze jest.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moscich    5

Nie nażekajcie juz tak co bedzie to bedzie ja mam łąki pozalewane wszystkie wiec ja bym chciał troche suszy.Wczoraj w agrobiznesie mówili że źiemia jest zamarznięta na ok pół metra więc troche sie musi ocieplic żeby ona rostopniałaa dodam że dzisiaj siałem nawóz na pola to w dołkach stała woda zamarznięta gdzie nigdy nie stała wieć u mnie napewno sucho nie jest.a jestem z wielkopolski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u mnie w styczniu było mokro jak nigdy. A teraz sucho jak nigdy w marcu. Ziemia zamarznięta na 10 cm a z wierzchu 5 cm codziennie rozmarza a w nocy zamarza. To chyba będzie pierwszy rok od 2003 że w marcu wjadę bez problemu w pole. Choć w rzece (500metrów ode mnie) stan wody jest dosyć wysoki. No ale kopanie rowów na jesień przyniosło efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

Umnie 20 cm śniegu na polu <_< .Ale przed chwilą oglądałem pogode na TVN to w poniedziałek ma być od 7 do 15*C czyli wiosna sięzbliża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

U mnie z kolei rowy, które w tamtym roku były praktycznie cały czas pełne, podczas tych powodzi wylewały na pola - teraz są prawie suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1234    0

jeśli chodzi o powiedzonka to takie słyszalem: Na Józefa (26 marca chyba) chmurki, sadz ziemniaki na zgórki :rolleyes: ja tam z dystansem podchodze do powiedzeń, ale może coś tam w nich jest, u mnie lekkie ziemię, więć jak mokry rok to lepsze plony mam, ale zeszly to już przesada z desczem

Edytowano przez piotrek1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

Józefa jest 19.

skłonny bardziej jestem wierzyć tego co dotyczy kwadr księżyca,niż sztywnych dat kalendarzowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj