SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

MartineZ    14

u mnie dzisiaj pochmurno i czasami kropi :D ....ale dobrze ze udalo sie sianko zebrac.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

u mnie dzisiaj był grad piewrszy raz w tym roku i mysle ze ostatni padało tak koło 2 min. z mała przerwa a grad wiekszy od grochu :D mysle ze zbozu niewiele zaszkodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Siejemy rzepak w strasznie suchą glebę, gdyż od ponad miesiąca nie ma znaczących opadów, kukurydza na lżejszych glebach uschła, na użytkach zielonych po trzecim słabym pokosie zero odrostu. Czy zasiewy jesienne podzielą los wiosennych?

Jak jest u Was ?


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

u mnie deszczu jak narazie nie potrzeba, ziemia ma w sobie dość ilości wody. Przy kopaniu ziemniaków było nawet w niektórych miejscach mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

U mnie deszczu nie ma od miesiąca tylko kiedyś lekko pokropiło wszedzie jest kurz i sucho lipa jednym słowem :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Sucho sucho, w weekend coś pokropiło jak w kościele, gorczyca na poplon nawet pokazać się nie chce, za tydzień chcę z orkami pod żyto wjechać aż się boje myśleć co będzie jak deszczu nie da. Jeszcze tragedii nie ma, ale mogło by popadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Musze powiedziec że u mnie też nie jest za ciekawie. Rzepak siałem 17, deszczyk był ze dwa razy, ale nie przemoczył gleby więcej jak na 2 cm, tak więc z ok. 50 % nasion zeszło a reszta czeka na wodę, tylko co z nich będzie jak jest już 1 wrzesień. U innych co siali po 20 i póżniej to jest całkiem kicha bo niema nic i jak oglądam pogode to widze że nie bardzo u nas na wszchodniej scianie płaczu zanosi się na deszcz. Ruski wyż górą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No niestety ta jesień coraz bardziej przypomina wiosnę. Sucho i bardzo zimne noce. W takim tempie to za tydzień przymrozki będą... A z woda jest rożnie. Trochę orałem i ziemia jeszcze sporo wilgoci ma. Ale na łąkach to jakaś katastrofa. W czerwcu jak kosiłem to ciężko było wyjechać a teraz bagna i strumyk wyschły :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tyle wilgoci ze nie mam moziwosci wykonajc podorywki. Miejscami ciagnik sam sie zapada.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

u nas to na pole nie można wjechać z rozrzutnikiem i wogóle dawno tak nie było we wrześniu i jeszcze zapowiadają opady...


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dziś orałem i po 2 godz zrezygnowałem. Z wilgocią nie jest źle bo tylko jakieś 5cm jest suche. Ale mimo to potwornie się kurzyło. A że zapowiadają deszcz to wole poczekać trochę i przynajmniej nie wracać po 2 godz z pola kompletnie czarnym...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

W mojej okolicy od wielu dni nie padał deszcz i już na lżejszych glebach widać przypalanie zbóż zwłaszcza jarych.

Do tego jeszcze strasznie zimne noce, było w ubiegłym tygodniu nad ranem ledwie 4 st. Tak umęczonej zimnem kukurydzy o tej porze roku jeszcze nie widziałem, to klęska...


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

u mnie z piątku na sobotę 3mm, ale całkiem nie daleko już 12mm opadu.kuku w okolicy są strasznie słabe nawet beznadziejne.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kukurydza jest słaba, rzuciłem trochę N może się ruszy. Ale za to np trawy na łąkach już skoszonych wcale nie rosną przez te temp w nocy...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Witam

 

Czy zauważyliście u siebie co się dzieje na polach? Śnieg stopniał dużo szybciej niż w ubiegłym roku, przez blisko 2 ostatnie miesiące dużo śniegu czy deszczu też nie napadało. A ostatnie kilkanaście dni tak jak u mnie to masakra, codziennie silny wiatr, słońce i temperatury na plusie a w nocy znowu przymrozki. Zarówno taka pogoda w dzień jak i przymrozki w nocy wysuszają ziemię strasznie i mimo, że mamy dopiero początek marca to ta sytuacja zaczyna mnie dosyć mocno niepokoić. Słyszałem też prognozy długoterminowe w stylu "kwiecień i maj suche i upalne nawet do 30 stopni, lato chłodne i ulewne". Jeśli to się sprawdzi to czeka nas kolejny nieobliczalny sezon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Szczerze to ja wiosną dawno takiej sytuacji nie widziałem, potrzeba paru dni z dodatnimi temperaturami w nocy i można śmiało w pole jechać. Z tego co widziałem na portalach z prognozą pogody czy w prognozie długoterminowej na TVNie to w ciągu następnych dwóch tygodni na deszcze raczej nie ma co liczyć, pogoda nie będzie się zbytnio różnić od tej, którą mamy obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Hm... A skąd jesteście? Fakt że pogoda wysusza ziemię, ale u mnie krety na górkach kopią. Wg starych gospodarzy to oznacza mokry rok, faktycznie to oznacza że jest wysoki poziom wody w gruncie, u mnie w studni woda jest na głębokości 2 kręgu, podczas gdy przez ostatnie kilka lat wody nie było w ogóle(głęboka na 9 kręgów). Faktycznie to brak poczekać aż mrozy puszczą na dobre, wbrew pozorom ziemia jest bardzo mocno jeszcze zmarznięta ;) Przynajmniej u mnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja co roku na wiosne patrze jakie drzewo pierwsze pusci pąki wierzba, brzoza czy olszyna.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hm... A skąd jesteście? Fakt że pogoda wysusza ziemię, ale u mnie krety na górkach kopią. Wg starych gospodarzy to oznacza mokry rok, faktycznie to oznacza że jest wysoki poziom wody w gruncie, u mnie w studni woda jest na głębokości 2 kręgu, podczas gdy przez ostatnie kilka lat wody nie było w ogóle(głęboka na 9 kręgów). Faktycznie to brak poczekać aż mrozy puszczą na dobre, wbrew pozorom ziemia jest bardzo mocno jeszcze zmarznięta ;) Przynajmniej u mnie ;p

 

Też to zauważyłem. Łąki torfowe krety ominęły szerokim łukiem. Tam gdzie wyżej poryte w najlepsze. Dodam że już dawno nie pamiętam żeby ryły tak wysoko... Zryły mi żyto na jednym polu bo łąką obok jest zalana.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj