SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

majranjd    8
U mnie pada od 3 dni, teraz niektórzy kręcą nosem że jest tak zimno i deszczowo ale chcieliśmy deszczu to mamy :P Przyszedł w samą pore, mam nadzieje że zboża (i nasz rzepak przede wszystkim) to docenią :P

W niektorych rejonach to nawet ulewa przez tydzien juz nie pomoze... Żyto jest gora do kolan i zające w nim widac...

Proponuje zmienic temat na ; Jaka jest dzis u mnie pogoda, albo raport pogodowy z mojej okolicy...

Zapowiadają sie ciekawe zniwa, to co nie powschodziło, wchodzi na potęgę...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dobry pomysł :P

a tak pozatym u mnie pada chyba od srody i nie ma co sie pchac z jakimikolwiek maszynami w pole. Bylem wczoraj na pastwiskach to w niektórych miejscach juz woda stoi :P dzis padalo od 4 i jeszcze pada (dosc mocno) A ze zniwami to nie wiem jak bedzie ale najwazniejsze ze troche zboza podrosna :P

 

Pozdrawiam: Wacek21


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ladnie sie zazielenilo po tych deszczach. ale zboza zimowe co przyschly to juz nie odrobia tych strat i bedzie slabszy plon a jare wygladaja calkiem dobrze.

a u was zboza w jakiej kondycji sa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Dlaczego piszecie ,,ładnie popadało" nie macie mierników? U mnie 26 litrów na m. No i cieszcie się z każdego deszczu zboża wyschły ale okopowe sie poprawią i kukurydza. Niektórzy marudzą o siano ale po takim deszczu drugi pokos będzie ładniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U mnie pada od środy kilka godzin dziennie, mam skoszone na kiszonkę całe zielonki, wygląda to tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

U mnie pada od poprzedniej soboty codziennie i dziś jeszcze najbardziej przylało także nie jest źle, ale mogło popada trochę w kwietniu :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

U mnie dzisiaj taki deszcz dolał okolice Warszawy u mnie Narew dużych ulew nie puszcza wszystko idzie na boki to tam tak grzmiało a u mnie lało jak z kubła woda na całe podwórko górka czy dołek woda stoi


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
W niektorych rejonach to nawet ulewa przez tydzien juz nie pomoze... Żyto jest gora do kolan i zające w nim widac...

Zapowiadają sie ciekawe zniwa, to co nie powschodziło, wchodzi na potęgę...

Dobrze powiedziane. U mnie żyto jest do mojej głowy czyli ma 1,80 a rok temu było ode mnie dużo wyższe. A żniwa mogą być bardzo słabe. Zboża mało a słomy to już w ogóle będzie malutko. Pszenżyta są takie że kombajnem tylko kłosy pozbiera...

Z tym wschodzeniem to bym polemizował, na górce co mam glinę to została pusta... Tylko miejscami się przebiło.

Dziś stolica dostała sporego łupnia i mnie tez zahaczyło. Przez jakiś czas pola były białe. Grad spadł wielkości wiśni. No i od dziś kukurydza rośnie w błocie. Mimo że jest w samym piachu to nie nadążało przyjmować wody i kałuże stoją...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raport pogodowy z mojej okolicy :P

Maj - ok. 87 mm opadu :P

Ziemniaki rosną w oczach.

Jęczmień ozimy na najsłabszym kawałku już z deszczu nie skorzystał, nie zdążył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Hmmm u nas od środy do soboty spadło 104l/m2. Dzisiaj też popadało ale już nie patrzyłem nawet ile.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie w okolicy tez tez co chwile pada, jednak nie moge podac ile bo nie mam takiej mozliwosci...a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Mnie już ten deszcz zaczyna przeszkadzać - gorczycę ponownie zaatakował słodyszek, pyrki żre stonka, a proso zarosło chwastem... a o opryskach chwilowo można zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

w kujawsko-pom. również sporo napadało,na polach mam wyrwy od wody,a trawa leży. Mam nadzeje że mi nie zgnije mimo że jeszcze nie skoszona,ale ogółem ciesze się że tyle napadało szkoda że tak późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja co do tych opadów to już trochę dość mam. Dziś tak naparzało że jak jechałem samochodem to max 30km/h bo 0 widoczności, wycieraczki nie nadążały, a pasek klinowy piszczał bo wodę łapał... Ale jakoś na chatę dojechałem. No i po tym dziś nie musiałem poić krów w bagnie. Tyle wody na dołku stoi że spokojnie się napiły :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

u mnie tez stale od srody daje deszcz 2 razy dziennie juz sporo napadalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4512    4

u nas w mazowieckim w niektóre pola wjechać się nie da i ciągle pada siano lezy niedługo zgnije i jeszcze stoją te stare trawy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie odziwo jeszcze dzisiaj nie padało, ale dzień sie nie skończył :P Od zeszłego tygodnia pada codziennie i to nie mało! :P Szkoda że tego dziadostwa w kwietniu nie było! :P


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

U mnie padało cały tydzień ale wreszcie przestało i dzisiaj już była ładna pogoda choć z przelotnymi opadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
ja bym deszczu nie nazywal dziadostwem...odwazny jestes

 

Tak, ale jakbył potrzebny to niebyło! :P Teraz chce sprzątnąc to co jakoś urosło póki ma jakąś wartość to niemoge bo teraz pada :P Co mi z tego że teraz pada, trawa troche rośnie, ale już jest stara i efektu po niej to nie bedzie :P

Na długi okres czasu wszystkie jedyne możliwe plany i nadzieje w pewnych sytuacjach poszły przez ten 'potrzebny deszcz'!


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

tak to juz jest w rolnictwie...jest to wkurzajace ale jak nie jestes cierpliwy to nie ta branza...jak to moj tata powiada"dobry rok trafia sie raz na 10 lat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj