SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MartineZ    14

darek16 teoretycznie masz racje ale jak masz piekne siano ktore suszyles pol tygodnia to tez bys sie wkurzyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

każdy by sie wkurzył ,ale co zrobisz deszcz potrzebny , my kiedyś mielimy 3 próby do zbioru wszystko pięknie ładnie już siano w walach i deszcz i po robocie. Oglądaj pogodę!


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
ciesz sie ze pada a nie narzekasz:)

 

 

Tak się mówi ale niedosyć że susza w tym roku nas postraszyła i trawy są jakie są to teraz jak skoszone i pada to troche niebardzo dla jakości zbioru :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

darek16 ja ogladam pogode dlatego nie kosilem i dziwie sie innym ktorzy to zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
darek16 teoretycznie masz racje ale jak masz piekne siano ktore suszyles pol tygodnia to tez bys sie wkurzyl

 

moj dzadek mowi zawsze w takich sytuacjach:

 

"A niech pada na moje ziemniaki i sąsiada siano" hehe pamietajcie ze jak teraz przestanie padac to do konca lipca (dopiero na zniwa) nie spadnie kropla deszczu... taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Cihu ryzykowne stwierdzenie...ja bym sie tak nie rozpedzal...meteorolodzy maja czesto problem przewidziec prawdiwa pogode na nastepne 3 dni a ty mowisz o calym miesiacu...mysle ze jest to niemozliwe zeby przez caly miesiac w calej Polsce nie spadla ani kropla deszczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a u mnie co jakis czas papaduje wczoraj dosyc solidnie za wczorem tez ladnie popadalo dzis z rana jakies polgodzinki ladnie dawalo stoja kaluze na drodze z milo popatrzec ale jesli przyszly by upaly i zaczelo by wiac to zaloze sie ze w 5 dni mialbym istna sachare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

U mnie znowu rano od 5 do 8 ładnie popadało i teraz też z pół godziny temu zaczęło padać i ładnie pada, dawno tak mokro na polach nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

południowa wlkp kropi z przerwami rano o 6 padało dość silnie jest zachmurzone chyba z 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Południe lubuskiego – na polach stoi woda, pada od 4 dni, przemoczyło porządnie, wody wystarczy do żniw. Do stojącego wiaderka napadało 3 litry wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj znowu pada ale to dobrze od poniedziałku susze siano i nic. Będe musiał zrobić sianokiszonkę bo siano za dobre to chyba nie wyjdzie. Co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

ja dopiero będę wyciągał rotacyjna albo dziś albo jutro i dopiero ruszymy z koszeniem jak będzie pogoda jako taka , mi tam deszcz nie przeszkadza trawa większa będzie , u mnie zanosi sie na jakiś mały deszczyk.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

@Piotruniu25 chyba kropi :P

 

U nas od 7 do 15 padal równy, porzadny deszcz przemoczylo fajnie od przyszlego tyg ruszamy z sianem :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U nas dzisiaj od rana napadało 25l/m2. Nawet ładnie :P


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

U mnie dzis super pogoda ok 30l na m2 :P .Bardzo mnie to cieszy,a sianko moze troche poczekac zdorze skosic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

U mnie pada od 3 dni, teraz niektórzy kręcą nosem że jest tak zimno i deszczowo ale chcieliśmy deszczu to mamy :P Przyszedł w samą pore, mam nadzieje że zboża (i nasz rzepak przede wszystkim) to docenią :)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

U mnie od środy spadło 22 l/m2.Aż miło patrzeć jak pada...I nawet nie jest tak zimno.Kukurydza od razu lepiej wygląda.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

U mnie też przelotnie pada od czwartku. Szkoda tylko, że w kwietniu nie było takiego deszczy choć przez jeden dzień.

Dobrze, że teraz popaduje (:


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

No coz Panowie tak to juz jest zebez wody nie ma zycia.A i zapomnialem jeszcze napisac ze u mnie padalo jeszcze ladnie wczoraj i przedwczoraj.Naprawde az chce sie patrzec jak to wszystko teraz ladnie rosnie... :P Oby tak dalej :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ta susza nauczyla mnie trochu skruchy i ciesze sie z kadego deszczu nawet jak mi w jakis robotach przeszkadza :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj