SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

marcint19    3

oczywiście a 1 pokos trawy to jest taki kiepski i nic tu ulewy nie zmienią bo już trzeba kosić ewentualnie mogą uratować 2 pokos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898
moim zdaniem susza juz swoje zrobila i zadne duze ulewy tego nie zmienia...napewno zboza odzyja i dostana kopa ale strata w plonie bedzie na 100%..przynjamniej na lekkich ziemiach

Zgadzam się z tobą. Już nie da się odrobić strat po suszy, choć tak pada. Jeżeli zboża podrosną to tylko pare cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
a ja nie pamiętam kiedy była taka porządna burza , chyba jak była ta trąba co pozrywała dach ludzią ale wtedy to było jak w dniu niepodległości a ja mieszkam na taki terenie że albo wszystkie burze ściąga zalw jeziorsko albo kopalnia bełchatów a u nas spadnie pare kropel na krzyż kolega bodzio1108 może potwierdzić ;)

 

W pewnym sensie tak, ale to bardziej jest tak że chmury deszczowe sie rozbijają o Jeziorsko bądź Bełchatów i nas prawie zawsze omija wtedy, bo w zasadzie to deszcze tylko idą od zachodu :)

 

Ale troche popadało, kałuże stoją więc nie jest źle :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

U nas chyba ta sama burza co u @benka i 8l na metr ;) . Nareszcie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

u mnie pada co drugi dzień. nie mam jak prysnąc zbóż na chwasty. szkoda tylko że takich deszczy nie było w kwietniu jak były potrzebne. bilans jest taki że gdzie się zboże utrzymało w czasie suszy to jest ładne a tam gdzie pożółkło to nawet deszcz mu nie pomógł.nadal jest żółte i niziutkie.albo wygineło całkiem.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas znowu sie zanosi na deszcz, wczoraj dosc mocno popadalo. trzeba pryskac zboza, buraki i QQ ale wciaz pada i juz na polach jest wiecej chwastów niz kukurydzy ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

No u nas juz pewnie tez miejscami do melioracji doszło... dobrze, jak tylko bedzie mozna wjechać to opryski na QQ, odzywki na burak, truskawki i nawozy na zboza ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U mnie przed chwilką troszkę popadało ale zaraz znów będzie bo chmury już idą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie pada już 2 dzień z małymi przerwami ;) owsy są już super trawy coraz lepsze kukurydza która została pnie się w góre :)


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

u mnie jakos nie moglo sie rozpadac ale jak dalo co prawda deszczu bylo malo ale gradu dalo solidnie ale coz dobre i to dobrze ze grad byl maly ale kaluze stoja dos solidne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

U mnie ładnie polało przez noc i rano gdzieś do 10 a teraz jest słoneczna pogoda.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie tez ladnie polalo a teraz potrzebuje tydzien dobrej pogody na sianokosy...ony sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin320    0

Dzisiaj byłem po trawe na łące i aż sie zakopałem C 330, więc poszedłem po 60tke, gdy wróciłem przyczepa samozbierająca wpadła pod samą rame ;), a wczoraj nawet tak nie padało :)


................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

moze tam padalo....tata kiedys kosil zboze, robilo sie juz pozno a polu nie spadlo ani kropli a jak wjechal na podworko to sie troche zdziwil-wszytsko plywalo...odleglosc moze jakies 1.5 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

ziemia dobrze jest nawodniona, deszcz bardzo ładnie pada , popada ziemia wszystko wchłonie i już tak można mówić że powierzchnia obeschła i znowu. Jest dobrze;)


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a u mnie kolejne dni susza, w tym tygodniu spadło 1,5 l na m2. Wczoraj ani dziś nawet kropla nie spadła. A na dodatek jest straszy wiatr który wysusza jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

teraz zanosi sie na kilka dni bez opadow...mam nadzieje ze zdaze z sianem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Czy jeszcze komuś nie napadało ?


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no nie wie. jak tak patrze jak piszecie ze jeszcze wam za sucho to az mi sie nie dobrze robi. przeciez juz padalo a wy co?? jeszcze nie zadowoleni? chyba lepiej tyle niz nic. u mnie pada co 2-3 dni i jest super. pszenzyto jeszcze nawet klosow nie wypuscilo bo caly czas rosnie w gore. maj powinien byc mokry i zimny i tak wlasnie jest. dzisiaj jest u mnie ok 18 stopni i to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Byłem wczoraj pod czeska granica i zauwazylem ze tam jęczmien ozimy jest połozony a rzepak nie jest zbyt ciekawy miejscami w ogole go nie ma lub jest ale poszczegolnymi kępami, żyto i pszenzyto klosi sie ale kłosy malutkie... U nas przed wczoraj dosc ładnie polało jeczmien dosc bujny a na poczatku nie zapowiadał sie na zbyt ciekawy ale za to pszenica stoi w miejscu.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj