SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

darek16    25

Podlaskie w nocy chyba słabo padało nad ranem coś tam kropiło ale co to było , takiego deszczu to z 4 dni trzeba, ale już trawa lepiej będzie rosła i nie tak sucho:)


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

tak jak pisze kolega z góry niby padało ale ledwie co sąsiadom saletre roztopiło .Nawet niewiem czy pomoże mi na wswchody jere które od miesiąca leży w glebie i nic.Podlaskie okolice Bielska Podlaskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia79    0

mieszkam w Kuj-Pom. choć bliżej mam do Gniezna niż Bydgoszczy,wczoraj popadało tyle co nic pod drzewami i tak było sucho u nas ostatnio deszcz porządny spadł 28marca cały kwiecień nic i dopiero wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

2mm deszczu spadły w moim rejonie, tyle wiem z regionalnego radia. Już dzisiaj rano zadnego śladu po deszczu nie było. Robi się niedobrze. Jedyny plus jest taki, że w tym roku wszystko robiliśmy bardzo wcześnie i rośliny zdążyły dobrze skiełkować (marchew i pietruszka) i inne warzywa też szybko posadzone były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

U mnie wczoraj spadło 7 litrów deszczu na metr kwadratowy ;)


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

no koledzy u mnie znowu pada i to dość obwicie ;] nie zapowiadało się na deszcz aż tu sobie wychodzę wieczorkiem kolo 20 na dwór i patrzę granatowe chmury... ach chociaż nie wszystko stracone na tych moich piachach ;]

 

 

Panowie do Was ten deszcz też musi dojść i tego Wam właśnie życzę ;)

 

 

Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

okolice Chojnic... bardziej bliżej Przechlewa jeśli Ci to coś mówi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1540

hmm... no to juz chyba blizej kuj-pom niz do mnie. ja mieszkam w okolicach Kościerzyny a dokladnie to 25 km od niej. u mnie dzis prawie nic nie padalo ale jak mialem jazde na prawko w Starogardzie Gd. (o ile Ci cos to mowi) to juz porzadnie lalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No a ja w nocy byłem mile zaskoczony. Nie za bardzo mogłem spać i jak nagle lunęło... Rano miejscami kałuże stały. Jak ktoś nie kojarzy jestem z kujawsko-pomorskiego.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

U mnie kolejny dzień bez opadów ;) Ale może w przyszłym tygodniu coś spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

u mnie w Małopolsce totalna susza, ze środy na czwartek tylko troche w nocy pokropiło ale ziemia nawet na 2 cm nie przesiąkła, a dzisiaj upał 25 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

U mnie dzisiaj spadł 1 litr deszczu na metr kwadratowy.Wielkopolska.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus12    0

Umnie deszczu nie bylo 25 dni. zboza na slabych glebach usechły. jak deszcz jes potrzebny to go niema,a jak potrzebne slonce to jes deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Lipa na całej lini :P mówili że bedzie deszcz i nie ma go przed wczoraj popadało trochy w nocy a wczoraj i dzisiaj już nie! sucho jest i się kurzy już, gdzie jest deszcz!!


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

koledzy jak to urządzenie się nazywa które oblicza, pokazuje ilość opadów na m2?? sorry za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Ja mam deszczomierz.To taki przezroczysty lejek ze skalą,i oczywiście od dołu zatkany.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

niby popadało a wilgoci dużo w ziemi nie ma. teraz się błyska chyba będzie burza może wkońcu porządnie popada.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18
u mnie w Małopolsce totalna susza, ze środy na czwartek tylko troche w nocy pokropiło ale ziemia nawet na 2 cm nie przesiąkła, a dzisiaj upał 25 st.

 

 

I za bardzo niewidac tego deszczu jescze z poltora tygodnia suszy i mozemy zwijac interes :P ani zboza,ani ziemniaka ,ani trawy :P

 

U mnie to juz nawet chwasty na polu nie chca rosnac :P

 

Poszedlem na ziemniaki co tak ostanio popadalo trochu, koplem w rzadke a tam popiol :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chłopaki mam problem, a raczej mój wujo. Przez tą suszę wuja pszenżyto wygląda fatalnie. Tam gdzie miejscami jest żyto to już kłosy wychodzą a pszenżyto jest wielkości owsa posianego miesiąc temu... I wuj nie wie co z tym robić. jak myślicie odbije te pszenżyto teraz jak dostało wilgoci czy wuj dobrze myśli żeby to zaorać bo jak mówi "z tego to już raczej nic nie będzie" Czekam na odpowiedzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas od wieczora troszke popaduje ale juz kaluze sa :P Moze jeszcze popada bo pochmurno


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    23

Witam u nas dzisiaj w nocy ładnie popadało ale to i tak jest mało, ale lepszy rydz niż nic. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

@milanreal1 na jaki kierunek ma Twój wujo nastawioną produkcję??i na jakiej klasie ziemi rośnie to pszenżyto??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj